COD 5'TE oyuna giriyorum açtığımda ne baştaki video çıkıyor nede menü gözüküyor.

COD 6'da ise "Error during initialization: Video card or driver doesn't support vertex shader 3.0 or better." diye bir hata alıyorum.
Bana yeni ekran kartı almaktan başka bir çözüm bulurmusunuz. Acil yardım edin!!!

Bu konu berkhot tarafından düzenlendi(2009-11-17 18:21, 14 yıl önce)
Error during initialization: Video card or driver doesn't support vertex shader 3.0 or better... Bu hatayı ekran kartınız oyunu desteklemediğinde alırsınız. Ne yazıkki oyununuz Cod6 yani Modern Warfare 2'yi desteklemiyor anlaşılan. Cod5 probleminize gelince bana ekran kartınızı ve işletim sisteminizi yazabilirmisiniz acaba?
Ekran Kartı : ATI Radeon 9550/x1050 256 mb
İşletim Sistemi : Windows XP, 2 gb işlemci, 512 mb ram
Ati ekran kartlarinin özelliklerini tam bilmiyorum fakat umarım 2556mblik bu kartınız DDR değildir. Çünkü Cod WaW serisi 256mb DDR ekran kartlarını desteklemiyor. Ben DDR2 olduğunu varsayarak söylemek istiyorum... Güncel Ati Driverlerini indirip ATI CATALYST panelinden yani CCC'den Shader ayarları yaparsanız oyun ekranı karşınıza gelebilir fakat yinede sevinmenizi pek istemem çünkü minimal özellikte oynamak zorunda kalıcaksınız oyunu ve yine takılacaktır.
Shader ayarlarını nasıl yapabilirim ? Ekran kartları hakkında pek bir bilgim yokta. Ayrıca yardım ettiğim için teşekkür ederim.
Rica ederim. Fakat gerçekten Ati Panelinden pek anladığım söylenemez Nvidia olsaydı yardım edebilirdim bir nebze. Panel ayarlarının nasıl olacağınıda dair herhangi bir adres bulabilirim fakat buda zıt gibi çalışabilir. Sonuçta ince ayarlar. Durduk yere şuanki performansınızın kötülemesini istemem. En iyisi realden bilen birine bu ayarları yaptırırsanız makul olur
Tamam teşekkür ederim. En azından ne yapacağımı öğrendim.
Merhaba arkadaşlar, Call Of Dutyde hatam var. Şimdi ben direk oyunu yükLedim cd keyini falan internetten bulup hallettim.Multiplayera giriyor ama Sİngle Playerda Please insert the correct CD-ROM,select OK and restart application bu hatayı veriyor.Ayrıca oyunun içinde directX dosyası vardı ondada kurarken bu hatayı veriyor DirectX setup has determined that a newer version of DirectX is already installed.No is tallation was necessary. Yardım ederseniz sevinirim iletişim adresim [email protected]
slm mrb lar arkadaslar cod cd den kuramaya calısıyorum ama kuramıyorum steam_api.dll hatası verıyor 2.ci cdyi takınca bana bu konuda yardım ederseniz cok sevınırım şimdiden tesekkur ederım skryelliort hot
G.yesil : slm mrb lar arkadaslar cod cd den kuramaya calısıyorum ama kuramıyorum steam_api.dll hatası verıyor 2.ci cdyi takınca bana bu konuda yardım ederseniz cok sevınırım şimdiden tesekkur ederım skryelliort hot

Pek anlayamadım sorunu Cd'den kurulumda mı hata alıyorsunuz yoksa kurulum bittide oyunu açarken mi böyle bir hata ile karşı karşıyasınız. Çünkü genellikle steam_api.dll hatasını kurulum sonrası alıyor çoğunluk. Modern Warfare 2 değil mi?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.