Teutonslar atakcda iyidir ama pek rush yapcagını sanmam , ingilizlerle inanılmaz savunma yaparsın + geniş alanda saldırabilirsin. ama hızlı olman cok düşük ihtimal türkler ile kişiye değil ülke saldırısı yapabilirsin savunmada sadece agır saldırılarda iyi olabilir hassas saldırılarda yavaş kalabilirsin ): şahsen savaşlarda ingiliz-türk olarak 2vs2 her türlü oynardım.. saracenslervardı bide su develeri olan onlarla yakın savaş yaparsın ama bir ingiliz ve spain se rakip pek bir şansın yok savunma olarakda aatak olarakda. bunun gibi taktikler dışında bazı taktiklerde vardı Örneğin ; Pikemanlerin atlı kişilere karşı extra atackları , özellikle britons archerları ve diger archerların evlere hiç damame verememesı orda 9 yazsa bile o kadar vermemesi ama bir normal savaşcı - champion gibi savunma adamları var barakadan çıkan onlara karşı rahat yıkması :) championların savaşta çok iyi savunma yapması + evlere extra damge veremsi gibi pek hatırlıyamadım hepsini ^^
ya oyunda yenmek istiyosan hjer ülkenin öelliğini kullanıcan. :D bn bunu duydum bunu bilirim. Mayans san plumed arcaher basıcan elite eagle warrior yapyıp geliştrcen çunku osellikleri var extra.
Vikinglersen viking warrior lar çok gusel bina yıkarlar. kalelere fln hiç uraşma trapuched mıydı neydi yaızlışı unuttum onalrla uraşma...
Turk lersen savunmanı guclendir kuleler ve barutua bağlı şeylerle janisarryleri arkada tutmaya fln bak bide türklerde çok sıkışırsan deve scout vb vb bas :D Ama kanımca türkleri age of 2 ve conq ta çok kötü yapmışalr saldırı açısından hiç atçılık diye bişeyi bizim bulduumuzu oyuna eklemiolar. en iyi yaptıımız develi askerle scoutun son hali neydi adı unuttum :D knightlarımız paladin bile olmuyo :D
azteclersen infantry nin atakları güçlü olur... vb vb... =) Fransızlarsan tarımını ve altın kaynaklarını bayaı bi geliştirmen lazım. Sonrada Frankish Paladin leri kullanıcan. ( tabi frankish demez de :D ) Gothlardada barrackta hızlı üretim yapma ve barracks lardan huskarl basma osellii var
işte bu şekilde avantajları ve özellikleri değerlendircen... oyun bu =)

...
evet bir baktım teutons lar çok güzel savunmasıda var teutonic knight falan
evet ama bi türk alırsan yanına onun yanında bi franks gibi saglam atak veya bi hizli ama saglam olmıyan bi ingiliz aldıgında ikiside türklerle 0 hp kaybederek savaş kazandıgımı bilirim bi arkdaşım vardı fransızlarla oynadı ben türk oldugumda 2vs4 yapardık diger arkadaşım var baska o da türk oldugunda ben eng olurdum :) ilk 20 dkda savaş bitmişti :) Death match yapmıyalım dedim yapalım dediler bitti savaş direk xD ben süre vermem öyle yok 10 dk saldırma fln yok 2 archer bulsam onla bile ameleye zarar verırım :D
:D ama öyle direk bitirincede zevkli olmuyor bence
zevk için oynamadım meydan okumaydı ondan bana yeneriz fln dedi hele bi tanesi vardı saracens ile tower , mancınık , bide o develer var nefret ediyorum onlarla savunma yapıyor ilk 2-3 kişi bitti 10. dkda nerdeyse öbürüne dalarken ortak yenı kurulmustu daha onu çagırdım sadece ama sadece onun türk topcuları mı vardı yoksa frankmıydı tam hatırlamıyom sanırım türk değildi belkide yanlış hatırlıyorum paladin vardı çünkü oyunda türkde paladin yok bendede olmacagına göre sanırım frank yada baska ırktı bende sadece mancıınık ve 2-3 ordu ingiliz yaklasık 60 ediyo bi kare geri çekip duvarlar yıktım mancıklarlar ateş edemeden yaklasık paladınler o develerle gkapıstı ingiliz okcularım mancınıkları direk indirdi :). Zaten sonra paladinler onlarıda ındırdı towerlardan pek adma kaybettı orti ama beni etkilemedi adam direk yıkıldı o anki suratını görmek o kadar hoşuma gittiki 2-3 saat oynasaydık bu kadar zevk almazdım o surat şaşkınlığını görmek için :) . Benim için zevk karşıdakini yenmektir . Fazla ciddiye alırım savaş oyunlarını ondan zevk alıp 3 saat yenilmektense direk yenerim daha iyi :D ama olay çıkartmam tabi oyun olduğunu unutmam. bide biz kendımız map yapıp oynarız altın veya relicler ortada olur .. basede çok az altın olur bizim oynumuzda ortaya hükmeden kazanır gibi bişi aynı eski çağ savaşları gibi veya relic kımdeyse relic kacırırlar sonra base dönerdik ama kendi conquest mapleri çok ilginç cok altın fln var ondan oyun sıradan savaşa benziyo ondan kendim yaparım çogu zaman :) bide population fazla tutulmasını sevmem ne kadar popu o kadar amele o kadar gereksiz ordu o kadar savunma yerıne o kadar ordu .. gider sif tarla ile marketten odun altın herşeyi alır inidirm içinde bütün özelliklerini geliştirir tek farm ile dönebilir bile :) 10 dkda 2 ordu cıkarırı paladın ondan zevksiz popu fazla olması az ordu fazla strateji :?
Ama kanımca türkleri age of 2 ve conq ta çok kötü yapmışalr saldırı açısından hiç atçılık diye bişeyi bizim bulduumuzu oyuna eklemiolar.
temsili olarak da olsa eklemişler :)türklerde scout cavarly otomatık olarak light cavarly ve hussara dönüsüyor.hunlarda stable daha hızlı calışıyor,paladin çıkarılabiliyor,atlı okcular da daha ucuz üretiliyor,ayrıca kaleden cıkan atlı asker(tarkan) binalara extra damage vuruyor
Silindi
Novice
2
Arkadaşlar Age of empires'i tek linkte indirebileceğim bir site varmi ? kendim buldumda virüs felan vardir diye indirmiyorum tek link olursa çok iyi olur teşekkürler :)
Silindi
Novice
2
Bro ben ilk linki indirip diğerinide indirip üstüne kurucam dimi
Direk 2nci linki indirirsem calişirmi ?
ilkini indirirsen çalışır ama conquerorda yenı özellikler var mesal kalelerde kendını patladan barrelli adamlar var. eagle warrior.. en eski dayanan ırklar.. Aztecler vsvs gibi birçok özellikler veyafarm lar yarıda bitiyo yenısınde farm evıne gidiyorsun 8 tane ayarlıyorsun farm bıtınce 8 tane otomatık yenisini kuruyo farm'ın amele böyle ilginç özellikler var ve quest olarak Conquerors questleri gerçekten çok güzel. Age Of King ındırcen eğer istersen Conquerors sonra kurucan

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.