Merhaba arkadaşlar,
Geliştirimine başladığım account ve istatistik sistemi mevcut. Bu sistem için yazılımsal, grafiksel veya fikirsel olarak yardımcı olacak kişilere ihtiyacım var.

Genel anlamda projeden bahsetmek gerekirse php tabanlı, mysql kullanan bir üyelik sistemi. Ayrıca sunucu ve kullanıcılar ile ilgil istatistikler olacak. (Hesaplar, Karakterler, Karakterlerin bilgileri, Karakterlerin itemleri, Itemlerin bilgileri vb.)

Proje demo adresi: http://lanfear.ismailkose.com.tr/web/
 
 


Emeğine sağlık. İhtiyacı olanlara ücretsiz bir alternatif olması açısından iyi olmuş.

Sphere'ın sql desteğine performans açısından çok güvenmemek lazım. Zamanında bile çok tutarlı değildi. O player eventındaki işleyişteki gibi her hareket sql'e kayıt altına alınıyorsa orta ölçek bir serverda dahi çok büyük sıkıntılar yaşanacağını ön görmek lazım. En çok kullanılan triggerlardan istatistik almak, hele bir de anlık almak çok doğru olmaz. Sphere diğer diller gibi verimli bir altyapıya sahip değil. Çok değil, 50 aktif oyuncu olsun bu sistem sphere'ı zorlamaya başlar.

Github projesi haline getirilecek kadar tek düze bir altyapı bizde yok. Herkesin özgün sistemleri var. Hepsini adapte etmek çok zor olacaktır. Account sistemi tamam ama istatistik için özgün bir şeyler lazım. Tek scriptte toplamak anca kill sayıları vs. için olur.

Sql'den kayıt işlemi zaten yıllardır yapılan bir şey. Yayınlanmış hali hazırda çokça da sistem var. Bu sistemde diğerlerinden farklı olarak biraz süslenip birkaç kilit nokta fixlenmiş halde. Çok da bir artısı yok açıkçası. 

Bizdeki serverlarda her şeyi kontrol altına alma hastalığı olmasa aslında orijinalindeki gibi free account sistemi ve hali hazırda kendini ispat etmiş UoSteam gibi yazılımlar kullanılsa hiç bu tip dış kodlara ihtiyaç kalmayacak. Ama olur mu, her şey kontrolde olacak, açık kapı kalmayacak.Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.