Microsoft'un resmi web sitesi, bir grup Türk hacker tarafından çökertildi. Sitenin ana sayfasına bayram mesajı bırakıldı. Bu haber, sadece SDN'de.

Shiftdelete.net'in haberine göre bir grup hacker, Microsoft'un İrlanda ofisine ait resmi web sitesini hack'ledi. Microsoft.ie adresini, sunucunun güvenlik açığından faydalanarak hack eden korsanların Türk olması ve siteye Türkçe mesaj bırakmaları da şaşkınlık yarattı.

Diğer işletim sistemlerine göre daha güvenli olan Windows Server 2008'in neden bu sunucuda kullanılmadığı ve siteye bırakılan "Bayramınız mübarek olsun" mesajı, yabancı basında geniş yer bulmuş durumda.
ahhaha :D ula böle p..çlikleride hep biz yapıoz ha daha görmedım baska yapan x)
Hiç unutmam,''fbi.gov''uda hacklemiştik :)
"bayramınız mübarek olsun". ahah.
ZUhahahahahahahah güleceğim yokdu siteyi düzelttiler :D.D:D
Elinde ekrandan çekilmiş resmi olan varsa atabilir mi? Hem resim boyutu küçük gözükmüyor.
Ireland

Hacked by Terrörist Crew

Members : x x x x

Finally Microsoft Ireland Homepage Defaced

Bayramınız mübarek olsun
Öff yalan bunlar ya..
şindi şöle düşünürsek koskoca microsoft 87985465498454 tane yaratıcı yüksek mühendis çalışıyor sizce hacklenebilmesi mümkünmü ? ?
mümkün yapılabilir ama zaten microsoft mühendisten çok o yapabilicek tipleri bulup bünyesinde çalıştırmaya başlıyor :)
böyle birşeyi türklerden beklerim ama gerçekmi değilmi bilmiyorum site düzeltilmiş eğer gerçekten hacklendiyse
yapılır tabi. Bir programcı ile coder arasında bi ton fark var :) Ordakiler robot gibi ne istense onu yapıyor , coder özgür robotların açığını yakalamışlar işte :D
Bir ara Microsoft Türkiye sitesinide hacklamışlardı.:)
O microsoftun resmi web sitesi değil.Microsoft İrlanda sitesi.Gerçi o da resmi ama U.S değil. U.S yi hacklemek biraz G-üven Ö-zveri T-ecrübe ister. :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.