merhaba arkadaşlar dün şöyle bir gezinirken xantier' in yaptığı oyunu gördüm çok ilgimi çekti sardım game maker' a fason birşey yaptım daha doğrusu başka oyundan kopyala yapıştır yapa yapa oldu biraz ama ortaya 3-4 saatte yaptığım gereksiz bişey çıktı :o_O şöyle tek bölümlük. 1 hafta içinde 20 -25 bölüm yapıp son ve gelişmiş versiyonunu buraya koyarım. Bakın bakalım, demoda 15 adet gold piece toplamanız gerekli, normalde toplayınca ikinci bölüme geçiyorsunuz ama demo olduğu için bitiyor zaten ilk bölüm kolay ama bunda siz maximum puan olan 750 puana erişmeye çalışın bunu nasıl yapacaksınız ? Yerlerde bulunan Poison Scrolları aldığınızda Mass In Nox atarsınız ve etraftaki tüm skeletonlar zehirlenir bu sırada o skeletonların üstüne giderek öldürebilirsiniz ve 100 puan alırsınız toplam 2 scroll, 3 skeleton var yani 600 puan + 150 de yerdeki gold lardan geliyor 750 puan ben yaptım deneyin bakalım :) ... ( Ayrıca Skeletonlar size vurursa 25 hit pointiniz gider, ara sıra yerden çıkan bandajlar ile *kendinizi iyileştir* ebilirsiniz. Alkis :alkis .

Version Test v0.0

https://rapidshare.com/files/25114627/skeleton_invasion_demo.exe.html

Valla oyun hikayede ismi çok şekil oldu ea mystic' e bi bildirmesek mi :)

Version V1.0

https://www.savefile.com/files/626440

Changelog v1.0

100 can altına inince devam etme fixlendi.

Bandajla heallenirken canın 100 ün üstüne çıkması fixlendi.

Fireball scroll eklendi.

1 Fireball Scroll 3 charge lıdır. ( Space )

3 bölüm daha eklendi. ( Toplam 4 bölüm ) ( Fireball Scrolları 4. bölümde deneyebilirsiniz. )

* Fireball scrollu 4.bölümde deneyebilirsiniz.

Bu konu Potti tarafından düzenlendi(2007-04-10 22:14, 17 yıl önce)
Bug buldum :kikirik Canım -25 oluyo 0 diyo tekrar baslıyor :D
evet farkettim bende düzeltirim onu :)
Hiç işin gücün yokmu :D:Dgüsel olmus ama.
tekrar baslatacıgına En bastan baslatsın 25 azaldı demesın. xantier gibi. ocok güzel yapmıstı o oynu :) ilkini tırsak sovalye devamnı 50 bolum yapsın oynamazsamneyım
Silindi
Apprentice
0.1
Eheh :D güzel olmus be :D
Sağol :)
Güzel olmuş :D Devamı lazım .. )
geliştirdim yukarı okuyun.
ultima gibi sardı beni :P devamı pls skill flnda ekle :P güzel eline salık
Bende beğendim teşekkürler iyi gidiyor
yaf bişey sorcam bende bu işe girdimde mesela right tuşuna haraketi ayarlardım change sprite into yeni animi seçiyorum 1. adımı atıyomuş gibi görünüo 2.adım için yeni bi sprite yüklicem de denedim yapamadım nasıl yapcam bi mantığını anlatırmısınız plz ?

Edited:

Tamam örnekleri inceledim anladım yinede sağolun ;)

Edited:
Bunu bulamadım :D bu adım atarken terminatör gibi adım atıor böle saniyede 1 adım gibi o hızı nasıl ayarlıcaz ?

Bu konu **Bilocan** tarafından düzenlendi(2007-04-10 21:22, 17 yıl önce)
**Bilocan** :
Edited:
Bunu bulamadım :D bu adım atarken terminatör gibi adım atıor böle saniyede 1 adım gibi o hızı nasıl ayarlıcaz ?

Objects - Player ( sende adı neyse )

örnek Eventlerde Klavye tuşu Up için Jump to given positon action ı ( Relative ) x=0 y=-5
Down için Jump to given positon action ı ( Relative ) x=0 y=5
Left için Jump to given positon action ı ( Relative ) x=-5 y=0
Right için Jump to given positon action ı ( Relative ) x=5 y=0

ben böyle yürütüyorum değerler ne kadar artarsa o kadar hızlı yürür ( 5 ) ler.
Bide isometric yapsaydın ... Adamın kafası bile çarpıyor :D
Potti : ben böyle yürütüyorum değerler ne kadar artarsa o kadar hızlı yürür ( 5 ) ler.

Yok ben yanlış anlattım galiba.Durum şöyle adama adım atıyomuş gibi görünmesi için 4 değişik sprite verdim.Right tuşuna ayarladım right a basınca sprite ları teker teker yapması için event verdim.Adam ayağını kaldırıo - ayağı havada- yere yaklaştırıo - ayağı yerde.Bu spritelar arasında geçiş yaparken yavaş olmasını istiyorum mesela right a basıyorum hepsini aynı anda yaptığı için bişey anlaşılmıo.Bu spritelar arası geçiş süresini nasıl değiştirebilirim ?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.