H1Z1 şu zamana kadar gördüğüm en iyi zombi similatörü, oyuncuların merak ve kuşku ile  yaklaştığı bir şekilde girdi piyasaya. Erken erişim zombi oyunlarından dili yanan bu durumdan soğuyan oyuncular ilk başta H1Z1‘i gördüklerinde gözlerini kaçırdı çünkü ortada DayZ vardı.Oynamadan önce yaklaşık 2 ay boyunca oyunu gözlemledim ve açıkçası başlarda pek ısınamadım oyuna ama merak işte deneyelim diyerek indirip oyuna başladım gerçekten geliştirici firma olan sony kaliteli bir iş çıkarmış ve üstünde uğraşmaya devam ediyor.Oyunu tek başınıza oynadığınızda pek bir keyif almazsınız ilk başlarda  doğal olarak ama merak etmeyin H1Z1 platformları olsun oyun içi arkadaşlık bağları olsun kendinize bir ortam edinirsiniz ama en keyiflisi kendi arkadaşlarınız ile oynamak hal böyle olunca tadından yenmiyor ev,araç ve bu tür loot imkanı sağlayan objelerden yararlanmaya çalışırken sizi koruyacak arkadaşlarınızın olmasıda çok önemli tabi.Bu oyunda en büyük güç takım gücüdür oyunu zevkli hale getiren ise güncel olarak oyun içi eklentiler,yenilikler yapılmasıdır.Kendinizi oyunun 'Role Play' tadına fazla kaptırırsanız bu oyunu rüyanızda görebilirsiniz çok ciddiyim..

Oyun ile ilgili bilmeniz gerek 4 maddelik püf noktalar(oyunu daha iyi oynamanızı sağlayacaktır)

1-Oyuna giriş yaptğınızda gözünüze çarpacak olan ilk tuhaflık mouse hareket hassasiyetidir çünkü bu oyunda hareket işlevi diğer oyunlara göre biraz farklı olmuş ama zamanla alışacaksınız bunu dert etmeyin

2-Silah kalibre,hedef ayarı başta çok canınızı sıkacak alışana kadar çok öldürüleceksiniz karakterin elinde silah varken seri olarak ateş etmek yerine tek tek ama düzgün ateş etmenizi öğrenirim çünkü burası Counter-Strike değil bilginiz olsun arkadaşlar.Silah çeşidi olarak oldukça zengin bir oyun ama tercihen sniper(kanas) kullanılıyor çünkü hasar olarak diğerlerinden daha fazla değere sahip taramalı diye tabir ettiğimiz silahlardan uzak durun kimseyi vuramazsınız elinizde patlar.

3-Kesinlikle baselerin(sığınakların) yanından geçerken yavaş hareket etmeyin ve kendinizi belli etmeyin yoksa yere uzanmanız kaçınılmaz bir gerçek olur çünkü bu tür bölgelerde devamlı elinde silahlı oyuncular bulunmaktadır saat fark etmeksizin

4-Oyunu gece oynadığınız zaman hele ki kulağınızda kulaklık varsa bence sesini kısın aniden çıkan zombi ve onun bağırışları başta sizi,sizin de bağırışınız ile aile fertlerini korkutabilir.

Oyunu oynayabileceğiniz iki farklı mod bulunmaktadır 1-Hayatta Kalma(Role Play) 2-Battle Royale(Pvp tarzı diyelim :P ) diye tabir edilen.

Battle Royale oyunu zevkli hale getiren bir mod niye diye soracak olursanız bu mod daha çok action sevenler için yapılmış belirli bir süre aralığında oyunda belirlenen veya farklı farklı yerlerde oyuna başlıyorsunuz araç gereç stoklarının bol ve kolay olduğu bir mod.Durum böyle olunca hem ödül hem ortaya çıkan manzara bir hayli güzel oluyor oyunun normal sürümünden sıkılan oyuncular böylelikle modlar arası sürekli geçiş yapıyorlar.

Hayatta kalma modunda ise haritada'ki çeşitli bölgelerde işe yarayan malzemeleri toplayarak hayatta kalma mücadalesi veriyoruz.Yaşam mücadelesi sadece oyunda ki npc(zombilere) karşı değil oyunu sizinle beraber oynayan oyuncu kitlesine karşı bir yaşam mücadelesi veriyorsunuz ve bu savaşta sadece silah,araç gereçler yok bu savaşta mikrofon'da var evet yanlış duymadınız oyunu oyun yapan oyunu en zevkli hale getiren ise belirli tuş fonksiyonları aracılığı ile oyunda karşılaştığınız oyuncular ile konuşabiliyorsunuz.

Sizi oyuna bağlayacak ana sebep oyunun zanaat özelliğidir böyle bir oyun için düşünülmüş en kusursuz bir sistem ile karşı karşıyasınız.Tamamen mantığınızı kullanarak elde ettiğiniz eşyaları birleştirerek farklı eşyalar elde edebilirsiniz,bu eşyaları ise çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz(Mermi,Can Kiti,Base ve daha bir sürü şey)Çünkü craft kısmı bu oyun modunun temelini etkiliyor oyuncuların bir birlerine karşı üstünlük sağlamasına sebep oluyor.

Basit ve kullanışlı envater menüsü işinizi oldukça kolaylaştırıyor.

H1Z1 yetkilileri sürekli güncellenen ve alt yapısı geliştirilen bu oyun ile uzun bir süre daha dillerde olacak gibi duruyor.

Bu konu Marshall tarafından düzenlendi(2016-12-10 02:39, 2 yıl önce)
U-Ser
21.9

Eline sağlık çok güzel içerik olmuş. 

Çok teşekkür ederim forum adına bir şeyler yapılması gerekiyordu yaptım olmuşsa ne mutlu :)

Bu konu Marshall tarafından düzenlendi(2016-12-09 16:39, 2 yıl önce)

Eline sağlık cidden güzel olmuş.

Çok teşekkür ederim eksik olmayın.

Expert
28.7

selam,

oyun iki ayrı oyun haline ayrıldı King of the kill (eski battleroyale) ve Just survive (eski rp modu) olarak. içerik baya eski kalmış. sevgiler

Selam arda benim tarif etmeye çalıştığım oyun ile ilgili bir kaç ipucu,detaylı bilgi almak isteyenler zaten resmi siteden yararlanabilirler benim ki benim gözümden demo olarak bir tanıtım bilgilendirme :) 

Expert
28.7

peki hocam. eline sağlık o zaman :)

Yüreğine sağlık kardeşim :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.