U-Ser
21.9001
Eğer insanlar işin ciddiyetini anlarlarsa sadece sıkıştırmak için soru sormazlar ve yeniliklerle furkan arkadaşımzıa başvuruda bulunurlarsa bölüm hoş ve yararlı bir şekilde gider ancak baştan eğer taş konursa işe bu, hem fikire hem fikir sahibine hemde bu düşünceyi destekleyenlere saygısızlık olur. Eğer bizler afedersiniz ama her yerde bir yerlerimizi yırtarak yenilikten bahsetmiyormuyuz? Eğer bundan biz bahsediyorsak bu düşünceye ve bu yeniliğe saygı duyup sahip çıkmamız lazım.

Benim bu bölümden anladığım şey şudur: Sunucuların reklamlarından çok yenilikçi olan projelere verilmeyen değerin bizce sahip çıkılması ve yüceltilmesi. Ben bu bölümde sadece sunuculara yönelinmesinden taraf değilim. Burada güncel olarak (bakınız dökümanlara Run UO hakkında hiç yararlı döküman yok) ben biliyorum ki Run UO ile KR sunucusu açılıyor neden böyle bir sunucu Türkiyede ilk olarak açılmıyor mesela bu konu veya bu tarz sunucular burada ele alınabilirler. Peki bu konuyuda geçtim son zamanlarda moda olan ölüm güncesi gibi şeylerin sitede yayınlanması dimi? Bunlar son zamanlarda yenilik olarak gözüküyor bu tarz şeylerin yeniliklerin burada bizlere tanıtılması mesela bu bölüm için uygun. Sadece Run UO, Sphere ile olmasına gerek yok. Ultimanın pek çok sürümleri var ancak bizim takılı kaldığımız nokta Age Of Shadow sürümü.

Şimdi sizlere bilmediğiniz pek çok şey sayabilirim Age Of Shadow sürümü ile bunlardan bir kaçı sizlerin ML haritası olarak adlandırdığınız veya 56B emulatörü ile gelen bir yenilik olarak gördüğünüz yeni yerler Luna, Umbra, Mahlas gibi şehirler aslında AOS sürümü ile bizlere merhaba dedi. Bu bilgiyi çok az insan bilir ve benimde o çok az insan gibi diğer insanlar yüzünden bu haritalara söylediğimiz kısa öz tanım "ML haritası" olmuştur. Aslında bunlar Mondais Legacy sürümü ile değil Age Of Shadow sürümü ile ultimacılara merhaba dedi.
Unicorn, Kirin, Beetle gibi binekler ise yine aynı şekilde Age Of Shadow sürümü ile ultima online bünyesine katılan binekler (Görüntü Olarak).

Bunları pek çok insan bilmiyor ama bu tarz bilgiler yenilikler bu bölümde bence tanıtılabilir. Kaç kişi Kingdom Reborn sürümünü indirip ekran görüntülerine baktı? Kaç kişi KR hakkında bilgili? KR çıkalı ne kadar uzun bir süre oldu ancak bizler hala Age Of Shadow sürümüne takıntılı bir şekilde devam ediyoruz ve Ultima Online'dan yavaş yavaş uzaklaşmaya başlıyoruz çünkü bizler hiç yenilik olmadığını görüyoruz ancak 5.0.x clientlerde o kadar çok yenilik varki neredeyse "herkes" gibi iddalı bir kelime kullanarak sırf status görünümü yüzünden oynamıyor. Aslında o status'te o kadar çok kapsamlı bilgiler varki. Eskiden müzik falan çalardı sunucularda artık çalmıyor ancak bu özelliği sphere.ini ayarlarından aos sürümü eklentilerini aktif ederek yapabilirsiniz.

Neyse çok konuştum. Benim fikrim buraya sahip çıkalım yenilikler üzerinde tartışıp kendimiz evimizde yenilikleri deniyelim ya da daha iyi bir sunucu için açık olan sunuculara bunları yaptırtalım yenilikler üzerinde duralım ultimayı ayakta tutmak yerine ultimayı ayağa kaldıralım.Not: Bu bölüm ile sunucu eleştirileri için düşünülen bölüm arasında bağ kurulabilir...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.