Merhaba;
Benim amacım herhangi bir şekilde bir playera bir robe ya da bot herhangi bir itemi giydirdiğimde asla çıkarmamasını istiyorum. Aratmalarım sonucunda böyle birşey hakkında kimsenin konu açmadığını gördüm. Bende aranızda belki konuyla alakalı daha önce denemiş ya da bilen biri olabilir diye ve başka böyle düşünen arkadaş var ise fikir mukayesesi yahut ondan öğrenelim yapalım istedim.

Örnek vermek gerekirse :

[ITEMDEF i_robe_unforgive]
id=i_robe
name= Sabit Robe

on=@create
color 0ed

on=@click
message @0810 Deneme bile...

on=@unequip
if! (<eval (cvar.tag.cıkarma) !=1>)
src.sysmessage @38,,1 Bunu asla çıkaramazsın
return 1
endif

[EOF]

Gibi tag ile ya da başka bir yöntemle yapılabilir mi? Bu arada verdiğim kodu şimdi yazdım.Tag olayından veya if olayından ne yazık ki pek anlamıyorum onun için yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
on=@unequip
src.sysmessage @,,1 Bunu çıkartamazsınız.
return 1
Main event altında (bir çok script packde fix olarak geçen) @itemequip ve @itemunequip altında derleyebilirsin böylelikle oyun içinde istediğin iteme tag verip oynatılamaz hale getirebilirsin. Üstelik sürekli yeni script yazmana da gerek kalmaz.
@MirroR
Dediğin gibi yapmayı düşündüm ama olmadı.

@JohnVeritas
Herhangi bir şekilde bir script pack almadım kimseden onun için fix scp yok bende. Normal 56c emulator kullanıyorum 56b February script pack'i indirdim onun üstünden kullanımda bulunuyorum. Bu arada ilk mesajımda belirttiğim gibi tag olayından anlamıyorum açıkcası. Normal item scriptinde ise trigger olarak kullandığımda herhangi bir işe yaramıyor zaten itemunequip.
Bütün playerlara etki eden bir event kullanıyorsan onun altında @itemequip ve @itemunequip triggerleri ile destekleyeceksin scripti

if (<act.dtag.xxx> = 1)
src.sysmessage @,,1 Nope nope nope nope...
return 1
endif

Bu kodu her iki trigger içinde kullanabilirsin... Daha sonra oyun içinde xxx olarak yazdığımız tagı herhangi bir iteme .xtag.xxx 1 olarak verirsen o item basitçe hareket ettirilemez olur ( playerlar tarafından ) Fakat itemequip i kullanmasanda olur en nihayetinde sen item giyildikten sonra çıkartılmamasını istiyorsun. Eğer bu itemleri belirtmek istiyorsanda; typedef leri üzerinden @click triggerine ayar geçersin ( örn typedef t_clothing ) böylelikle her iteme tek tek click triggeri yazmamış olursun... itemequip ve itemunequip karakterlerde tetiklenen bir trigger olduğu için eşyaların altında kullanamazsın. Yukarıdaki cvarlı örnek zaten yanlış, direk unequip altında sorgulatıcaksın gene taglar üzerinden git örneğin;

//itemaltında unequip
on=@unequip
if (<dtag.cikartma> = 1)
src.sysmessage @ ,,1 Nope nope nope nope...
return 1
endif
Bu şekilde kullanabilirsin.
on=@equip
attr = attr_move_never

on=@unequip // attr_move_never halini aldıktan sonra oyuncu elle çıkarma işlemini yapamıycak alt kısım ne diye soracak olursan oyuncu öldükten sonra item ister istemez kendini unequip ettiriyor ve tekrardan giyilebilir olması için attrsi siliniyor.
attr =

yada şu şekilde kullanabilrisin

on=@unequip // çıkarıldıktan 1 saniye sonra tekrardan giyilir.
src.timerf 1,equip <uid>
Members
14.4
Eğerki 56c ise resurrect triggeri altından tekrar giydire bilirsin.

AMa mirror attr sıfırlatmak hatalı olabilir newbie eşyada da olabilir.

attr_move_never mantıklı olabilir ama oyuncu resleneceği zamanda tekrar eşyayı giydirmek için işlemleri yapmalısın aklıma gelen yollan

56c ise
resurrect triggeri altında

değil ise

bandaj an corp anhk taşlarını editlemelisin.
O zaman unequip altında attr = değilde attr = attr_newbie yapıcak equip içinde attr = attr_move_never|attr_newbie yapıcak.
Reslenme için 56c ise dediğin gibi @Resurrect triggerını kullanabilir. 56b ise [spell 59] ve bandaj sisteminde ufak bir ekleme yaparak giydirebilir.
@Mirror
Dostum move_never attr'sini kullanmayı denediğimde işe yaramadı , ancak uidle denediğimde de timerfle item indiriliyor. Böyle olursa yere atıldığında tekrar çekicektir. Bu da ister istemez hata verdirir başka player tıklarsa.

@JohnVeritas
Dediğin gibi yaptım ancak typedef'te herhangi bir işlevi bulunmuyor. Tag üzerinden denemeye çalışırsam tek tek tag vermem gerekicek o da belli playerlarda kullanmak istediğimde events'in altında kullanabilir miyim?
gm mode 0 durumunda ben hiç br sorun yaşamadım.

[ITEMDEF i_robe_unforgive]
id=i_robe
name= Sabit Robe

on=@create
color 0ed

on=@equip
attr = attr_move_never

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.