Herkese uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba!

Arcadia, 2003 yılındaki kendi kadrosu ve kendi altyapısı ve sistemleri ile bugün tekrar sizlere aynı heyecanı tattırabilmek için çok daha güçlü bir şekilde geri dönüyor. 

Kendi düzenlediği client'ı, kendi derleyip düzenlediği oyun emülatörü ve tamamen uzman ellerden çıkan piyasadaki en güvenilir, en stabil ve en hafif bağlantı programıyla çok daha güçlü ve çağdaş bir şekilde Türkiye'deki pek çok ilki size sunarak hizmet vermeye hazır durumda. Tamamen ücretsiz ve oyuncuya yönelik hazırlanmış bir sunucu sizleri bekliyor. 

Arcadia ekibi ve oyuncularla zahmetsizce iletişime geçebileceğiniz, hali hazırda 100'ü aşkın kişiyi bünyesinde barındıran, Türkiye'deki en geniş UO Discord ailelerinden birisine katılmaya ne dersiniz? 

https://discord.gg/8MdWhxc 

http://www.arcadiauo.com

https://www.facebook.com/arcadiauo

Sıkça Sorulan Sorular

1. Bu kaçıncı Arcadia, klonlardan olmadığınız ne malum?

- 2003 yılındaki kurucu kadro (Asura, Whistler...)
- Kendi domaini (www.arcadiauo.com)
- 2003 yılındaki mevcut sistemlerin çağdaş halde optimize edilip [u]birebir [/u]günümüzde aktif olarak kullanılması

en büyük göstergelerimiz. Daha fazla soru işareti olanlar bizzat ulaşırsa pek çok yönden ispatlanmaya hazır.

2. Açılış Tarihi?

Temmuz 2018

3. Sunucu türü?

Power play (PP)

4. Emülatör?

Arcadia UO ekibi tarafından derlenip geliştirilen Singularity

5. Client?

Opsiyonel fps ve yüksek çözünürlük seçenekleri dahil edilmiş 6x

6. PH?

Açık. Combat, Healing, Poisoning için özel dummyler mevcut.

7. Multi serbest mi?

Connector aracılığıyla en fazla 2 client açılabilir.

8. Connectör kime ait?

Ekibimizin üyesi Steaksauce tarafından Arcadia UO için özel olarak geliştirilmiş, başka hiç bir serverda aktif olmayan özgün bir yazılım kullanılıyor.

Bu konu Slothere tarafından düzenlendi(2018-07-10 21:47, 4 ay önce)

Açıkçası hem sunucudan hem kadrodan beklentilerim oldukça yüksek,kadroda ki insanların neler yaptığını neler yapabileceğini az çok biliyorum umarım istediğiniz gibi olur ve emeğinizin karşılığını alırsınız,ilk fırsatta sunucuya göz atmaya gelecem başarılar diliyorum.

Ne zaman Açılış Tarihi Bellimi Acaba Bekliyoruz Ailemiz İle

Arcadia UO 14.07.2018 saat 21:30 itibarıyla aktif! Herkesi bekliyoruz.

Sunucunuz hayırlı olsun bizde bi proje düşünüyoruz drolyn in face sayfası varmı diye bakarken doğrumudur bilemem ama şu sayfayı gördüm.
https://www.facebook.com/drolyn.connector
aranızda sanırsam sorun var dikkat edin derim.Yeniden hayırlı olsun

Kesinlikle amatör insanlar tarafından oluşturulmuş bir sunucu ve kesinlikle önermiyorum.

Connectorde hile açılması imkansız açabilen varsa ellenmicek denildi açıldığı gün easy patlak verdi ve adamlar elimizden gelen bu easy açan olursa banlanır dediler.(açılmasınada karşıyım)
Birçok skillde ph oranı ayarlı iken en zor olan taming skillini dün gece %100 açmışlar birçok kişi kasmış sabaha karşıda dalga geçer gibi kapadık demişler.Ben oturup günlerce kasıcam ama gece giren belirli vatandaşlar 2 3 saatte kasıp geçmişler.
Discord kanalında sorunları belirtmemize rağmen staffların yancıları olan örnek hodri meydan ailesi biz playerlara ana bacı küfür etti fakat adamları banlamadılar küfür etmeyen bizler banlandık alexander olan üyeliğim discord üzerinden banlandı.
Oyunun daha 1.günü dolmadan belirli kişilere tamingi %100 açtılar brit gz dışında düz ve renkli lama saldılar kesinlikle ama kesinlikle önermiyorum sinirden dişlerimi kırıcam o kadarda ciddiyim!

Bu üstte yazdıklarıma michael kell ve tymaron da dahil birçok insan şahittir.İftira diyerek konu altına kimse aksini yazmasın yada cevabımı silmesin rica ediyorum ki insanlar bunların gerçek yüzlerini görsün.

Expert
27.8
#428288 Dybray:

Birçok skillde ph oranı ayarlı iken en zor olan taming skillini dün gece %100 açmışlar birçok kişi kasmış sabaha karşıda dalga geçer gibi kapadık demişler.Ben oturup günlerce kasıcam ama gece giren belirli vatandaşlar 2 3 saatte kasıp geçmişler.

ben bunun dışında diğer olaylara şahit olmadım bu arada. bu sorunu da çözeceklerini beyan ettiler.

ufak tefek aksilikler yaşansa da oyun iyi gidiyor şu an. aksilikler düzelecek, her şey daha keyifli olacaktır.

U-Ser
2.0
#428288 Dybray:
Discord kanalında sorunları belirtmemize rağmen staffların yancıları olan örnek hodri meydan ailesi biz playerlara ana bacı küfür etti fakat adamları banlamadılar küfür etmeyen bizler banlandık alexander olan üyeliğim discord üzerinden banlandı.

iyi günler ben hodri meydan aile kurucusuyum ve aktif olarak ultima online oynamıyoruz, hodri meydan ailesinden hiç bir arkadaşım şuan da arcadia da oynamamakta, belli ki fakelerimiz türemiş. iyi günler.

Öncelikle U-s'nin seneler geçmesine rağmen hala burada dimdik durduğunu görmek beni sevindiriyor.Umarım daha nice uzun yıllar aktif olur.Her ne kadar giriş yapmıyor olsamda haftada 1 dahi olsa göz gezdirmek dahi anıların canlanmasına neden olabiliyor.Yeni arayüz ile ilgili düşüncem gerçekten yenilikçi olmuş tebrik ederim U-s yönetimi.

Konu ile alakalı ise affınıza sığınarak tarafsız ve bağımsız olarak düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.Umarım kırılan yada gücenen kişiler olmaz.
Yaklaşık 2 hafta önce arcadia'nın açılacağını duymuştum tam olarak hazır olmasını beklemek daha mantıklı geldi malum hazırlık aşamaları test süreçleri vs derken iş güç aileyi şimdiden ihmal etmek istemedim hoş online olsamda zaten günlük en fazla yarım yada 1 saat olabileceğimi düşünüyorum.Fakat eski günleri yad etmek istedim ne yalan söyleyeyim özledim.Fakat konu altında yazılanlar ile discordda yazılanları karşılaştırdığımda bir sorun olduğu bariz şekilde ortada örneğin;

Üst kısımdaki kullanıcı tame skill ph ı ile ilgili bir iddia ortaya atmış açıkcası gerçek olabileceğini düşünmedim fakat bugün baktığımda bunun gerçek olduğunu alttaki resim ve benzer yazılardan anladım.

Aynı kullanıcı düz llama ve ore llama spawnının çıktığını yazmış onada hayret etmiştim daha çok yeni açılan ve klasik mantıkla yenilikçiliği harmanlayan bir sunucu böyle bir hata yapamaz diyordum fakat altta eklediğim resimde evet gerçekten random spawn sistemi adı altında yada değil yanlış bir cümle kurmak istemiyorum ama evet bu spawnlar aktif edilmiş ve onaylanmış.Üstte yazan arkadaşın yazdıklarına baktığımda ise söylediklerinin doğru olduğuna kendi adıma kanaat getirdim ayrıca connectorle alakalı iddialı olan yöneticilerin tavrı sonrasında yaşanan durumlarda tezat olarak ters tepki yaratmış.Olabilir hile açılabilir insanlık halidir bunlar yeniden düşünülerek düzeltilebilir hiçbir lafım olamaz bununla ilgili fakat açabilen ve kendisine güvenen ile başlayıp imkansız denilip açılması sonrası kullananı banlarız elimizden gelen bu demek yerine keşke başında yeni bir program yazdık illaki hataları vardır ve zamanla stabil hale getireceğiz hataları lütfen bizimle paylaşın ki çözüm üretip daha stabil bir oynamanızı sağlayalım demeleri gerekirdi. 

Küfür olayında ise yazıyı göremedim en azından Michaelin ettiği ağır küfür dışında fakat dikkat ettiğimde kullanıcı yada yöneticilerin belirli mesajları sildiği yada düzenlediği kanısına vardım çünkü sonrasında birçok kişinin konuya dahil olduğunu ve küfrün ortamı kaos ortamına dönüştürdüğünü anladım.Fakat o küfürü eden kişi yada kişilerin sunucudan uzaklaştırılması ve varolan oyunculardan üstün tutulmaması gerektiğini düşünüyorum ama görüldüğü kadarıyla uzaklaştırılmamış.Üst resimde ise yöneticilerden Fokaj beyin son cümlesinde şerefli namuslu bir ekip olduklarını okuduktan sonra bu hassasiyeti göstermelerini beklerdimŞerefli namuslu insanlar bir başkasının şerefine ve namusuna dil uzattırmaz diye düşünüyorum en azından ben yönetici olsaydım eğer kesinlikle bu denli küfür eden kişileri barındırmam kendi ailem gelir gözümün önüne ve bir başkasının ailesine küfür edilmesine asla izin vermem ama buda olmamış.

Kadronuzda ismini anımsadığım 1 2 yönetici bulunmakta örneğin sorter yada slothere gibi.Fakat uo playerı ayrıştırma değil eşitlik ister her ne kadar yerine getirilmesede bu Türkiye'de evet ister.Siz daha sunucunun ilk gününden bu tür mevzulara girdiğiniz için ise ki tame olayında bug denilmiş fakat gece yarısı tame ph ı açık bırakılıp sabaha karşı kaldırılmış bu bir bug değil bilerek yapılmış birşeydir.Küfür edeni değilde küfür edilenleri banlıyor iseniz sizin tarafınızın net olduğu ortada olduğu gibi güvenide sarsarsınız.Kısacası iddialı iseniz lütfen gerekeni yapın hata sizde ise hatanın nedenini saptayıp geri kalanı yapın ve unutmayın Türkiye'de şuana kadar yüzlerce sunucu açılmış olup binlercede yönetici değişmiştir.Eğer sunucunun vizyon ve misyon kısmı ile ilgili şeffaf iseniz içinizde olan kötü niyetli yada bilgisi yetersiz olup sunucuya zarar veren insanları uzaklaştırın ki cezasını playerlarınız çekmesin.

Kısacası size başarılar demek istiyorum.Umuyorum yazdıklarımı olumsuz olarak algılamak yerine yaptığınız hataların düzeltilmesi için bir neden olarak görerek hareket edersiniz.Temiz bir sunucu olduğunuzu anladığım an ilk işim craft karakterimi açıp kasarak insanlara ev dekoru yaparak geçimimi sağlamak olacaktır.İyi ve temiz oyunlar dilerim.

U-Ser
20.4

Uzun zamandır böyle tatlı post okumamıştım. Ayrıca Arcadia'da oynuyorum eksiklikler vs.. var ama bunlrı destek olarak aşabiliriz.. Olmaması gereken şeylerdi ama maalesef oluyor. Uzun soluklu bir sunucu olacağını düşündüğüm için bir süre sonra bunlara gülüp geçebiliriz.. 

Açılışından itibaren tam bir ayı geride bırakan Arcadia, sürekli üzerine koyarak, kesintisiz, yenilikçi çizgisini bozmadan kaliteli ve samimi bir şekilde ücretsiz hizmet vermeyi sürdürüyor.

Sunucuda yapılan bazı etkinliklerden kareler: 

http://forum.arcadiauo.com/viewforum.php?f=24

Aktif sistemlerin tanıtımları (gelişim aşamasında): 

http://forum.arcadiauo.com/viewforum.php?f=23 

Ağustos 2018 itibarıyla bugüne kadar yapılan güncelleme ve düzenlemeler:

http://forum.arcadiauo.com/viewtopic.php?f=5&p=131#p131

3 gün dakika sonra eklendi:

Arcadia'da Bayram Coşkusu

Tüm oyuncularımızın Kurban Bayramını içtenlikle kutlarız. 

Bayram tatilini Arcadia'da geçirmek isteyen oyuncularımıza bayram şekeri tadında düzenlemeler gerçekleştiriyoruz.

- Çoğu skillde PH %100 açıldı
Taming ve Animal Lore %50 oranında açıldı
Lockpicking %50 oranında açıldı
Snooping'de oran değişmedi
Stealing de oran değişmedi (gz içerisindeki başarı oranı düşürüldü)

- Treasure Chestlerdeki loot ve eşya çıkma oranları yarı yarıya artırıldı.

- Sabit dungeon chestlerdeki loot ve eşya çıkma oranları yarı yarıya artırıldı.

- Mining ile çıkabilecek ore oranları yarı yarıya artırıldı.

- Mining ile define haritası çıkma oranı artırıldı.

- Olta balıkçılığı yaparken SOS bottle çıkma oranı artırıldı.

- Makelast'da en fazla tekrar sayısı 500'den 750'ye çıkartıldı.

Bunların yanında bayram boyunca çeşitli etkinlikler sizleri bekliyor olacak.

Keyifli ve kaliteli oyun oynamak isteyen herkesi bu deneyime ortak olmaya çağırıyoruz.

http://www.arcadiauo.com

Bu konu Slothere tarafından düzenlendi(2018-08-18 13:15, 3 ay önce)

1-2 haftadır oynuyorum, kendimce eksi ve artı yönlerini sıralayayım.

sunucunun eksi yönleri
her zaman 1 staff olarak gözükmesine rağmen pagelerle genellikle ilgilenen kimse yok. bu da yeni başlayan ve bir sorunla karşılaşan kişileri soğutuyor ve dönüp başka serverlardaki hazır hesaplarına geri dönüyorlar.
henüz 1-2 aylık sunucu ama etkinlik düzenlenmiyor. mesela hala daha bir pvp turnuvası yapılmadı. arada bir zar turnuvası, gm topuk gibi etkinliklerin yapılması güzel olur.

ultima web sitesi açıp nadasa bırakmaya gelmez. ilgi ister. gerektiği zaman ilgilenmezsen kimse kalmaz.

sunucunun artı yönleri
connector - yapan arkadaşın eline sağlık, burada fps arttırıcı ile oynadığınız vakit diğer sunucu clientlarına alışmanız imkansız. hep kasıyor gibi hissedeceksiniz. oynamayacaksanız bile bir hesap açıp deneyin, dediğimi anlayacaksınız.
sistemler kendi içinde ve bütüne baktığımızda tutarlı halde. öyle çok büyük saçmalıklar yok.
stafflarla discord üzerinden kolayca iletişim haline geçebiliyorsunuz.

biraz daha ilgilenilirse 10 numara bir sunucu olmuş olacak, tek eksiği biraz daha ilgi.

forumlardaki az postlara aldanıp arcadiaya başlamayanlar için bir uyarı geçeyim. esas olarak muhabbetler, ticaret  vb. olaylar discord kanalında oluyor, forum kısmına çok ihtiyaç duymuyoruz bu yüzden.

Başarılar dilerim :) Eskilerden dostları görmek güzel. 

Bakımdan sonra çok şey değişti. Sistemler oturdu. Ufak tefek hatalar var. Bu kadar kusur kadı kızında da olur. En azından çoluk çocuk yok. Burada tanıştığım kişiler 25 yaş üzeri. Yıllar sonra beni uo ya başlatan arkadaşlara buradan selam çakıyorum. Almanyadaki dayım murtaza. 98/3 ığdır da askerlik yapan yeğenime selamlar. Sıradaki şarkı tüm sosoria halkına gelsin.

Serverda 3. haftamı doldurdum. Farklı bir ambiyansı var. En sevdiğim olay donate sistemi altında insanlardan para alıp oyuna item sokup adaletsiz bir ortam yaratmamaları! Kitle eski oyunculardan, dolayısıyla ortam nezih. Sistemler gayet güzel ve yeni sistemler de oturtuluyor. Ben başladığımdan beri player da artıyor.  Kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşlar, gayet güzel server. Yetkililere başarılarının daim olmasını diliyorum.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.