ShR : Olympusta Yeni Dönem:

Yeni dönem kayıt olanlar için ve eski üyelerde dahil edilerek facebook entegrasyon sistemine geçilmiş bulunulmaktadır. Sunucu forum ve oyun hesabı için facebook hesabınızla birlikte kayıt olmanız gerekecektir.

Genel olarak sistemin amacı elit oyuncu kitlesini yakalamak adına belirli yaş grubu altındaki oyuncuları elemektir. Gerektiğinde tarafımıza yapılan ya da oyuncuların birbirine karşı işledikleri suç kapsamına girecek ogeleri yetkili mercilere facebook aracılığı ile ulaştırmaktır.

Bu sistem ile birlikte olympus ultima online olarak kişinin özel bilgilerinin sunucumuz tarafından saklanmayacağını belirterek facebook onayı ile oyuna kayıt gerçekleştirebilirsiniz.

Ciddiyetiniz için teşekkürler.

( Sistemi geliştiren : Avatar )

İyi oyunlar dileriz.

Eylül ayı güncellemeri:

- Sınırsız boya sistemi kaldırılmıştır. Yerine doluluk oranı eklendi. Boyadığınızda, boyanın doluluk oranı kullanıma göre azalacaktır. Boyanın doluluk oranı sıfır olduğunda ozel bir item ile doldurulacaktir.
- The Legendary Gloves ( Craft Eldivenleri ) sistemi aktif edildi. https://platform.olympusuo.com/index.php?topic=535.0
- Farming sistemi aktif edildi. https://platform.olympusuo.com/index.php?topic=534.0
- Rare Dye sistemi güncellendi ve aktif edildi. https://platform.olympusuo.com/index.php?topic=533.0
- Runebook kullanımı güncellendi. Yeni sistem eklendi. https://platform.olympusuo.com/index.php?topic=537.0
- Graveyard Activity (Mezarlıklarda Mini Questler) eklendi. https://platform.olympusuo.com/index.php?topic=548.0
- Graveyard Activity npc çeşidi arttırıldı güçlü npcler azaltıldı.
- Fire Dungeon, boş olan kısmı, tekrar aktif edildi.

- Bazı oyuncularda clientin çökmesine sebebiyet veren 'Halüsinasyon' büyüsü kaldırıldı.
- Aynı anda çantanızda 4'den fazla runebook kullanımı engellenmiştir. ( Genel olarak sistemin amacı eski sistemden eksra olarak sayfa sayısının 5 e çıkması ve 8 sayfaya kadar upgrade yapılabilmesidir. Bu nedenle runebook kullanımına limit getirilmiştir.)
-Graveyard Activity güncellemesi : Npcler kolaylaştırılmıştır, bekleme süresi 10 saniye'ye indirilmiştir. Britain mezarlıktan sonra, Vesper mezarlığada koyulmuştur.
- Facebook Entegrasyon sistemi aktif edildi. (Oyuna kayıtlar 17 yaş ve üzeri facebook üzerinden yapılabilinecek.)

Burayı iyi okursan en son kısımda 17 yaş ve üzeri insanların oyuna kayıt olabileceğini söylüyor.

Kendi kendini çürütüyorsun şuanda farkındamısın bilmem.Ayrıca sen bana "kes,sus" gibi emir kipleriyle konuşamazsın ve bu platform yazılan her kelimeyi loglayan ve avukatları olan bir platform zamanında çok kişi başına sıkıntı aldı yazdıklarından ötürü.Beni tehdit ettiğinin farkına varman için yazdım sadece :).

Bu arada ben bu oyuna burdaki herkez gibi belli bir zaman gönül vermiş bir insanım ve bir çok sunucu açtım.Ama açtığım sunucuların en yenisi 2008'de kalmıştır.Çünkü sizler gibi gelişi güzel herkezin farklı bir dilden konuştuğu sistem yapmamak için açmıyorum.Bir adamın 17 yaş diyor , sen 17 yaş değil herkez kayıt olabilir diyor.Sabri başka konuşuyor.Bu denklem böyle gider ve olmypus uo 1 ay sonra kapanır.İşte bu sebepten ötürü uo'ya başlayan gençler olamıyor..
İstediğin yere şikayet edebilirsin. Uğraşmayı kes demek tehtit değil öneridir. Ayrıca şuanda sitede kayıtta 17 yaş altı vesayre giremez diye bir şey yok. Herkesin anlamadığı değil senin anlamadığın sistem yazıyoruz sanırım ki sorun yaşıyorsun. O 17 yaş zımbırtısı 1 ay oldu nerdeyse söyleneli milattan kalma tabirlere gelip boş yere başlığı kirletme. Kirletme dedim ya oda tehtit değil öneri :P Hasmin allah ya.

"Çünkü sizler gibi gelişi güzel herkezin farklı bir dilden konuştuğu sistem yapmamak için açmıyorum" diyerek bile nasıl birisi olduğunu sezimlemek zor değil. Buyur aç sonra Türkiye de ne kadar Lamer olduğunu kendin gör. Sürekli saldırı al uğraş dur. Bu tür durumlarda şuan da olympus çekirdek çitliyor lamerlerin karşısında. Her neyse başlğı daha fazla gereksiz yere floodlama.Bana bir şey olmadığı sürece Olympus kapanmaz sen tatlı canını üzme. Bizim kurduğumuz denklemleri senin anlayıp çözümlemen belki hayal dünyanda gerçek olabilir. Sana hayatınca başarılar dilerim. Senin zihniyetinde olan insanlar olduğu sürece zaten Ultima Online Türkiye de yerlerde demektir. Foruma girip sistemlere bile bakmadığından eminim. Başarı sıfatını kendine 2008 de açtığın server ne ise onun arkasına sığınıyorsan aynısını misliyle yapabilirdik. Bukadar düşmene gerek yok. Merak edersen at Pm sana kim olduğumu anlatayım egosu yüksek arkadaşım :P Ayrıca birde Sabriye sanki asker arkadaşıymış gibi sürekli Sabri diye hitap ediyorsun ya da ciddi alıp veremediğin şeyler var kendisiyle o yüzden onunla uğraşmayı kes dedim. Öneriyi almak sana kalmış.

Bu konu Tovertis tarafından düzenlendi(2012-09-30 22:15, 11 yıl önce)
Merhaba Arkadaşlar ,

Ultima-strike.com'a 2006'da kayıt oldum Computer_man kullanıcı adı ile.Ve bu siteden Tovertis adlı arkadaşımızın güven vermediğini ve insanlara boş vaatler verdiğini anlatmak için yazdığım mesaj dolayısı ile banlandım.Ve şimdi buyrun görünkü aşşağıda verdiğim SS nekadar haklı olduğumu göstericek.Ben Tovertis(sabrinin) bugüne kadar bir tane adam gibi iş yaptığını görmedim ve haklı çıktım.Saygılar.Şimdi isterseniz beni banlayın ve böyle yaparak u-s'nin haklı seslerini , insanların hakkını savunan insanları uzaklaştırarak dürüst insanları bu forumdan kovmuş oluyorsunuz devam edin.

Bu konu Secondwawe tarafından düzenlendi(2012-11-16 20:16, 11 yıl önce)
Sabri abinin burda yapabileceği bir şey yok maddi sıkıntılardan kapatmamış en azından onun elinde değil ki
olan olmuş sevgili arkadaşım bana güvenen güvenir güvenmeyen güvenmez ....muratım bilen biliyor nasıl bir insan olduğumu :) kasma boş insanların düşüncelerine zaman ayıramam ....Cem ve sizin yaptıklarınıza her zaman arkanızda olurum ayrıca.

emeği geçen herkese teşekkürler ...
Hem suçlusun hemde güçlüsün sebebi nedir? onca insanın emeğini sömürdün , vakit kadar kıymetli olan bir kavramını elinden aldın şimdi hiç bir açıklama yapmadan hiç birşey söylemeden artiz bir şekilde konuşma içerisindesin.Sebebi nedir pardon ? , ben insanlara senin güvenilmez olduğunu anlatmaya çalıştım her platformda çünkü seni ve ekibini çok iyi biliyorum.Sizin sürekli bir iş yapmanız imkansız çünkü tutarsızsınız.
Expert
34.0001
isim değiştir kral ol, tek enayi sen misin aylardır açık tutuyosun? sende kaşarlar gibi 2 ayda bir isim değiştir.
KeLL : isim değiştir kral ol, tek enayi sen misin aylardır açık tutuyosun? sende kaşarlar gibi 2 ayda bir isim değiştir.

Aynen
Secondwawe : Hem suçlusun hemde güçlüsün sebebi nedir? onca insanın emeğini sömürdün , vakit kadar kıymetli olan bir kavramını elinden aldın şimdi hiç bir açıklama yapmadan hiç birşey söylemeden artiz bir şekilde konuşma içerisindesin.Sebebi nedir pardon ? , ben insanlara senin güvenilmez olduğunu anlatmaya çalıştım her platformda çünkü seni ve ekibini çok iyi biliyorum.Sizin sürekli bir iş yapmanız imkansız çünkü tutarsızsınız.

Computer_Man'cim serverın kapatılmasının Sabrinin tutarsızlığı ya da güvenirsizliği değil, benim serverı kapatmak istememden kaynaklandı. Sabri hakkında aylardır yazıp durdun ve gerektiğinde sabrinin hesabından sana girip cevabıda verip susturdum. Sabri arkadaşımız güvenilir bir insan, fakat ben kendisiyle geçinemedim diye bilirim. Beni sinir eden bazı olaylar oldu ve bende serverı bıraktım. Server hiç bir şekilde maddi vb sebepten kapatılmadı yani özelliklede sen konuşma diye serverı devam da ettirebilirdik :) senin varlığını unutmuşuz. Fırsatçı bir insansın sadece. Ve de sabri ve ekibi demişssin. Olympus Uo yu baştan sona yapan benim, sitesi ,scriptleri vesayre neyi var neyi yok tek kişi tarafından yapılmıştır.Scriptlerde benim yıllardır arkadaşım olan Atakan'ın da emeği vardır ki kendisinde uzun süre görevliydi serverda. Serverda sabrinin tek görevi maddi işleri halletmek, player toplamak ki ondan fazla player toplama çabasına biz girmişizdir eminim. Sabrinin beni bulması şaka gibi bir olayla olmuştu aslında, 3 senedir messenger dahi girmediğim ultima ile alakamın olmadığı bu senenin şubat döneminde msn'e bir gireyim ölesine dedim ve tovertis yazdı bana. Bende şaşırdım zaten, burak burak diyip duruyordu server açalım vesayre. Bulunduğum okulun zorluğu ve kişisel yaşantımın yoruculuğu yüzünden başta kabul etmedim fakat ısrarı üzerine son bir proje deneyelim dedik ve layığıyla da yaptığımızı düşünüyorum. Sabriye şubat başında bu son projemdir dedim zaten ve o dönemden beri sabri ile iyi geçindiğimi söyleyemem. İyi hoş çocuk ama değişik diyebilirim. Kafa yapımız pek uymadı. Gereksiz yere beni sinirlendirmesi üzerine üstüne birde atar çekmesi üzerine bende aynı tavrı gösterdim. Fakat tutupta olympus sitesi başlığına sphere yi scripter kendi öz kararıyla sildiği için server kapandı demesi sabri hakkındaki düşüncelerimi oldukça değiştirdi. Serverı yapan benim zaten, istediğim an serverı bitiririm ya da devam ettiririm. Serverı kurarken zaten sana belirtmiş olduğumuz şey Sabri bey, sana ihtiyacımız yok fakat maddi olarak destek verirsen işleri kolaylaştırırsın demiştik. Sadece oraya yazmış olduğun yazı senin ne kadar kaliteli bir insan olduğunu ortaya koyuyor. Ultima Online adına harcadığım zamana üzülmüyor değilim. Yıllardır bir sürü server kurduk oynadık ettik eğlendik fakat hep sonundada boş olduğunu gördük ve buda hayatımızı her türlü etkiledi.

Ayrıca Muratmış ismin sanırım "Computer_Man", server player azlığından vb durumlardan değil ben sabriye katlanamadığım için bitirdim. Üstünede odtu makine son sınıfa gelmiş olmam , ve aynı zamanda kendime bakmak için çalışıyor olmam, ultima online'a harcadığım zamana baktığımda serverıda bir nebze kapatmaya doğru itti beni. Sabrinin son tutumuda bunun üstüne cabası olmuştur.

Sabri hakkında ileri geri konuşma tavsiye ederim. Benim Ultima geçmişim oldukça eskidir burda kendimden bahsetmek istemem. Zamanında çok kişinin canını yakmışızdır sanırım o nedenle nick değiştirmişliğim vardır. İsmen bilen bilir, yaptığımız projeleride bilir :) Biz sabrinin ekibinde değil, sabri benim ekibimin yakınından dahi geçemez.

Sonuç olarak, emek verdik, oyuncularımız emek verdi, bize güvendi. Fakat huzursuz olduğum ve sürekli sinirlendiğim ve vaktimi boşa harcadığımı düşündüğüm bir ortamda bulunmak beni yıprattığı için bu işe bir son verdim. Hİç kimsenin emeğine bir saygısızlık yapmak asla istemedik ve istemeyizde. Özellikle emek olayına takıntısı olan bir insanım fakat, yapacak bir şey yok malesef. Serverı bırakıp gitmiş olsaydımda değişen bir şey olmayacaktı. Serverla ilgilenen tek ben olduğum için server eninde sonunda dibe batıp gene kötü bir sonla bitecekti malesef.

Herneyse, boş yere insanı yıpratmaya kırmaya böyle saçma sapan oyunlar hiç hiç değmez. Genel olarak boş zamanlarımda web tasarımı ya da yan iş olarak bazı yazılım firmalarında ufak tefek işler yaparak değerlendiriyorum. Hem okuyup hem böyle şeyler yaparken Ultima'ya harcanan zaman hakkaten vakit kaybıydı. Öncelikler ultima online'ın önüne geçiyor malesef :)

Herkese hayatta başarılar dilerim.

Bu konu 'Avatar' tarafından düzenlendi(2012-11-17 05:00, 11 yıl önce)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.