Herkese Merhabalar Arkadaşlar,

Yakın zamanda ki eski bir ultima sevdalısı olarak 8 yıl aradan sonra britain uo adlı servera başladım. İçerik,ph,player klasmanı eskisi gibi olmasa da bir heves dadandık. Şimdi sizlere server içinde "İn-game" ile alakalı bir konuya Poseiodon adlı staffın yaklaşımını anlatacağım.

Ben haklı mıyım yoksa haksız mıyım değerlendirmeyi siz yaparsınız. Ama bundan 10-14 yıl önce Ultima oynamış ve o havayı solumuş herkesin bir nebze olsun mevzuyu kavrayıp hadi be ordan ne saçma müdahele diyeceğine eminim. Çünkü bunu hepimiz yaptık. Yaşadık.Yaşattık.


Konu şu:

 

Ben playerım. Oyun başladım. Server açılalı 2-3 hafta olmuş falan fistan. Skiller zaten bir saatte tamam (nerede eski günler,emekçi uo culuk)...
Her neyse her şey güzel gözüküyor. Bizim bir arkadaşta oynuyor tabi. Acc şifresi bende de var :)... Bir guilde girmiş kendisi...
Neyse babalar... Ben bunun acc'sine giriyorum guilde gidiyorum. Aha ! Guild kasası gırla item dolu... (üç haftalık serverda 4-5 gün aktif süresi olan insanlar guild dikmiş yetmemiş bir de kasaya item yığmış inanması hiçte güç değil. Hadi inandık.)...

Diğer charlarımı getiriyorum. İn-Game içinde kasada itemleri kaba tabir araklıyorum. Sonra akşam bir bakıyoruz ki benim accler silinmiş. Aha!
Owner Poseiodon ile konuşuyoruz. Diyor ki loglara baktım itemleri çalmışınız. 

Arkadaşım diyorum "in game içinde girip kasayı boşalttım" kimseyi hacklemedim. Guildtekileri tanımam etmem.
Ultima mecrası bu... Guilde teki zaatler üst mertebeli arkadaşlarını kullanıp item dupelemiş fakat ben bu itemleri alıp kendi charıma aktardım diye Sevgili Poseiodon beni banlıyor bi de diyor loglara bakalım. 

eee bakalım! hadi her şeyi geçtim. Ben bi cafede birinin şifresini çaldım. Aldım itemleri aktardım kendime. (Zamanında bunları yaşadık. Yaşanmadı mı ?)
Loglara bakalım diyen olmadı hiç. Player kendı hesap guvenlıgınden sorumludur oldu.

Ben senin acc dosyalarını mı hackledım de sen benim İn-Game içinde gerçekleştirdiğim aktiviyete karışıyorsun.
Kaldı ki tüm staffların Player charı var ve tahminen bu guildin üyesi bu arkadaşlar..

İn-game içinde item aktarımı yaptım.
Şifreyi biliyordum. 
 

Ulan! Sanane! Player'ın itemınden...
Hayır neyi kimi kolluyorsun sen otur etkinlik yap,bug fixle,server içinden aktifliği nasıl artıtırım ona bak. Ben item çalmışım aktarmışım. Bunu çözmek,tekrar söyluyorum her acc'em tek tek gezilmiş. bana diyor ki Loglarda diğer chara giriş var. Eee var! Bundan  iki hafta öncede var aynı ip'de o acc ye giriş o zaman şikayet yok item araklayınca mı var ? Sen bunları gececeksin kimi neden kolluyorsun söyleyeceksin. Stafflara player char açıp guild kurmayacaksın ben o guild te ki 30 küsur +15 robe!u 250-300 parça  +12 / +15  silahı çalınca da "loglara baktım ben diye ağlamayacaksın" !


Benim için sorun yok tabi. Ben keyfe keder oynuyordum işten güçten arta kalan vakitte .
Ama yıllar sonra gördüğüm su saçma sapan muamele gerçekten üzücü. Biz bu olayların kralını yaşadık yaşattık.

Ultima Online şahısların elinde çürümeye mahkum edilmiştir.

Saygılar sevgiler..

Eski Uo'cu lara ise hürmetler.Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.