Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

Master
59.2997

ISLANDS UO

-Nedir bu Islands UO?

Islands UO iki arkadaşın 15 yılı aşan heveslerinin bir meyvesidir. Zamanında bu oyuna herkes gibi oyuncu olarak başlayan, bir gün rastgele Sphere diye bir emülatör keşfedip kurcalarken kendini işin mutfağında bulan, uzunca bir süre kendi hayalinde kurduklarını gerçekleştirecek fırsatı bulamayan kişilerin içlerindeki ukdenin dışavurumudur.

-Bu Islands UO’nun diğerlerinden farkı nedir?

Islands UO marjinal olup fark yaratmak, kökten bir devrim yapmak, Amerika’yı baştan keşfetmek gibi gayelerle ortaya çıkmış bir proje değil.

Öncelikli amacımız keyifli ve stabil bir oyun ortamı sağlamak. Bunu sağlayabilecek tecrübe ve donanımlara sahip olduğumuzu düşündüğümüz için bu proje ortaya kondu.

Hazırlarken başta kendimiz keyif almak istedik. Bir şeyleri yapmak için yapmak, sunucuyu amaçsızca hemen açmak için acele etmek, bulduklarımızı derleyip karışık sos hazırlar gibi bir sunucu oluşturmak gibi gayelerimiz yok.

Oynayan oyuncuların bazı alışkanlıkları olduğunun farkındayız. İnsanlara hiç karşılaşmadıkları sistemler sunmaktansa yazdığımız sistemleri alışık olunan çerçeve içerisinde tutarak ya da onlara benzeterek aşinalığı bir derece sürdürmek niyetindeyiz.

Yerine göre, 2000 yıllarının başlarındaki “ultima’nın altın dönemindeki” havayı yansıtmayı hedefleyen, yerine göre özgün yapısıyla merak uyandıran, sade ve en önemlisi birbiriyle ilişkili, dengeyi ön plana koyan sistemleriyle öne çıkan bir sunucu yaratmayı planladık.

-Biraz da yapıdan bahsedin?

Oyuncuların çoğu artık önceki gibi tüm günlerini oyuna verecek bolluğa sahip değil. Bu sebeple oynanması nispeten rahat ve keyif veren bir sunucu tasarladık.

Sunucumuzu PvM ve PvP yapıları üzerine kurduk.

Level, experience ve puan gibi temel sistemlerle zenginleştirdik.

Questler ve PvM ile yalnız başına dahi keyifli vakit geçirebilmeye olanak sağlayan sistemler geliştirdik.

-PvP mi? O zaman her zamanki gibi bayat ve basit bir sunucu olmuştur.

Islands UO bilindik, oyunculara her şeyi baştan sağlayan, oyunda hiçbir denge unsuru gütmeyen bir sunucu değil.

Sunucuda en fazla 8 adet skill seçimi yapılabiliyor.

Toplam 225 stat limitimiz mevcut.

Seçebileceğiniz skill’ler kısıtlı. Mesela crafting skill’leri iptal edildi.

Sunucuda gold yok. Level, PvM ve PvP yapısı üzerinde temellendirdiğimiz puan, temel alışveriş birimimiz.

Harita kısıtlı. O devasa Sosaria’nın her yerini aktif olarak kullanmıyoruz. Yapımız ve sistemlerimize uygun belirli bölgeleri işaretleyip sadece o alanlarda aktif oyuna izin veriyoruz.

Her karakter her türlü bonusa, her türlü ayrıcalığa sahip olamıyor. Karakterinizi oluştururken bazı fedakarlıklar yapmanızı isteyeceğiz. Sınıflar arasında bir denge politikası güttüğümüz için bazı kriterler oluşturduk.

-Crafting skilleri iptal ise eşyaları nasıl elde edeceğim?

Bazı temel eşyaları ilgili vendorlardan elde edebilirsiniz. Gerisi için bolca yaratık kesmeniz, quest yapmanız gerekecek.

-Harita kısıtlı da ne demek? Britain köprüde action atamıyor muyuz?

Britain yapısı gereği aktif şehirlerimizden birisi değil. Onun yerine daha çok keyif alınacağını düşündüğümüz oyuna daha uygun bölgelerimiz var. Oyun oynamak yerine kuytu bir köşede dinlenmeyi tercih eden, macro ile ömrünü harcayan oyuncularla dolu bir ortama sahip olmak yerine, herkesin bir noktada birbiriyle etkileşime geçebileceği bir ortam yaratmak istedik.

-Esya ve binekler ne durumda? Alacalı, ekstra güçlü bineğimden inip başkasının üzerine salarak oynayabilir miyim?

Islands UO “binek pvp’sine” uygun bir sunucu değil. En yüksek stat değerine sahip bineğimizin 700 civarlarında str değeri mevcut. Vurdu mu ışıklar saçan bonuslara sahip bineklerimiz yok.

Sunucuda şu an için toplam 45 bineğimiz mevcut.

Binek bizde bir tabu, bir zenginlik göstergesi değil. Herkesin erişebileceği, oyuna aktif katılımını öngördüğümüz, oyuna renk katan bir obje. Harcanabilir bir eşyadan öte bir değeri yok.

Tek vuran silahlarımız yok. Magical silahlar maksimum +15 düzeyinde.

Giydiğinizde bir ölümsüz ve yenilmez bir katil olduğunuz bonusları sağlayan eşyalarımız ve sistemlerimiz yok.

-Ben bir developer ya da meraklıyım, biraz teknik yapıdan söz etsenize?

Emulator olarak Sphere 56c sürümünü kullanıyoruz.

Sphere 56c ve stabil default script pack üzerine kendi yapımızı kurduk. Hazır kod kullanmayı pek sevmiyoruz. Rehberde özellikle belirteceğimiz 1-2 sistemin altyapısını Amerika’yı yeniden keşfetmemek için almak dışında her şey tarafımızca kodlandı.

Özgün, tarafımızca geliştirilmiş bir connector kullanacağız.

Sunucu makinesi “3 aylık kirası peşin yatmış” ucuz bir makine değil, kendimize ait.

-Sunucu ne zaman açılacak?

Henüz yapım aşamasındayız. Altyapıyı kodlamayı tamamladık. Sistem yazım aşamasındayız. İlk etapta kendi testlerimiz bittikten sonra sunucu oyuncu test aşamasına sunulacak. Bu başlık altından veya web adresimizden takip edebilirsiniz.

-Staff alımı var mı?

Sunucuda yakın gelecekte bir staff alımı yapmayı düşünmüyoruz. Kendi yağında kavrulabilen, otomasyon üzerine kurulmuş bir yapı tasarladığımız için staff’a pek ihtiyacımız olmayacak.

-Daha detaylı bilgiye nereden erişeceğiz?

Web rehberimiz yapım aşamasında. Yakın zamanda aktif edip sistemleri detaylıca paylaşacağız.

Ayrıca anlık güncellediğimiz changelog’umuz da çok yakında web adresimizde aktif olacak.

Web Sayfamız: https://www.islandsuo.com

Discord: https://discord.gg/8MdWhxc

Bu konu Slothere tarafından düzenlendi(2018-04-25 13:59, 5 yıl önce)

Yok artık!

Tanıtım gayet güzel, genel reklam örneklerinden ayrı, sade ve hoş bir yazı olmuş!

Güzel bir server oyuncuları bekliyor olucak anlaşılan. Genel oyun isteğine kulak veren birileri demek ki varmış. 

Başarılar diliyorum..

Başarılar diliyorum umarım hak ettiğinizi alırsınız,emekten yana şüphem yok umarım sizi yıpratacak aksilikler ile karşılaşmazsınız.

Master
59.2997

İyi dilekler için teşekkür ediyorum.

Changelog aktif edildi. Burada, 27.01.2018 itibarıyla tutmaya başladığımız kayıtları göreceksiniz. Yalnızca tamamlanan özellikler changelog'a dahil ediliyor.

https://islandsuo.com/changelog.html

Birkaç gün içerisinde rehberi hazırlamaya da başlıyoruz. Sistemler daha detaylıca tanıtılacak.

//changelog sayfası revize edildi

Bu konu Slothere tarafından düzenlendi(2018-03-08 20:44, 6 yıl önce)

Güzel düşünmüşsünüz, ayriyetten aşağıda ki iki, düzenleme gözüme takıldı.

23.02.2018 19:44 - +9 üzeri silahları kullanabilmek için artık 100 str ve 100 dex gerekiyor.

03.02.2018 18:59 - magery skilli olan birisi zehirli silah kullanamıyor.

Warlock classına nasıl bir düzenleme gelicek, sorusunu sormadan edemicem.

İyi çalışmalar, kolay gelsin şimdiden! :)

Başarılar Slothere.

#428162 icalientE:

Güzel düşünmüşsünüz, ayriyetten aşağıda ki iki, düzenleme gözüme takıldı.

23.02.2018 19:44 - +9 üzeri silahları kullanabilmek için artık 100 str ve 100 dex gerekiyor.

03.02.2018 18:59 - magery skilli olan birisi zehirli silah kullanamıyor.

Warlock classına nasıl bir düzenleme gelicek, sorusunu sormadan edemicem.

İyi çalışmalar, kolay gelsin şimdiden! :)

Bana kalirsa dogru bir duzenleme. Hem büyü kullan hem silah kullan hem +12 15 kullan birde 100 armor veren studded olsun serverde pure class olmaz.. 

Yok doğru olup olmamasını sorgulamadım, yanlış anlaşılma olmasın.

Sadece, changelog'u okurken gözüme çarpan bu ikisi oldu, o yüzden sormak istedim.

-Bana kalirsa dogru bir duzenleme. Hem büyü kullan hem silah kullan hem +12 15 kullan birde 100 armor veren studded olsun serverde pure class olmaz.. 

Haklısın, poi sürme sınırıda getirilebilir diye düşünüyorum.

Benim ki sadece bir öneri, warlock olarak oynayan oyuncuların poi skilline göre 100'se düşük seviyelerden, birini vermesi fazla abez olmaz diye düşünüyorum, maksat poi verebilmek olsun.

Warrior ve warlockların kullandığı poi potu ikiye ayrılabilir bu durum da, yeni keşfettim güzel bir sistem olabilir! :)

Master
59.2997

Sistemsel olarak silahın vurduğu zehir ve poisoning ile uzaklık hesabıyla poison büyüsü kullanmak arasında çok bir fark yok.

Warlock yapısı gereği zaten avantajlı bir sınıf. Silah zehirlemek yerine daha az masrafla poison büyüsünü daha etkin şekilde kullanabilir. Bu noktada zehirleme özelliği warlock dezavantajı yerine warrior karakterlere bir avantaj olarak dönüyor.

Warlock karakter hala daha +9 üzeri kullanabilir. Lakin statlarından feragat etmeli. Warrior tarafına ağırlık verip 25 mana ile oynamayı kabul ediyorsa elbette +12 ve +15 silahları kullanabilir.

Sunucuda belirlediğimiz kırmızı çizgilerden birisi"herkesin her şeye sahip olamaması, bazı şeylerden feragat edilmesi" gerektiği. İlerleyen zamanlarda avantajlar ve dezavantajlar sistem tanıtımlarında daha belirgin olacak. Kimsenin mağdur olmayacağını düşünüyoruz.

O yönden yana sıkıntım yok sadece merakımı gidermek amaçlı belirtmiştim.

Olmazsa, olmaz, çokta aranmaz diye düşünüyorum! :)

İyi çalışmalar diliyorum, Slothere..

@Slothere

Tarz ve düşüncelerin benimkinin aynisi. Iyi calismalar..

inşallah emekleriniz zai olmaz, başarılar dilerim.

Hayırlı olsun, inşallah istediğin gibi bir sunucu olur. Hep aklında olan fikri sonunda hayata geçirebileceksin gibi duruyor. Ben de ekibin aklını çelebilirsem gelmeyi düşünüyorum :)

#428186 Syntax:

Hayırlı olsun, inşallah istediğin gibi bir sunucu olur. Hep aklında olan fikri sonunda hayata geçirebileceksin gibi duruyor. Ben de ekibin aklını çelebilirsem gelmeyi düşünüyorum :)

Boş yapıyorsun.. 

Başarılar takipteyiz :D

Master
59.2997

Web sayfamız yayına girdi. Bununla birlikte sosyal ağ sayfalarımızı da oluşturduk. Sunucuyla ilgili güncel haberleri bu bağlantılardan edinebileceksiniz.

Bizi takip edebileceğiniz adreslerimiz:

https://www.islandsuo.com 
https://www.instagram.com/islandsuo 
https://www.facebook.com/islandsuo/ 
https://www.twitter.com/islands_uo/ 

Yakın zamanda forumlarımız da aktif olacak. 

Sistemlerimizin dökümanları hazırlanıyor. Çok yakında onlar da web sitemizde yerlerini alacak.

4 saat dakika sonra eklendi:

Maria ile tanışın...

https://islandsuo.com/maria-the-helper/

1 saat dakika sonra eklendi:

Oyun içi kayıt ve pin nedir? Şifre değişimi nasıl yapılıyor?

https://islandsuo.com/oyun-ici-kayit-ve-pin-islemleri/

3 saat dakika sonra eklendi:

Level, exp ve puan sistemi nasıl işliyor?

https://islandsuo.com/level-exp-ve-puan/ 

Bu konu Slothere tarafından düzenlendi(2018-03-17 00:40, 6 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.