Beta sürecini Aethra ismiyle tamamladığımız sunucumuz 20 eylül 2017 saat 20:00'da origin adıyla faaliyete geçmiştir.
Ultima Online'nin düşüşte olduğu bu dönemde, oyuncuların gerçek anlamda keyif alababilmesi adına farklı etkinlikler, zevkle oynacağınız sistemlerlerle birlikte 2000'li yıllarda olduğu gibi hasret kalınan silah dengelerini, çeşitli ve farklı bonusları sizlere sunduk.
Sunucumuz için kısa bi tanıtım videosu çektik. Videoda sunucumuzdaki yarışma ve sistemlerin sadece bi kaçını tanıtım amaçlı videoda paylaştık.

Sunucumuz tekrar aktif olmuştur ( 03.11.2021 )

Stat cap ve Skill toplamı kaç x ?
- Stat toplamı toplam olarak 225, skillcap 10x olacak şekilde ayarlanmıştır.

Skillerimi ve statlarımı nereden öğreneceğim ?
- Safe alan'da bulunan skill vendorundan skill temini yapabilirsiniz.Statlarınızı .stat komutu veya taştan ayarlayabilirsiniz.

Sos botle ve para nasıl kasabilirim ?
-Sos botle magical ve normal olarak 2 ye ayrılır.Safe alan'da bulunan tailor vendordan sos botle exe alarak makroya bırakbilirsiniz.25 adet normal sos botle ile 1 adet magical sos bottle takası safe alan'da bulunan hazine vendorundan değişim sağlayabilirsiniz.Ek olarak wyrm ve balronlardan normal sos bottle cıkmaktadır.Magical sos bottle drop oranı normal sos bottleye göre daha fazladır.Para kasımı için dungeonlarda bulunan yaratıklar, hazine ile veya .kumar yöntemi ile para kasabilirsiniz.

Spawntakip veya sabit spawn varmı ?
- Sunucumuzda random spawn sistemi bulunmaktadır.90 dakikada bir world'e binek atılır.25 dakika içerisinde ehilleştirilemezse hayvan açlıktan ölür.[spawntakip] komutu ile spawnların çıktığı bölgeyi öğrenebilirsiniz.

Kredi puanı nasıl kasabilirim ?
-Oyuna yeni katılan arkadaşlar için dakika başına verilen kredi puanı 2 ile 3 arası değişmektedir.2 günün sonunda bu puan 1 olarak otomatik olarak değişecektir.Herhangi bir komut gerektirmez.Plus üyelik ve etkinlik'lerde kredi oranı %40 artmaktadır.Safe alan'da bulunan kredi stonedan veya .kredi komutu ile işlem sağlayabilirsiniz.

Bineklerimi nasıl doyurabilirim ?
- Bineklerinizi .doyur komutu ile safe alan'da karnını doyurabilirsiniz.

Reenkarnasyon sistemi nedir ?
- Reenkarnasyon sistemi olgunlaşmamış normal yumurta ile aktif edilir.Animal trainerden aldığınız bu deed ile 50 adet yumurta karşılığında takaslayıp 1 adet New Egg sahip olacaksınız.Bug egg'i house'a kurduktan 12 saat sonra açabilirsiniz.

Not:Normal yumurtadan steed cıkmamaktadır.New egg'den sadece steed ve türevleri cıkacaktır.

Özel silahlar ve Robeler nedir ve nasıl temin edilir ?
- Sunucumuzda bulunan özel eşyalar ve silahlar şu şekildedir;
*Fire Pike,Fire Halberd,Fire Blackkstaff,Fire Bladedstaff / Warlock / 45 enchanted weapon scroll
*İce Pike,İce Halberd,İce Blackstaff,İce Bladedstaff / Warlock / 45 enchanted weapon scroll
*Mage staff / Mage / 30 enchanted weapon scroll
*Volkanic Bow / Warlock / 30 enchanted weapon scroll

*Enchanted Püre mage robe / Mage / 1.sayfa büyüleri resist ve 1 şarj greater heal.
*Enchanted Elven Robe / Warlock / Clumsy Resist
*Enchanted Durability Robe / Warrior / 1.sayfa büyüleri resist.

Özel Deri setler ve enchanted scroll nasıl temin ederim ?
- Ranger ve devil armor olarak 2'ye ayrılırlar.Ranger leather "Lord of the ranger" isimli yaratıktan derisini keserek, Devil armor ise "Lord of the Devil" isimli yaratıktan derisini keserek temin edebilirsiniz.Extra olarak hazine kasalarından ve solo dungeon'dan temin edilebilir.

-Enchanted scroll solo dungeon ve hazine sisteminden temin edilmektedir.

Change sistemi nedir ?
- Change sistemi bir nevi kestiğiniz yaratıkları değerlendirmektedir.Bu kestiğiniz yaratıklar size otomatik olarak puan kazandıracaktır.Change puanı ile almak istediğiniz özel eşyaları safe alan'da bulunan change barrelden satın alabilirsiniz.

Guild ve aile kurumu nasıl yapabilirim ?
- Guild kurulumu ücretsizdir.Guildinizi normal house veya castle içine kurabilirsiniz.Aile kurumu için safe alan'da bulunan Genel stone isimli taştan 200.000 altın karşılığı satın alabilirsiniz.

Not: Castle ve house tarafınıza aittir.

Pin sistemi varmı ?
- Oyuna ilk girişte karşınıza pin paneli açılacaktır.Buradan 4 hanelik pin kodunuzu oluşturabilirsiniz.Pin değiştirebilmeniz için oyuna tekrar girdiğinizde açılan pencerede yeni pin kodunuzu oluşturabilirsiniz.


Eşyalarımızı satabileceğimiz player vendor veya başka bir sistem varmı ?
- Safe alan'da bulunan emlak panosundan alım, satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Satacağınız eşyadan %10 komisyon alınacaktır.

Küfür ihbar sistemi varmı ?
- Evet,Konuşma tarzından rahatsız olduğunuz oyuncuları .ihbar komutu ile bizlere bildirebilirsiniz.

Warriorlar için bi robe veya item varmı ?
- Safe alan'da bulunan genel stone'dan 350.000 altın karşığı doublet of warrior satın alabilirsiniz.Bu doublet size +10 armor ve clumsy,feeblemind resist özelliği sağlayacaktır.

Wariorlara özel bir komut varmı ?
- Evet warrior karakterlerin kullanabileceği insure komutu mevcut.300 sn de bir bu komutu kullanıp, spellresit özelliğini ve sn (+2hp) özelliğini aktif edebilirler

SpritSpeak aktif mi ?
- Evet büyücü karakterlerin kullanabileceği spritspeak skill'i aktiftir.

İbranice aktif mi ?
- Evet büyücü karakterlerin kullanabileceği ibranice komutu sunucumuzda aktif.

Duello sistemi varmı ?
- Safe alan'da bulunan duello stonedan rakiplerinizle Poili,poisiz ve lotlu,lootsuz mood olarak kozlarınızı paylaşabilirsiniz.

Sunucuda hangi bonuslar aktif ?
- Sunucumuzda aktif olarak paradarbe,olumcul yara,sersemler,sakatlar,ayagi kirilir,attan dusurme ve ek olarak mage bonusları mevcuttur.

Sunucunuzda inbin makrosu serbestmi ?
- Maalesef bu sistem kötüye kullanıldığı için binekten iniş ve biniş süresi 1.3 saniye olarak ayarlanmıştır.

Etkinlik sistemi varmı varsa nelerdir ?
- .etkinlik sistemi ile etkinlik saatlerine ulaşabilirsiniz.Sunucumuzda ki etkinliklerin sırası şu şekildedir; Futbol, Pvp turnuvası, Gm Topuk, Explosion ,Snowball ,Deathmatch, Capture The Flag, Flag Follow, Engelli Koşu.Okumuş olduğunuz etkinlikler 3 veya yukarı oyuncu katıldığı taktirde otomatik olarak başlayacaktır.Herhangi bir staff müdahalesi gerektirmez.


https://www.origin.gen.tr/
 

Sunucu : Player versus player (PVP)
Stat cap : 225
Skill Cap : 10X
Sürüm : 56B
Client : 6X -
Account : Free
Sistemler ve detaylı bilgi discord kanalımzda mevcuttur.


Tanıtım Videomuz; Tanıtım videomuz eski olduğu için yeni sistemler video'a dahil değildir.Bu konu originuo tarafından düzenlendi(2021-12-30 21:54, 1 years önce)

Tanıtımı biraz daha güçlendire bilirsiniz başarılar dilerim smileyDetaylı istatistik web sitesine eklenmiştir.

 

-Son ölümler

-Son Tamelenler

-Sunucu İstatistiğiU-Ser
0.6

2000 li yıllarım uo özlemi yazmıssın. sunucu 8x ama ?  8x olan sunucu keyif verme ihtimali yok. bi yerlerden kısıp bı yerlerı doldurma ıhtımalı yok. hepsını 100 yapsın. 1 ay sonra sıkılsın bıraksın8x olan sunucunun keyif vermeme kanaatine nereden vardınız ? keyif verme olasılığı skill cap ilemi alakalı boş boş konuşmayın arkadaşım skill kasmıyorsun skill seçiyorsun 100 olarak.Master
59.2997

@originou

Sunucu pek heyecan yarabilmişe benzemiyor. Açılalı 10 gün olmuş, oyuncu yok, forum hareketsiz. Platform başlıklarında da ilgi çekememiş. Sanki biraz ölü yatırım olmuş, ne dersiniz?

Pvp sunucusu için 11dk video çekmek pek olmamış. Zaten burada oynayacak adamlar aceleci olmalarıyla kendilerini belli ediyor. Oturup kimse 11dk tanıtım izlemez. Adam connector indirip free account ile hesabını açacak, oyunda ne var ne yok eline alıp bodoslama action alanına dalacak. Bu adama 10dk video izletemezsiniz. Fikir güzel, hedef kitle yanlış. Tanıtımda elinizdeki en kuvvetli sunu da bu video gibi görünüyor.

Sistemlerde de bizim "normal sunucu" dediğimiz bazı garabet sunuculara daha çok yakışan yan sistemler var. PVP sunucuda amaç zenginlik yaratmak olmadığından pek çok kişinin hazine, yumurta, görev vb. ile uğraşacağını sanmıyorum. Bunlar pvp oyuncusunu oyunda tutmaya yetmez.

Tutar tutmaz hesabı ile açıldığını tahmin ettiğim bir sunucu olmuş. Klasik hava yaratalım derken heyecan yaratacak hiçbir şey eklenmemiş. Oyuncuyu tavlayacak o kritik eşiği kaçırdığınızı söyleyebiliriz. Alternatiflerinden farklı bir şey sunamayan bir sunucu olmuş.

Yine de başarılar diliyorum. En azından kafanızdaki hedefe erişebilmesi dileğiyle.Bu konu Slothere tarafından düzenlendi(2018-01-23 21:47, 5 years önce)

Sunucumuz hala aktiftir, oyuncu ortalamamız 20 ile 30 arası değişmektedir.

3 hafta dakika sonra eklendi:

Sunucumuz 3.ayını geride bırakmıştır.
Facebook'a reklam verilmiştir.

 Bu konu originuo tarafından düzenlendi(2017-12-21 18:40, 5 years önce)

sunucu bence pvp serverları arasındaki en iyilerinden biri pvp dengeleri çok iyi action zevk veriyor.tanıtım reklam bu işin temeli, inşallah iyi olur09.01.2022 Pazar günü saat 20:00'da 1VS1 100 TL ÖDÜLLÜ TURNUVA DÜZENLECEKTIR. TÜM OYUNCULARIMIZ DAVETLİDİR.Bu konu originuo tarafından düzenlendi(2022-01-08 12:16, 1 years önce)

Hayırlı olsun.Sağolun,teşekkürler.Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.