Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

Sunucumuzun oyuncuya açılış tarihi belli oldu.

Tarih : 08.12.2017

Saat : 20.00 

Üyelik için(SMS ONAYLI) ; Tıklayınız
Anasayfa Tıklayın
Sistemler ; Tıklayın
Bağlantı Programı: Tıklayın

Sunucu bilgileri;

Stat Cap : 225
Skill Cap : 800.0
Sunucu Türü: Sphere
Version : 0.56b - Power play
Hosting : Türkiye lokasyon - 

AÇIKLAMA

Merhaba arkadaşlar,

Rof Uo çalışmalarına 18.03.2015 tarihinde başlanmış ve oyuncuya kapılarını 18.03.2016 tarihinde açmıştır.

Kendini kanıtlamış bir sunucu olarak yolumuza devam etmekteyiz. Çalışma süresiyle birlikte 3 yıl mart ayında dolmuş olacaktır.

2 yıl gibi bir süre zarfı içinde bir çok oyuncuya ev sahipliği yapmıştır. Bildiğiniz gibi ultima online oyuncuları istediği amaca ulaştığı zaman artık oyundan zevk alamaz hale gelmektedir. Buda oyunun kısır bir döngüye girmesine sebep olmaktadır.

Bu sebeple Rof Uo sunucuya tamamen restart atılmıştır. ( account, item vb )

Başlıca yapılacak düzenlemeler;

- Üyelik sistemine eklemeler yapılmıştır. Yeni alınacak üyelikler sms doğrulama kodu ile aktif edilecektir. Facebook üzerinden aktifleştirme devre dışı bırakılmıştır.

- Oyuna yeni bir kaç sistemle takviye yapılarak biraz daha eğlenceli hale getirilecektir.

- Oyuncuların daha önce ilettiği sorunlar ve düzenlemeler üzerinde durulacaktır. Bu süreçte forumda düşüncelerinizi paylaşmanız bizlere ilham kaynağı olacaktır.

Zor ve heyecanlı bir oyun sizleri bekliyor. 

Başlıca Yapılanlar:    

- Üyelik sistemine eklemeler yapılmıştır. Yeni alınacak üyelikler sms doğrulama kodu ile aktif edilecektir.
- Britain bölgesine small house hariçi evlerin kurulumu yasaklandı (yeni)
- Reg deposuna crystal ekleme seçeneği eklendi. 30-60-90 reg çıkarma seçenekleri değiştirildi. (yeni)
- Üyelik sistemine sms onay eklendi.(yeni)
- Üyelik sisteminde şifremi unuttum, pin kodu gönder vb. sayfalara onay kodu eklendi
- Aile takip sistemi eklendi.Bilgi Al(yeni)
- Small Candelabra yapımı şekli gold ingota çevrilmiştir (yeni)
- Provocation yeteneğine düzenleme yapılmıştır. Ölü durumda kullanımı engellenmiştir
- Metal chest yapımı için ingot yanında copper da isteyecektir(yeni)
- Hediye stoğunda 8.000 olan invul set parçası 5.000 puana düşürüldü
- Yeni evlerin item sınırları düzeltilmiştir (yeni)
- Forumlar ve kategoriler bölümlerinde gereksiz topicler kaldırıldı.
- Reg deposuna crystal çıkarma özelliği eklenmiştir. (yeni)
- Spellbar sistemi eklendi.Bilgi Al (yeni)
- Small wizard tower isimli evin arkasında tek karede oturan gereksiz taş silindi. (yeni)
- White castle çevresine 1 sıra duvar dönülerek depremden etkilenmesi engellendi (yeni)
- Pk kale kaldırıldı. (yeni)
- Capture the flag alanı haritaya eklendi.(yeni)
- Korsan Sistemi eklendi. Bilgi Al (yeni)
- Tamer Puanlama sistemi eklendi.Bilgi Al (yeni)- 2 adet yeni binek eklendi. Polar bear ( masum karakterler için ) , Cusidhe ( katiller için )(yeni).
- Rare flower sisteminin spawn işleyişi değiştirilmiştir.
- Tarladan rare elde edilme sistemi iptal edilmiştir.
- Silahların hasar alma oranı düşürülmüştür.
- Britain bölgesine farklı ve eğlenceli bir sistem yapılanması için 5 yeni alan imal edildi haritaya eklendi.(yeni)
- Ev sisteminde bazı düzenlemeler yapıldı. 1 hesap = 1 ev şeklinde stabilleştirildi.
Güncellemeler ve iyileştirme süreci devam etmektedir.Daha ayrıntılı bilgi için mutlaka forumlardan bizi takip edebilirsiniz.

SİSTEMLER

Korsan Sistemi

Daha sonra bir savaş gemisi alıyorsunuz ve denizlere yelken açıyorsunuz. Savaş gemilerinde 4 adet top gemiyle birlikte gelmektedir. 

Rakibinizin ve sizin hasar oranınız geminizin kaptanı tarafından söylenmektedir.  

Geminizde ki topların 6 atış gücü vardır. Toplam 4 top  * 6 = 24 atış gücü ile hasar verme ihtimaliniz %100dür. Fakat atış gücünü bittiği zaman topları temizlemeniz gerekmektedir. Yoksa denizin ortasında korumasız kalabilirsiniz.

Topları ateşleyebilmek için 1 adet "cannon ball" 5 adet "barut" a ihtiyacınız vardır. 

Ve savaş başlasın

Güçlü atışlarınız sorasında rakip gemi hasar almaya başlıyor

Topumuzun atış gücü, topu temizlememiz gerekiyor. Tinkerler tarafından yapılan "top temizleyiciyi" yaptıktan sonra, topumuzu rahatlıkla temizliyoruz.

Her top temizleyicinin 4 kullanım hakkı vardır. Her hakta topların atış gücünü fuller. Yani bütün toplarınızı 1 adet top temizleyici ile temizlemeniz mümkün. 

Cannon ball ( gemi topu için mermi ) blacksmith tarafından yapılmaktadır.

Barut  topu ateşlemeniz için gereklidir ve alchemistler tarafından imal edilirler. 

Gemisi batırılan oyuncu katil ise deluciaya masum ise britaine gönderilir. Gemi güvertesindeki bütün mürettebatta aynı şekilde uygulamaya maruz kalır. 

Gemiyi batıran korsan her batırdığı gemiden 1 puan alır ve batırdığı geminin kasası ganimet olarak bankasına gönderilir.

Kazandığınız puanlarla "jacksparrow" isimli korsan kaptanından ödüller alabilirsiniz

Guild Level Sistemi

Guildler için tasarlanmış bir sistemdir.

Peki guild level sistemi nedir ?

Sunucumuzda guildler diğer guild üyeleri ile savaşarak puan toplamaktadır. Bu topladıkları puanlar artık ödül olarak değerlendirilecektir.

Gördüğünüz gibi tablo puana göre sıralanmıştır ve mevcut bütün guildleri kapsar. 

Peki guildler nasıl level alacaklar ?

Guildler haftalık topladıkları puana göre level alacaklardır. Haftanın sıralamada 1 guildi 1 level alacak ve puanlar sıfırlanıp aynı işlem ilerleyen haftalarda devam edecektir. 

Yani her hafta 1. olan guild için 1 level demektir.

Level ödüllerine guild stoneden ulaşabilirsiniz

Ödül sistemi puana bağlı olduğu için ve oyuncuların gereksiz alış-veriş yaparak puanı bitirmemesi için sistem kullanımı sadece ( Guild master ve yardımcılar tarafından yapılmaktadır )

Diğer oyunculara sistem kullanımı pasiftir

Peki Guild level ödülleri nelerdir ?

Resimde görüldüğü gibi ödüller kademe kademe sınıflandırılmıştır. 

- Level 1-2-3-4 : Renk ödülü, her guild sadece bir adet renk seçer ve seçtikten sonra renk tablosu kilitlenir. Renk seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sadece bir renk seçim hakkınızın olması ve daha sonra renk değişimi yapamamanızdır. Rengi beğenmedim değiştirmek istiyorum gibi bir seçenek yoktur. Renkler guildlere atanır.

- Level 5-6-7-8 : Wizard hat size her 3 snde bir +1 mana kazandıracak ve 5 ar veren eşyadır. 

- Level 9-10-11-12 :  Pelerin guild üyelerine +10 ar veren eşyadır.

- Level 13-14-15 : Ethereal horse vermektedir. Öldüğünüzde veya indiğinizde çantanıza düşen kaybolmayan guild bineğidir. 

Bütün bu eşyaları topladığınız guild puanı ile alabilmektesiniz. Guild puanları aynı zamanda haftalık olarak level almanızı sağladıkları için kullanırken daha dikkatli olmalısınız. 

Not : Guilde özel eşyaları başka oyuncular yada guild mensupları kullanamazlar, kullanmaya kalkarlarsa silinirler.
Not : Wizard hat, pelerin seçilen guild rengi ile gelir tekrar boyamaya gerek yoktur.

Ayrıca guild seviye aldıkça oyuncuların isimlerinin yanında seviyelerine göre iconlar belirecektir. Bu iconlar guildin ne kadar iyi olduğunu ve seviyesinin derecesini göstermektedir.

Tamer Puanlama Sistemi

Eğittiğiniz bineklerden artık puan alabilecek ve bu puanlarla haftalık sıralamada yer alabileceksiniz. 

"tamepuan" yazarak menüye ulaşabilir ve sıralamayı görebilirsiniz. 

Tamepuan listesinde yer almak ve puan kazanabilmek için "Legendary tamer" olmanız gerekmektedir. 

Legendary tamer için : https://rofuo.com/forum/index.php?topic=2403.0

- llama 1 puan, desert forest  2 puan , mid ostard zostrich ostard 3 puan, mustang 4 puan, shire 5 puan , kii rin 6 puan , silver 7 puan, fire 8 puan, unicorn 9 puan, nightmare 10 puan şeklinde puanlamaya sahiptir.

Sadece spawndan alınan binekler için geçerlidir. Diğer tameleme işlemlerinde puan verilmez. 

Hafta sonu sıfırlamada birinci olan oyuncuya 1 hafta boyunca kullanabileceği "tame boots" verilir. Özelliği ise istediği kadar "stuck" hakkına sahip olabilmesidir. Normal oyuncular 2. bir stuck için 15dk bekler iken tame boots kullanıcısı 15dk beklemek zorunda kalmadan stuck işleminden yararlanabilir. 

Faction Sistemi

Order-Chaos tarafından ayrı olarak kurulmuş bir sistemdir. Önceki sistem tamamıyla değiştirilmiştir. 

Britain şehrinde yer alan 2 adet taştan birini geçerek factiona katılabilirsiniz. 

2 farklı faction vardır "Dark Genesis" ve "Light Of God" 

Üye listesinden mevcut üyeleri görebilirsiniz. Yada action sırasında ".guildonline" yazarak online üyeleri görebilir takip sisteminden faydalanabilirsiniz

En iyiler bölümünden faction top10 listesine göz atabilirsiniz 

Topladığınız faction puanlarıyla "faction robe" alabilirsiniz. Robe 5 puan olarak nitelendirildi. Aldığınız robe kadar puan, toplam puanınızdan düşülür.

action robeler +14 armor vermektedir. Faction üyeleri harici oyuncular faydalanamazlar. 

Diğer bir özelliği ise robeyi giydiğinizde sizi aydınlatmasıdır.

Faction robeler üyesi olduğunuz factiona göre renk alacaktır. Robeleri boyamanız halinde tekrar giydiğinizde renk faction rengi olarak dönüştürülecektir. 

Not : İki faction bir birine düşmandır ve oyunda turuncu olarak gözükürler. 

Not : Guild başkanları factionlara savaş açabilirler 

Not : Factiondan çıkma işlemi zahmetli bir işlemdir. str,dex,int,mana,stam vb değerlerinin full olması gereklidir. Çıkış işlemi başladığında size 15 dk süre verir ve bu süre içerisinde değerlerinizi tamamlayarak beklemeniz gereklidir. Süre sonunda tekrar kontrol edilerek istenilen değerler tamamsa çıkış işleminiz gerçekleşir ve " CRİMİNAL " olursunuz.

Semer ( At Bağlama )
Armor Deed
Bless Deed
İngot Store
Kumbara Sistemi
Rename Deed
Disguise Kit
TP Box
Magical Mage Case Ve Bag Sistemi
Resisting Spells
Otomatik Emote
Spawntakip Sistemi
Tüccar ( Seller Sistemi )
Runebook Sistemi
Genel Vendor Sistemi
Hesap Güvenliği ( Pc Koruma )
Aile Sistemi
Deniz Ticareti
Hazine Sistemi
Görev Sistemi
Trophy Sistemi
Küfür Sistemi
Chest Sistemi
İstatistik
Sifreli Kasa
Farming Sistemi
Pin Sistemi
Ev Sistemi
Online Ödül
Vendor Sistemi

Daha Ayrıntılı bilgi için sistemler bölümüne göz atabilirsiniz.Tıklayın

Bu konu Tovertis tarafından düzenlendi(2017-12-07 11:22, 6 yıl önce)

Bakım sürecinde yaptıklarınıza baktığımda büyük bir farklılık göremedim.Asıl sorum şu aslında içinizde bir yönetici vardı oldwolf tu sanırım buradada konusunu görmüştüm sizde oynamayan yada sizden çıkıp bir başka sunucuda oynayan playerlar için mal sürüsü,şerefsiz,satılmış insanlar bizim böyle playerlara zaten ihtiyacımız yok gibi cümleler kullanıyordu.Emeğinize birşey diyemem uzun süredirde açıksınız ama bu işlerde sadece para işe yaramıyor.Şayet ben evli ve 1 çocuk babasıyım ve pyramidde aktif karakterim var şimdi ben şerefsizmiyim?satılmışmıyım? yoksa malmıyım?

#427950 Dybray:

Bakım sürecinde yaptıklarınıza baktığımda büyük bir farklılık göremedim.Asıl sorum şu aslında içinizde bir yönetici vardı oldwolf tu sanırım buradada konusunu görmüştüm sizde oynamayan yada sizden çıkıp bir başka sunucuda oynayan playerlar için mal sürüsü,şerefsiz,satılmış insanlar bizim böyle playerlara zaten ihtiyacımız yok gibi cümleler kullanıyordu.Emeğinize birşey diyemem uzun süredirde açıksınız ama bu işlerde sadece para işe yaramıyor.Şayet ben evli ve 1 çocuk babasıyım ve pyramidde aktif karakterim var şimdi ben şerefsizmiyim?satılmışmıyım? yoksa malmıyım?

Selamlar 

Bir sene önceydi sanırım geri açılan bir sw vardı isim vermeyeceğim açılış öncesi çok yüklü miktarda saldırı aldık aylarca. Saldırı derken botnet vs gibi değil yanlış anlaşılmasın. Yüzlerce hack girişimi, oyuna troll acc ve chararla girip reklam yapılması, serverdaki bazı guild oyncularının sebepsiz yere stafa küfür ederek kendini banlatması gibi gibi saldırılardan bahsediyorum. Neticesinde oldukça fazla sayıda oyuncu kaybettik (yaklaşık 50 aktif oyuncu) Bu olayların ardından Server forumunda bir başlık açıldı serverda kalan oyuncularımızdan biri açtı. Hakaret yoktu ama anlam veremiyordu giden arkadaşlarının neden gittiklerine. Hatam varsa bu başlığı silmemektir yine olsa yine silmem gerçi çünkü hakaret küfür olmadıkça özgür bir platforma sahibiz. Yeri gelip bizleri eleştirenleri vs görebilirsiniz forumlarımızda. 

Oyuncularımın dahi küfür yada hakaretine izin vermez iken ben mi küfür etmişim şerefsiz vs gibi kelimeler kullanmışım? Kusura bakmayın ama yanlışınız var. Herşeyden önce ben ingame masterim rof uoda ve bütün oyuncularım beni bilir serverımızdan 2 senede 500 civarı oyuncu geldi geçti bir tanesi bile bir diğer kişiye şerefsiz dediğime ne oyunda ne sosyal ağlarda ne de başka mercilerde denk gelmemiştir açık ve net söylüyorum bunu.

Evli çocuklu olduğunuzu söylemişsiniz ne güzel mutlu mesut olun inşallah. Ben de 49 yaşında evli ve bir çocuk babasıyım. Hakaret yada küfür etmedim oyunda o dönemde aileme ve bana küfür edenlere bile şerefsiz demedim. ;O anki psikoloji ile başkalarına müsade etmişmiyim diye forumumuzu taradım az önce şerefsiz kelimesini oyuncularım bile kullanmamış forumlarımızda. (Bizde başlıklar silinmez arşive kaydırılır forumda ilk gününden itibaren tüm yazılanlar saklanmaktadır. )  Bu vesile ile eskiden bizde oynamış olanlara da duyurmuş olayım forumuza atmış olduğunuz eski ssleriniz yazılarınız vs olabilir bize ulaşıp temin edebilirsiniz.

Velhasıl kelam bugün oradasınız yarın belki burada olacaksınız ben oradan bakınca akılsız birine mi benziyorum bizde oynamayan oyunculara  şerefsizler diyecek???  :)

Değişiklik görememişsiniz serverımızda yeni açılışla ilgili paylaşayım efendim bulamamış olabilirsiniz listeyi...

Britain bölgesine tarla kurulumu engellenmiştir. (yeni)
- Britain bölgesine small house hariçi evlerin kurulumu yasaklandı (yeni)
- Reg deposuna crystal ekleme seçeneği eklendi. 30-60-90 reg çıkarma seçenekleri değiştirildi. (yeni)
- Üyelik sisteminde şifremi unuttum, pin kodu gönder vb. sayfalara onay kodu eklendi
- Aile takip sistemi eklendi.(yeni)
- Small Candelabra yapımı şekli gold ingota çevrilmiştir (yeni)
- Provocation yeteneğine düzenleme yapılmıştır. Ölü durumda kullanımı engellenmiştir
- Yeni evlerin item sınırları düzeltilmiştir (yeni)
- Reg deposuna crystal çıkarma özelliği eklenmiştir. (yeni)
- Spellbar sistemi eklendi.(yeni)
- Small wizard tower isimli evin arkasında tek karede oturan gereksiz taş silindi. (yeni)
- White castle çevresine 1 sıra duvar dönülerek depremden etkilenmesi engellendi (yeni)
- Pk kale kaldırıldı. (yeni)
- Korsan Sistemi eklendi. (yeni)
- Tamer Puanlama sistemi eklendi.(yeni)
- 2 adet yeni binek eklendi. Polar bear ( masum karakterler için ) , Cusidhe ( katiller için )(yeni)

- Britain bölgesine farklı ve eğlenceli bir sistem yapılanması için 5 yeni alan imal edildi haritaya eklendi.
(yeni)
- Ev sisteminde bazı düzenlemeler yapıldı. 1 hesap = 1 ev şeklinde stabilleştirildi 
- Şehirlerde yer alan order-chaos factionları kaldırıldı. 2 ayrı şehre bir birine düşman 2 adet faction eklendi. Guildler isterlerse bu factionlarada savaş açabilecekler

- Bakım sürecinde forumla ilgili çalışmaları yapabilmek adına oyuncularımızın forum üyeliklerine Reset atıldı. 

-Bakım çalışması güvenlik yükseltmesi amacıyla Accountlara reset atılmış server admin mode da geri açılmıştır. Yemi açılışa kadar admin mode da kalacak ve gerekli temizlik, ekleme, yükleme işlemleri yapılacaktır.  Oyuncu üyeliği aktiflenmiştir. Kayıt olabilirsiniz.. Kayıt işlemi her telefon numarasına 4 account olacak şekilde ayarlanmıştır...

- Foruma yazı atabilmek için geçerli en az 25 olan mesaj limiti kaldırıldı artık forumda rahatça mesaj atabilirsiniz.

- 1 adet yeni binek eklenmiştir. (yeni)

Percheron : Tarihte savaş ve tarımda kullanılmıştır...Göğüsleri derin ve geniştir.Sürüş için uyumlu ve güçlüdür... Percheron Atı, dünyanın en güçlü atları olarak bilinir..

-Bilgilerine anasayfada yer alan binekler kısmından ulaşabilirsiniz

- Animal deed fiyatı ve ağırlığı yükseltildi
- Binek armor etkinliği kaldırıldı. 
Silver : 5
Fire : 6
Unicorn : 7
Nightmare : 8
Percheron : 10  armor binicisine vermektedir. 

- Ph oranları düşürülmüştür. Yetenek geliştirmek eskiye nazaran oldukça zordur. 

Combat skillerinde dummy ile kasabilirsiniz fakat dummy kullanarak kastığınızda daha az gain alacaksınız. Onun yerine mezarda yada eski yöntem box yaparak hızlı bir şekilde yetenek geliştirebilirsiniz. ( dummy hariç combat %100 açıktır ) 

- Combat : Box veya npc ile %100 açıktır. Dummylerde %50 ye kadar düşer.
- Crafted : %75 oranında açıktır. Skill seviyesine göre ph değeri düşerek devam eder. Yani skilliniz 30.0 ise ph %90 olarak kasarsınız skilliniz 50.0 olduğunda %80 e düşer bu şekilde devam eder.
- Taming : %50-60 arasında...

-Diğer yeteneker de aynı şekilde azaltılmıştır. 

#Yeni bir bağlantı programı gelmiştir.Dosyalar bölümünden indirip yükleyebilirsiniz.

-Npc dropları değiştirilmiştir

- Giantlar : +3 weapon , 800-2000 gold 
- Ancient Wyrm : deniz haritasi , 2000-3000 gold, +12 weapon
- Scorpion king  : +3 weapon, 450-700 gold 
- Elder wyrm : deniz haritasi, +15 studded set parçası, +12 weapon , 4000-5000 gold
- Snow giant : +9 weapon, 1000-1500 gold
- Balron : +15 platemail set parçaları, +12 weapon, deniz haritası, +15 studded set parçası
- İnfernal : Talisman, +15 platemail set parçası , deniz hazinesi , +15 weapon
- Blood element : +9 weapon, 
- Daemon  : +9 weapon
- Dragon,Drake : +9 weapon 
- Kraken : +9 weapon
- İce dragon : +12 weapon
- Wyvern : +9 weapon
- Rotting : +9 weapon

- Resurrection scroll fiyatı 181 gpden 155gp ye düşürülmüştür. 

Ortalama 1 dk da 8 adet scroll yapılabilmekte, 1 saatte 480 scroll yapar. Saatlik ortalama kazanç 74k tutar...

- Taming görevinde "legendary" tame olanlar tame staff kullandıklarında 130.0 tame yeteneğine sahip olacaklardır.

Buna bağlı olarak "percheron" " bear " ve "cusidhe" eğitmek için istenen yetenek 120.0 olarak belirlenmiştir. 

Yani "legendary" değilseniz bu binekleri eğitemeyecek siniz

- Provisioner vendorunda aşağıda yer alan itemlerin satışı kaldırılmıştır.

bag, wood box, picnic basket, arrow , xbolt, lockpick 

- Tailor vendorunda makas, dye, dye tub ve sewing kit hariç itemlerin satışı yoktur.

- At türlerine 1.000 gold zam gelmiştir

- İnscription menüsüden direk full spellbook yapımı kaldırılmıştır.
- Vendorlarda satılan 7-8. sayfa scrolleri kaldırılmıştır.
- 7.8. sayfa scrolleri balron, infernal, dragon, drake, liche lord isimli npclerden çıkmaktadır

-Etkinlik alanı farm bölgesi büyütüldü ve yenilendi. Çiftçilikten hoşlananların  hizmetine hazır.

Daha bitmedi  Merak edenler forumlarımzdan takip edebilirler.

Ultima-Strike camiasına iyi günler dilerim...

Bahsettiğin konu https://www.ultima-strike.com/forum/ultima-online/sunucular/pyramid-aciliyor-q51946/d/3#426743 bu sanırım öyle bi cümle kullanılmamış gibi görünüyor oyunda dediyse bilemem tabi ama oradaki o 500 tane boş playerım olacağına kısmı benide bozdu.240 player çektiği söylenen bi sunucunun sahibi 50 player kalınca demekki başka sunucuda oynayanlarda boş oluyor onları bırakıp gidenlerde boş player oluyor demekki gereksiz insanlarız hayırlı olsun bakımdan çıkmanız dolu playerlarınız ile başarılar.

#427953 Stormy:

Bahsettiğin konu https://www.ultima-strike.com/forum/ultima-online/sunucular/pyramid-aciliyor-q51946/d/3#426743 bu sanırım öyle bi cümle kullanılmamış gibi görünüyor oyunda dediyse bilemem tabi ama oradaki o 500 tane boş playerım olacağına kısmı benide bozdu.240 player çektiği söylenen bi sunucunun sahibi 50 player kalınca demekki başka sunucuda oynayanlarda boş oluyor onları bırakıp gidenlerde boş player oluyor demekki gereksiz insanlarız hayırlı olsun bakımdan çıkmanız dolu playerlarınız ile başarılar.

Orada olayla ilgili gerekli açıklamayı yapmışız ve 1 sene geçmiş üzerinden kusura bakmayın da bunlar reklam kokan hareketler. isteyen istediği yerde  oynar istemeyen oynamaz... Eğer hakaret yada küfür etmiş olsaydım emin olun şimdiye kadar ss video vs atılırdı zaten.  Bir sene beklediniz şimdi mi geldi aklınıza tam yeni açılış yapmışız serverda 100 on player var? 500 boş player yerine 50 playerimle mutluyum demişim değilmi büyük hakaret verin mahemeye beklemeyin. Para verip oyun oynuyorsunuz ultma gibi eski bir oyunu ve buna mı alındınız.? Lütfen üzerimden konuyu kirletleyi bırakın.Yerinizde mutluysanız orada kalın her nerede iseniz. Ağasınız paşasınız yüce ultima oyuncususnuz serverınız  1 numara oldu mu? 

#427954 OldwolfRofUo:
#427953 Stormy:

Orada olayla ilgili gerekli açıklamayı yapmışız ve 1 sene geçmiş üzerinden kusura bakmayın da bunlar reklam kokan hareketler. isteyen istediği yerde  oynar istemeyen oynamaz... Eğer hakaret yada küfür etmiş olsaydım emin olun şimdiye kadar ss video vs atılırdı zaten.  Bir sene beklediniz şimdi mi geldi aklınıza tam yeni açılış yapmışız serverda 100 on player var? 500 boş player yerine 50 playerimle mutluyum demişim değilmi büyük hakaret verin mahemeye beklemeyin. Para verip oyun oynuyorsunuz ultma gibi eski bir oyunu ve buna mı alındınız.? Lütfen üzerimden konuyu kirletleyi bırakın.Yerinizde mutluysanız orada kalın her nerede iseniz. Ağasınız paşasınız yüce ultima oyuncususnuz serverınız  1 numara oldu mu? 

Olayla alakalı gerekli açıklamayı yapmanız hatanızı telafi etmez isterse 10 sene geçsin şuan 100 playerınız varmış ya onun 50 si boş player.Malum geçmişte bunu yazmışsınız.Sizi ilk mesajımda aslında korudum ama dybray adlı arkadaş gerçekten haklıymış bu ne küstahlık konuşma tarzınızı bi değiştirin 40 kusur yaşındaki bir insana hiç yakışmıyor celallenmenizede gerek yok çünkü 100 player demişsiniz ya o 100 player /4 yapın çünkü *2 multi + *2 bot olduğunu sizde biliyorsunuz çünkü şuan

pyramid 304

nebula 199

fatal 111

tns 43

iken sizin 109 playera ulaşmanız imkansız az sokun botları komik duruma düşüyorsunuz...

Unutmadan trollük peşinde değilim kim ne yapmış umrumdada olmaz size son mesajım olup size cevap vermeye dahi gerek görmüyorum laf söz insan olana anlatılır.kolay gele.

Ağasınız paşasınız dedik olmadı daha ne diyelim bilemedim. Küstah  da olduk Daha da bir şey yazmıyorum zaten gören bilir neyin ne olduğunu. Oyuna gelende görür bot mu var multi mi var. her ne varsa . Gelen gelir yerinde olan  mutlu ise  yerinde kalsın . daha ne diyelim. Kalın sağlıcakla. İlgilenmem gereken playerler var artık elimiz boş değil. 

Başarılar, Allah yardımcınız olsun.

Hadi beyler gelin artık naz yapmayın server iyi :)

Oldwolfun bilgisizliği ve kendini şirket ceo su gibi görmesinden kaynaklanan aptal aptal çıkışlarından ve adam kayırmadan oluşan server. Başka oyunculara yaranmak için başka oyuncunun arkasından laf eden gereksiz bir tip.Botta var multide var bide 140 140 tekil oyuncu diyip duruyolar.

Spawntakip sisteminde yer söyleyen yetkilileri olmasa, yetkili kendisini oyuncuyla dialog içindeyim kendimi sevdiriyorum şeklinde zannederken küçük dağları ben yarattım şeklinde küstah cevaplar vermese, her taşın altından +15 çıkmasa güzel sunucu aslında.  Forumları takip ederseniz göreceksiniz.
Çok şaşırtıcı geliyor çünkü random sistemde koca mapte aynı kişilerin sürekli çıkan bineği 5 dakika içerisinde tame etmesi :) Bırakanlarda başladı .
Yinede kendi kulvarınızda yolunuz açık olsun.

Başarılar Allah gönlünüze göre versin.

Başladım bende, yıllar oldu oynamayalı :) inşallah sıkılmam :)

Başladım. Ama gördüğüm kadarıyla ph düşük. Ins diğerlerine daha başlamadım. Sadece craftlarda mı, bilmiyorum. Bu konuda bir iyileştirme yapılmalı. 8-10 yıl önce olsa amenna evdeyiz, kafedeyiz vakit bol ama şimdi çoğumuz çalışıyoruz. Bazı akşamlar birkaç saat vaktimiz oluyor, skill kasmak uğraştırıcı ve yorucu oluyor. Özellikle başka bir sunucudan buraya geçenler veya geçecekler -benim gibi- için zor oluyor.

Başarılar dilerim.

Hoş geldiniz gainler orta karar aslında ne düşük ne de yüksek. Sadece 30 skille başladığınız craft skillerde sıkıntı yaşayabilirsiniz ilk 20 25 skili kasarken. Bir de eğer craft iseniz Legendary craft olmak baya zor. 

Hadi rastgele, hayırlı olsun

#427947 Tovertis:

Sunucumuzun oyuncuya açılış tarihi belli oldu.

Tarih : 08.12.2017

Saat : 20.00 

Üyelik için(SMS ONAYLI) ; Tıklayınız
Anasayfa Tıklayın
Sistemler ; Tıklayın
Bağlantı Programı: Tıklayın

Sunucu bilgileri;

Stat Cap : 225
Skill Cap : 800.0
Sunucu Türü: Sphere
Version : 0.56b - Power play
Hosting : Türkiye lokasyon - 

AÇIKLAMA

Merhaba arkadaşlar,

Rof Uo çalışmalarına 18.03.2015 tarihinde başlanmış ve oyuncuya kapılarını 18.03.2016 tarihinde açmıştır.

Kendini kanıtlamış bir sunucu olarak yolumuza devam etmekteyiz. Çalışma süresiyle birlikte 3 yıl mart ayında dolmuş olacaktır.

2 yıl gibi bir süre zarfı içinde bir çok oyuncuya ev sahipliği yapmıştır. Bildiğiniz gibi ultima online oyuncuları istediği amaca ulaştığı zaman artık oyundan zevk alamaz hale gelmektedir. Buda oyunun kısır bir döngüye girmesine sebep olmaktadır.

Bu sebeple Rof Uo sunucuya tamamen restart atılmıştır. ( account, item vb )

Başlıca yapılacak düzenlemeler;

- Üyelik sistemine eklemeler yapılmıştır. Yeni alınacak üyelikler sms doğrulama kodu ile aktif edilecektir. Facebook üzerinden aktifleştirme devre dışı bırakılmıştır.

- Oyuna yeni bir kaç sistemle takviye yapılarak biraz daha eğlenceli hale getirilecektir.

- Oyuncuların daha önce ilettiği sorunlar ve düzenlemeler üzerinde durulacaktır. Bu süreçte forumda düşüncelerinizi paylaşmanız bizlere ilham kaynağı olacaktır.

Zor ve heyecanlı bir oyun sizleri bekliyor. 

Başlıca Yapılanlar:    

- Üyelik sistemine eklemeler yapılmıştır. Yeni alınacak üyelikler sms doğrulama kodu ile aktif edilecektir.
- Britain bölgesine small house hariçi evlerin kurulumu yasaklandı (yeni)
- Reg deposuna crystal ekleme seçeneği eklendi. 30-60-90 reg çıkarma seçenekleri değiştirildi. (yeni)
- Aile takip sistemi eklendi.Bilgi Al(yeni)
- Small Candelabra yapımı şekli gold ingota çevrilmiştir (yeni)
- Yeni evlerin item sınırları düzeltilmiştir (yeni)
- Reg deposuna crystal çıkarma özelliği eklenmiştir. (yeni)
- Spellbar sistemi eklendi.Bilgi Al (yeni)
- Small wizard tower isimli evin arkasında tek karede oturan gereksiz taş silindi. (yeni)
- White castle çevresine 1 sıra duvar dönülerek depremden etkilenmesi engellendi (yeni)
- Pk kale kaldırıldı. (yeni)
- Korsan Sistemi eklendi. Bilgi Al (yeni)
- Tamer Puanlama sistemi eklendi.Bilgi Al (yeni)- 2 adet yeni binek eklendi. Polar bear ( masum karakterler için ) , Cusidhe ( katiller için )(yeni).
- Britain bölgesine farklı ve eğlenceli bir sistem yapılanması için 5 yeni alan imal edildi haritaya eklendi.(yeni)
- Ev sisteminde bazı düzenlemeler yapıldı. 1 hesap = 1 ev şeklinde stabilleştirildi.
Güncellemeler ve iyileştirme süreci devam etmektedir.Daha ayrıntılı bilgi için mutlaka forumlardan bizi takip edebilirsiniz.

SİSTEMLER

Korsan Sistemi

Daha sonra bir savaş gemisi alıyorsunuz ve denizlere yelken açıyorsunuz. Savaş gemilerinde 4 adet top gemiyle birlikte gelmektedir. 

Rakibinizin ve sizin hasar oranınız geminizin kaptanı tarafından söylenmektedir.  

Geminizde ki topların 6 atış gücü vardır. Toplam 4 top  * 6 = 24 atış gücü ile hasar verme ihtimaliniz %100dür. Fakat atış gücünü bittiği zaman topları temizlemeniz gerekmektedir. Yoksa denizin ortasında korumasız kalabilirsiniz.

Topları ateşleyebilmek için 1 adet "cannon ball" 5 adet "barut" a ihtiyacınız vardır. 

Ve savaş başlasın

Güçlü atışlarınız sorasında rakip gemi hasar almaya başlıyor

Topumuzun atış gücü, topu temizlememiz gerekiyor. Tinkerler tarafından yapılan "top temizleyiciyi" yaptıktan sonra, topumuzu rahatlıkla temizliyoruz.

Her top temizleyicinin 4 kullanım hakkı vardır. Her hakta topların atış gücünü fuller. Yani bütün toplarınızı 1 adet top temizleyici ile temizlemeniz mümkün. 

Cannon ball ( gemi topu için mermi ) blacksmith tarafından yapılmaktadır.

Barut  topu ateşlemeniz için gereklidir ve alchemistler tarafından imal edilirler. 

Gemisi batırılan oyuncu katil ise deluciaya masum ise britaine gönderilir. Gemi güvertesindeki bütün mürettebatta aynı şekilde uygulamaya maruz kalır. 

Gemiyi batıran korsan her batırdığı gemiden 1 puan alır ve batırdığı geminin kasası ganimet olarak bankasına gönderilir.

Kazandığınız puanlarla "jacksparrow" isimli korsan kaptanından ödüller alabilirsiniz

Guild Level Sistemi

Guildler için tasarlanmış bir sistemdir.

Peki guild level sistemi nedir ?

Sunucumuzda guildler diğer guild üyeleri ile savaşarak puan toplamaktadır. Bu topladıkları puanlar artık ödül olarak değerlendirilecektir.

Gördüğünüz gibi tablo puana göre sıralanmıştır ve mevcut bütün guildleri kapsar. 

Peki guildler nasıl level alacaklar ?

Guildler haftalık topladıkları puana göre level alacaklardır. Haftanın sıralamada 1 guildi 1 level alacak ve puanlar sıfırlanıp aynı işlem ilerleyen haftalarda devam edecektir. 

Yani her hafta 1. olan guild için 1 level demektir.

Level ödüllerine guild stoneden ulaşabilirsiniz

Ödül sistemi puana bağlı olduğu için ve oyuncuların gereksiz alış-veriş yaparak puanı bitirmemesi için sistem kullanımı sadece ( Guild master ve yardımcılar tarafından yapılmaktadır )

Diğer oyunculara sistem kullanımı pasiftir

Peki Guild level ödülleri nelerdir ?

Resimde görüldüğü gibi ödüller kademe kademe sınıflandırılmıştır. 

- Level 1-2-3-4 : Renk ödülü, her guild sadece bir adet renk seçer ve seçtikten sonra renk tablosu kilitlenir. Renk seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sadece bir renk seçim hakkınızın olması ve daha sonra renk değişimi yapamamanızdır. Rengi beğenmedim değiştirmek istiyorum gibi bir seçenek yoktur. Renkler guildlere atanır.

- Level 5-6-7-8 : Wizard hat size her 3 snde bir +1 mana kazandıracak ve 5 ar veren eşyadır. 

- Level 9-10-11-12 :  Pelerin guild üyelerine +10 ar veren eşyadır.

- Level 13-14-15 : Ethereal horse vermektedir. Öldüğünüzde veya indiğinizde çantanıza düşen kaybolmayan guild bineğidir. 

Bütün bu eşyaları topladığınız guild puanı ile alabilmektesiniz. Guild puanları aynı zamanda haftalık olarak level almanızı sağladıkları için kullanırken daha dikkatli olmalısınız. 

Not : Guilde özel eşyaları başka oyuncular yada guild mensupları kullanamazlar, kullanmaya kalkarlarsa silinirler.
Not : Wizard hat, pelerin seçilen guild rengi ile gelir tekrar boyamaya gerek yoktur.

Ayrıca guild seviye aldıkça oyuncuların isimlerinin yanında seviyelerine göre iconlar belirecektir. Bu iconlar guildin ne kadar iyi olduğunu ve seviyesinin derecesini göstermektedir.

Tamer Puanlama Sistemi

Eğittiğiniz bineklerden artık puan alabilecek ve bu puanlarla haftalık sıralamada yer alabileceksiniz. 

"tamepuan" yazarak menüye ulaşabilir ve sıralamayı görebilirsiniz. 

Tamepuan listesinde yer almak ve puan kazanabilmek için "Legendary tamer" olmanız gerekmektedir. 

Legendary tamer için : https://rofuo.com/forum/index.php?topic=2403.0

- llama 1 puan, desert forest  2 puan , mid ostard zostrich ostard 3 puan, mustang 4 puan, shire 5 puan , kii rin 6 puan , silver 7 puan, fire 8 puan, unicorn 9 puan, nightmare 10 puan şeklinde puanlamaya sahiptir.

Sadece spawndan alınan binekler için geçerlidir. Diğer tameleme işlemlerinde puan verilmez. 

Hafta sonu sıfırlamada birinci olan oyuncuya 1 hafta boyunca kullanabileceği "tame boots" verilir. Özelliği ise istediği kadar "stuck" hakkına sahip olabilmesidir. Normal oyuncular 2. bir stuck için 15dk bekler iken tame boots kullanıcısı 15dk beklemek zorunda kalmadan stuck işleminden yararlanabilir. 

Faction Sistemi

Order-Chaos tarafından ayrı olarak kurulmuş bir sistemdir. Önceki sistem tamamıyla değiştirilmiştir. 

Britain şehrinde yer alan 2 adet taştan birini geçerek factiona katılabilirsiniz. 

2 farklı faction vardır "Dark Genesis" ve "Light Of God" 

Üye listesinden mevcut üyeleri görebilirsiniz. Yada action sırasında ".guildonline" yazarak online üyeleri görebilir takip sisteminden faydalanabilirsiniz

En iyiler bölümünden faction top10 listesine göz atabilirsiniz 

Topladığınız faction puanlarıyla "faction robe" alabilirsiniz. Robe 5 puan olarak nitelendirildi. Aldığınız robe kadar puan, toplam puanınızdan düşülür.

action robeler +14 armor vermektedir. Faction üyeleri harici oyuncular faydalanamazlar. 

Diğer bir özelliği ise robeyi giydiğinizde sizi aydınlatmasıdır.

Faction robeler üyesi olduğunuz factiona göre renk alacaktır. Robeleri boyamanız halinde tekrar giydiğinizde renk faction rengi olarak dönüştürülecektir. 

Not : İki faction bir birine düşmandır ve oyunda turuncu olarak gözükürler. 

Not : Guild başkanları factionlara savaş açabilirler 

Not : Factiondan çıkma işlemi zahmetli bir işlemdir. str,dex,int,mana,stam vb değerlerinin full olması gereklidir. Çıkış işlemi başladığında size 15 dk süre verir ve bu süre içerisinde değerlerinizi tamamlayarak beklemeniz gereklidir. Süre sonunda tekrar kontrol edilerek istenilen değerler tamamsa çıkış işleminiz gerçekleşir ve " CRİMİNAL " olursunuz.

Semer ( At Bağlama )
Armor Deed
Bless Deed
İngot Store
Kumbara Sistemi
Rename Deed
Disguise Kit
TP Box
Magical Mage Case Ve Bag Sistemi
Resisting Spells
Otomatik Emote
Spawntakip Sistemi
Tüccar ( Seller Sistemi )
Runebook Sistemi
Genel Vendor Sistemi
Hesap Güvenliği ( Pc Koruma )
Aile Sistemi
Deniz Ticareti
Hazine Sistemi
Görev Sistemi
Trophy Sistemi
Küfür Sistemi
Chest Sistemi
İstatistik
Sifreli Kasa
Farming Sistemi
Pin Sistemi
Ev Sistemi
Online Ödül
Vendor Sistemi

Daha Ayrıntılı bilgi için sistemler bölümüne göz atabilirsiniz.Tıklayın

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.