Merhaba arkadaşlar server kurma hazırlıklarına başladık world'ü düzenlerken arkadaşım player karakter ile oyuna girdi ve oyunda hareket edemediğini fark ettik. Oyunda Staff karakter yuruye biliyor ancak staff karakteri .gm komutunu kullanıp gm moddan çıkardık sonra o karakterde yürüyemiyor. Bunun nedeni nedir ? NOT: OrtaDünya Map kullanıyorum..

Bu konu YuzDier tarafından düzenlendi(2010-01-01 22:42, 14 yıl önce)
Ekranda herhangi bir mesaj alıyormusunuz yürümeye çalışırken ?
Hayır almıyorum soyle dusunun dex sanki bitmiş ve adım atamıyorsunuz aynen oyle oluyor ve ne uo'da nede sphere'de her hangi birşey yazmıyor :(
Stam 0 değildir herhalde kontrol etmişsinizdir. Aklıma herhangi olası birşey gelmiyor :s
Haritadan kaynaklanıyor olabilir.
Haritada bikaç yerde olabilir ama hiç bir yerde yürüyemiyorsa harita değildir gibi geldi bana yanılıyo olabilirim tabiki.
Hayır stam 0 değil ve haritanın hiç bir yerinde yürünmüyor :( World ile alakalımı yoksa scriptmi bilmiyorum :( Yada sphere.ini'den değişmesi gereken bir şeymi :(
map0.mul statics.mul staidx0.mul yoktur sphere'nın kuruldugu makinede veya sphere.iniden yanlış verilmiş olabilir onları kontrol et.
Kulladığın script pack hangisi ?
Lethe : map0.mul statics.mul staidx0.mul yoktur sphere'nın kuruldugu makinede veya sphere.iniden yanlış verilmiş olabilir onları kontrol et.

Sphere içerisinde mul klasorü var ve içerisinde bu mullar var. Sphere.ini'ye baktım ordada kod;

// Note that if not set, sphere will scan windows registry to auto-detect it
//MulFiles=mul/

bu şekilde. Yani doğru Offf kafayı yemek üzereyim arkadaşlar bunu nasıl çözerim ?
//MulFiles=mul/ baştaki // leri kaldır.
Akooo : Kulladığın script pack hangisi ?
Cevap verirsen belki birşeyler bulunur...
Kulladığını sordum sadece hangisi diye ona göre sölücem.
Akoo sana bişey demedim dostum yanlış anlama ben YuzDier'e soledim :)
Script klasörünü geçici olarak başka bi script pack ile değiştirimisin saveleri falan yedekleyerek tabiki sorun scriptlerdenmi kaynaklanıyor onu görelim ?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.