2.1
68 yıl önce bir 10 Kasım sabahı saat dokuzu beş geçe çöküntüye uğramış bir ulusun karanlık, umutsuz ve keder dolu günlerini; aydınlık ve umut dolu yarınlara dönüştüren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü kaybettik..

Kendisine duyduğumuz özlem O'nu bu yıl anarken daha da artıyor.

Laik cumhuriyetimiz, birlik ve beraberlik olgumuz, siyasal otoritemiz, global prestijimiz ve toprak bütünlüğümüz ne yazıkki tutarsız yönetim biçimi sergileyen zatlar yüzünden son birkaç yılda ağır darbe almaktadır.. O'nun en büyük eserine sahip çıkacak olan gençliğin bir kısmıysa ne yazıkki arzu edilmeyecek biçimde duyarlılığını kaybetmiş, tepkisizliğe alışma yolunda ilerlemeye başlamıştır. Bu kesim azınlıkta olmasına rağmen olaylara seyirci bir görünüme bürünmeleri sebebiyle duyarlı insanımızı derinden yaralamaktadır..

Türk gençliği ve Türk milleti, Atatürkçü düşünce ışığında daha duyarlı ve daha tepkili bir şekilde gericilik akımlarının temsilcileri karşısında dimdik ayakta durmayı bilmelidir. İzlenecek yol Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamaktan, düşüncelerini benimseyip, devrimlerini uygulamaktan, ilke ve inkilaplarına bağlı kalmaktan geçmektedir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla ve rahmetle anıyorum.

Bende Saygıyla anıyorum
Ayrıca bu yazıyı sen yazdıysan tebrikler


İzindeyiz ATAM..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.