U-Ser
0.0
Buna kesinlikle katılıyorum bazen diyorum arkadaşlarıma şöyle özellikleri olan bi shard açsam nasıl olur

- boşver o sistemi sen ph aç yeter

gerçekten kitle bu oldu

shardımız açıldı 2312313 tane renkli bineğimiz %1999 ph açtık bi de shardımız %100 nebuladır..

Daha ne ollsun işte EFSANE!!

yapmayın bunları.. üzmeyin insanları efsane kendi kendine denilecek sıfat değil..

(bu arda uzun zamandır gördüğüm ender kaliteli topiclerden oldu yazan arkadaşlara tek tek teşekkürler.)

U-Ser
0.0
Keşke herkes bizim kadar düşünceli olabilse..Galentos açıklamandan dolayı teşekkür ederim.

U-Ser
0.0
Alorth : Al birini vur ötekine...

+1 BAK O KONUDA HAKLİSİN

Onca yazmişsin ama hala şuna bak
"Herkes anasının karnında öğrenmiyor coding. " Coding die bişimi war ...

Türçeyi kullanin allah aşkınaa

enesevercan : Onca yazmişsin ama hala şuna bak
"Herkes anasının karnında öğrenmiyor coding. " Coding die bişimi war ...

Türçeyi kullanin allah aşkınaa

Türkçe'de; "die", "bişimi", "war" sözcükleri de yok. Başkasına laf etmeden kendininkini düzelt önce.

galentos a yürekten katılıyorum heryer server doldu hepsi birbirinin aynısı birbirinden scp toplayıp server açıolar maksat player toplamak hava atmak yeni sistemleri olan doğru düzgün oynanabilcek server açma derdinde olan hiçkimse yok

bence birileri bu duruma el atmalı herkesin oynayabileceği çok güzel ve yeni sistemleri olan bi server açmalı

U-Ser
0.0
Bu yazınız çok hoşuma gitti. Bende buna benzer bir yazı yazmayı düşünüyordum. Herşeyi çok nitelikli bir biçimde açıklamışsınız. Teşekkürler.

U-Ser
0.4
Galentos Sana Katılıyorum

elinize sağlık ama artık yapılacak bir şey yok ben uzun süredir U-S ' nin açacağı bir server'ın bazı şeyleri düzeltebileceği düşüncesindeydim.Fakat böyle bir projeleri yokmuş.. Eğer olsaydı belki bişiler değişebilirdi.. Neyse saygılar..

Yapılabilecek şey topluycaksın ne kadar sağlam temiz bu işi bilen kişi var açacaksın bir sunucu. :) Yazı güzel olmuş.

Çok haklı...

Ben açık açık bir şey söylemek istiyorum bundan 3-4 sene önceki halimizide hiç beğenmiyordum ama şuan o hali mumla arıyorum diyebilirim neyse herkesi toptan yargılamayın hala ultima online'a değer veren bu iş için çabalayan insanlar var önemli olan player'a Rp kavramını aşılamak bunu yapamadıktan sonra tüm çabalar boşa.

Ayrıca ultima online'ın bu hale düşeceği çok önceden belli idi bende şöyle bir atasözü sunayım 'Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir'.

U-Ser
0.1
Güzel bir yazı olmuş tebrik ederim. Ama bunun önüne geçmek için scriptlerin paylaşılması son bulmalı. Meşhur bir laf var birine her gün balık vermek yada ona balık tutmayı öğretmek üzerine, eğer birisi script yazmayı öğrenmek istiyorsa o kişi zaten öğreneceği insanları bulur sorularıyla onları boğar ve öğrenir.Belki buna script editleyerek başlar belki sıfırdan öğrenir ama bi şekilde öğrenir. Günümüzde ortalama günde bi shard açılıyorsa bu insanların girişimciliğinden kaynaklanıyor ve bunu yadırgamamak lazım zaten başarılı olanlar ayakta kalıyor yada kalıcaktır. Player olarak siz bi shardı yeterince incelemeden başlıyorsanız sonradan hayıflanmanında lüzumu yoktur, verilen emeklerden paralardan bahsetmekde bence pek akıl kari iş değil.
Netde onlarca film sitesi var ve insanlar günlerce uğraşıp filmlere çeviri hazırlıyorlar,formatlarını değişiyor ve başkaları izleyebilsin diye sitelere upload ediyorlar. Bu insanlar bu işi yaparken nasıl sadece haz için yapıyorsa (profesyonel yapanlarda var ama istisnalar kaideyi bozmaz ), bugün server açanlarda aynı bilinçde olmalıdır yada olacaktır. 1998 de nasıl irc serverı açma modası varsa bugünde oyun platformu oluşturma bir moda ve çok genç arkadaşlarımız bu işlere yöneliyorlar, bence bu çok güzel birşey yeni nesil oldukça girişimci.

Ama yapılan şeyler size saygıda uyandırabilir, adınızı kötüyede çıkarabilir, dur fikrim geldi deyip server açan insanlar yarın o bürgün " zamanında biz x diye server açtık. çokda güzeldi ama kimse kıymetini bilmedi 5 playerla oynuyorduk " tarzında yazılarda yazmamalı. Bir işi yaparkan oluruna bakmak lazım araştırmak incelemek lazım. Bugün türkiyede neden büyük bir çoğunluk Nokia telefon kullanıyor ve bu telefonu kullananlar neden başka markaları tercih etmiyor? Çünkü Nokia a alışmış bir insanın başka bir modele alışması zaman alıyor ve menuleri kullanışlı gelmiyor.

Server açan insanlarda açtıkları serverlarda abuk sabuk şeyleri sırf kendileri benimsiyor diye uygulamaya koyarsa, anca kendi gibi düşünen azınlıkla yetinmek zorundadır. Ve nedense bu yenilik diye dayatılan şeylerin hepside PVP sistemi üzerine, PVP sistemi çok derin bir konu ve bir kere dengeyi yakalamışken bozmamak lazım. Tıpkı yapboz gibi biraraya getirmesi zor bozması çok kolay, bu yüzden aşırı hassas dengelerle uğraşmak yerine farklı konulara yönelmek ve yapılabiliyorsa bu konuda yenilikler yapmaktır. Bakınız çiçekçilik bakınız çalışmayan skillerin aktif edilmesi gibi. Yoksa X bowuna y özellik kazandırmak başınızı ağrıtmaktan başka bir şey kazandırmaz.

Konuyu çok dallanıp budaklandırdım özür diliyorum lafı açılmışken bende düşüncelerimi döktüm.. iyi çalışmalar.

up

up

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.