Slm arkadaşlar.. elimizde surekli guncellenen bir oyun yani counter-strike var ve bu oyun geliştikce bazı programların sürekli guncel olması gerekir. mesela bot programları... cs nin son surumunu indirdiniz bircok servera baglanıp netten oynadınız fakat birazda pc ye karsı oynamak istediniz ama maalesef bot programları guncel degil.. kurdunuz fakat oyun calısmaz hale geldi.. bu durumda yapmanız gerekenleri anlatacagım.. Boylece Cs1.6 yı sorunsuzca PodBot programı ile oynayabileceksiniz. Yapmanız gerekenler sunlar:
1-)https://sourceforge.net/project/downloading.php?group_id=100470&filename=amxmodx-installer-1.8.0.exe buradan amxmodx i indiriyoruz.. ve kuruyoruz.. indirdigimiz programı kurduktan sonra amxmodx i tıklıyoruz ve seceneklerden "Select Mod Directory" seçip cs'nin kurulu oldugu cstrike klasorunu gosteriyoruz ve ok tusuna basıp kurulumu tamamlıyoruz..Kurulumdan sonra cstrike/addons klasoru olusmus olmalı ve içindede amxmodx ve metamod klasorleri olmalı.. boyle olduysa sorun yok olmadıysa hata vardır tekrar deneyin olması lazım kesinlikle..
2-)PodBot un çalışması için metamod gerekliydi bunuda yukarıdaki kurulumla saglamıs olduk. Şimdi PodBot_full_V3_B18c klasörünü indirecegiz: https://podbotmm.bots-united.com/pb/podbot_full_V3_B18c.zip
Bu sayfadan inen podbot_full_V3_B18c.zip klasoru içindeki podbot klasorunu (cstrike/addons) klasoru içine çıkartıyoruz. ardındanda
cstrike/addons/metamod klasoru içindeki plugins.ini dosyasını acarak en ust satırına "win32 addons/podbot/podbot_mm.dll" ekleyip kaydet ve kapat diyoruz.. kurulum tmmlanmıstır.. oyuna girip botlarla oynaya bilirsiniz.. klasik tus - hala aynı :D yardımcı olabildiysem ne mutlu iyi eglenceler arkadaslar..
Not:Kesinlikle alıntı degildir. kendi tecrubelerimle hazırladım bi tşk edersiniz heralde :D

Bu konu gergedans tarafından düzenlendi(2007-11-11 20:53, 16 yıl önce)
eyw kardesim
Silindi
Journeyman
8.7
saol kanqilerm :yes
teşekkurler
up up up
tşkrler
    1saolasın
    2kardeşim
    3tşk
ben dediklerini harfiyen yaptım ancak oyunu açarken seçim yaptığımız zaman oyun hata veriyor ve oyundan atıyor plugins dosyasında o son eklediğimiz win32 addons/podbot/podbot_mm.dll dosyasını kaldırdığım zaman ise oyuna girebiliyorum fakat bot yok hiçbirşekilde..

Bu konu Serkanasl tarafından düzenlendi(2008-01-07 12:39, 16 yıl önce)
süpersin ellerine sağlık
Silindi
Members
0
gergedans arkadasimiz cok guzel aciklamis. ellerine saglik... harika calisiyor yalniz

Serkanasl ardasimizzin dedigi;

"ben dediklerini harfiyen yaptım ancak oyunu açarken seçim yaptığımız zaman oyun hata veriyor ve oyundan atıyor plugins dosyasında o son eklediğimiz win32 addons/podbot/podbot_mm.dll dosyasını kaldırdığım zaman ise oyuna girebiliyorum fakat bot yok hiçbirşekilde.." yorumu dogru.

gergadans arkadas anlatirken;

plugins.ini dosyasina win32 addons/podbot/podbot_mm.dll kodunun eklenmesi gerektigini soylemisti. buradaki tek hata kodlar arasindaki / isaretleri.. yani demek istedigim;

lugins.ini dosyasinin en ust satirina : win32 addons\podbot\podbot_mm.dll kodunu ekler kaydederseniz sorun hallolur.. iyi eglenceler.....
Dostum çok teşekkürler......
...amxmodx i tıklıyoruz ve seceneklerden "Select Mod Directory" seçip... bu program amxmodx ingilizce ama burada "seçeneklerden seçiyorsunuz" denmiş herhalde ben bir şeyi kaçırdım yardımcı olursanız sevinirim
V3_B18c zipini indiremedım.dediin siteye gırdım ama indirmeyi beceremedım.yardım edin lütfen
Saolasın canım kardaşım bn HamduLLaH SayHaN sen kimsin mi?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.