[img][/img]Merhaba Arkadaşlar,

Yeni bilgisyar aldım ( geforce ssd 12gb vs. ) fakat oyun oynarken ekran değişik bir dalgalanma yapıyor.
Bir çok şeyi yapmama rağmen düzelmedi.
Yasadıgım sorunu en güzel şekilde anlatabilmek için bir oyuncu arkadaşımızın paylaştığı videoyu gönderiyorum. https://www.youtube.com/watch?v=OA1lbaKxOKU (video başka serverda çekilmiş umarım sorun olmaz)

Saniyeler:
08-0.10 arası evin yanından geçeren
13-14
1.30-1.34
Aslında videonun genelinde aynı problem görülüyor.

Dalganma dediğim sorunlu alan ekrandan kare kare çıkıyor biraz beni çıldırtmış durumda.
Konuyla ilgili yardımcı olabilcek varsa çok sevinirim.

Not: Bulabildiğim tek çözüm, oyundaki display ayarlarından
Use GDI in full screen mode - Use full screen display -Full Screen Resolution: - 1024x768 seçince sorun olmuyor fakat büyük ekran oynamak zorunda kalıyorum.

Yardımlarını ziçin şimdiden teşekkürler

Bunlarda aynı videodan screenshotlar. Umarım açıklayıcı olmuştur

İyi Oyunlar
Bu durum başıma pek çok kere gelmiştir. Ama ben senin gibi pek önemsemiyordum. Bu durum client ile alakalı olabilir, bilgisayarın da bir sorun olduğunu sanmam.

edit: şuan oynarken lag sorunum olduğu için o ekran çizgisi olduğunu fark ettim. Postun üstüne iyi denk geldi ^^,

Bu konu Xiloscient tarafından düzenlendi(2016-01-18 01:26, 8 yıl önce)
Lag yokkende aynı sorun oluyor. Inan bır turlude cozum bulmus degılım.
Yenı bılgısayar aldım sırf bır oncekınde de aynı sorun oldugu ıcın fakat sansızlıgım :(
Dostum bu bence tamamen oynadığın client ile alakalı bir durum. Kesin demiyorum fakat tek düşüncem bu, başka bir şey olamaz gibi.
:) Gercekten 4 farklı sunucuda test ettım 4unde de aynı sonuc
Dedıgım gıbı buyuk ekran oynaraken sorun olmuyor fakat kucuk ekranda hep aynı sorun
www.valor.gen.tr

Deneyip sonucu bildirirseniz sevinirim. Eğer aynı problemi bizim sunucumuzda da yaşarsanız bağlantı programı aracılığı ile çözmeye çalışırız. Ancak ürettiğimiz çözüm bağlantı programımız içerisinde gömülü çalışacağından, sadece Valor'da geçerli olacaktır.
:yes başarılı bir reklam girişimi
Sağ tıklayıp yüksek grafik istemci ile çalıştır gibi bir seçenek olmalı (tam adını şuanda hatırlayamadım). Onu seçip dener misiniz ?
Eğer ki işe yararsa, bu çözüm her sunucu için geçerli olacağından, istediğiniz sunucuda oynama özgürlüğüne sahip olabileceksiniz :yes
Şöyle özetliyimde konu dağılmasın :)

Cali ve Valor arkadaşlarımın serverı, aynı sorunu yaşadım.
Nebulada 1 sene aynı sorunla oynadım.
Revo'da basladım yine aynı sorun devam ediyor.

Yüksek Grafik İşlemcisi hali hazırda seçili.
Konuyu dağıtmadan yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
@shearak
Gelişmiş sistem ayarlarından, en iyi performans için ayarlayı seçip denermisin.
uo sürümünü değiştirmeni öneririm.
dw4yne : uo sürümünü değiştirmeni öneririm.

Farklı sunucularda ve revoda oynadığı için UO sürümü ile alakası çünkü çünkü bizim sunucumuz (reklam değil açıklama olarak yazıyorum) UO'ya gereksinim duymuyor kendi dosyalarını kullanıyor. Bu sebeple zaten farklı sürümleri denemiş oluyor.
Ekran kartı driverını ( her ikisinide yani yüksek grafik hangisi ise (nvidia ati) ve normalini (büyük ihtimalle intel) güncelleyip deneyebilir misiniz ?

@Sinera
Paylaştığınız taramada bir çok ünlü virüs programı birşey bulamamış. Baidu (?) adındaki program ise connector güncelleme kodumuzu trojen sanmış. O listede Kaspersky'da var McAfee de var Symantec de var ve virüs olmadığını söylemiş. Sonuç ortada :)
bilinçli ve işinin erbabı türk gençleri çözememiş.. soruyu şöyle sorayım bende hep aynı makrolarımı kullanıyorsunuz? yani klasor adını değiştirip karakter adını değiştirip sadece makro içeriğini copy/paste mi yapıyorsunuz?

şayet öyleyse options kısmına girip çözünürlük değiştirdiğiniz ekranın alt tarafına ait bir ss çekip koyarmısınız buraya.
ekran kartı sürücülerini güncelle, oynadığın sunucu bağlantı programında cpu reduce diye seçenek varsa onun seçimini kaldır, bunların hepsi tam ise gene aynı şey oluyorsa, oyunun ayarlar kısmında da biraz seçeneklerle boğuşman gerekecek. malum uo eski, bilgisayarlar yeni konfigürasyon sorunu illa olacaktır. bi boktan anlamayan bebelerde reklam yapma cabasına girmiş, ufaklığına takma onları çözümü muhtemelen bunlardan birinde bulacaksın.
//Gereksiz Mesajlar silinmiştir.

Konuya devam

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.