beyler herşeyi kurdum sxesiz açıp girdik :D oynadık
sxe kurdum fakat plugins.iniye ekleyip server açınca eğer birisi girerse hata veriyor gönderme hatası bu sorunu nasıl çözebilirim
Modlar çakışıyordur.Admin modun eski sürümüyse veya wwcl mod yüklüyse olur genelde.
yok sadece adminmod statsme ve sxe çalışıyor
plugins.ini de admin modun ve statsme nin başına ; koy öyle bir denesinler hata vermezse hata ondan kaynaklanıyordur verirse bakarız bir çaresine =)
hata yine hata ama sorun suymus install.txtyi sonuna kafar okuyunca anladım bu hatayı alanlar sxe plugini adminmodla çalışamıyor amx modla çalışıyor. :D buna dikkat edin ben amx mod kurup öyle denicem olursa ki inşallah olur :D yazarım buraya
:) Demiştim.

Yanılmıyorsam Amx modun 0.9.9 versiyonuylada çalışmıyor ve offical sitede de sadece o version var dikkat et ona da ama belki çalışır.
arkadaşlar ben 1 gecemi server a sxe kurulumu için harcadım. yok yok yok. ewden kurduğum server için yapamadım. zipli dosyadan çıkan kurulum txt sini okudum (ingilizcem de çok iyi) şöyle diyor; eğer lan oynayacaksanız server.cfg dosyasına

__sxei_internal_ip "internal ip"

satırını eklemelisiniz diyor. eğer hem lan dan hem de wan dan girilecekse server ınıza (yani bizimki gibi, hem siz, hem de internet üstünden başkaları) o zaman da diyor

ip "external ip"
__sxei_internal_ip "internal ip"

satırlarını eklemelisiniz (tabi verdiğim tırnakları silip içlerine ip leri yazıcaksınız). ancak ben ileri derecede ingilizcemle bunları okudum harfiyen yaptım yine attı yine attı. bi çözüm bulamadım yani. bunları okuduktan sonra bi arkadaş bunu çözümünü bulursa buraya yazsın nasıl yaptığını alnından öpelim.

Arkadaşlar en sonunda yaptım!!! Denedim ve canavar gibi çalışıyor giren herkeste. Kimseyi atmıyor Sxe açıksa, eğer sxe yi ben açmayım, beni bile atıyor 6 saniyede. Şimdi nasıl yaptığımı anlatıyorum. Açık bir dille anlatıcam, çünkü bu foruma fazla girmiyorum mesaj sayımdan da belli, kimse arkamdan bişeyler karaladı bıraktı gitti desin istemiyorum.

Adım 1.

wndows server için sxe'mizi https://www.sxe-injected.com.ar/downloads adresinden indiriyoruz (şu anda güncel sürüm 5.2.4.9)..

daha sonra valve/cstrike/addons klasörünün içine sxei adında bir klasör açıyoruz, daha sonra bu klasörün içine girip dlls adlı bir klasör daha oluşturuyoruz.

zipli dosyanın içinden çıkan sxei.ini dosyasını oluşturmuş olduğumuz sxei klasörünün içine atıyoruz. zip'in içinden çıkan sxei_mm.dll dosyasını da, sxei klasörünün içine oluşturduğumuz dlls klasörüne atıyoruz..

Adım 2.

herhangi bir mod kurduğumuzda bunu metamod'daki plugins.ini dosyasına kaydetmezsek çalışmayacağını artık öğrenmişizdir! öyleyse sxe için de bu işlemi yapıyoruz. yani valve/cstrike/addons/metamod klasöründeki plugins.ini dosyasını açıyoruz ve

win32 addons\sxei\dlls\sxei_mm.dll

satırını ekliyoruz. noldu? eklentimizi tanıtmış olduk.

Adım 3.

can alıcı nokta burası... bu kısım sxe nin kurulum txt sinde de yanlış yazılmış arkadaşlar, 1 gecemi buna harcadım.

valve/cstrike klasöründeki server.cfg dosyasını notepad yardımıyla açıyoruz veeeeeee;

ip "internal ip"
__sxei_internal_ip "external ip"

komutlarını kendimize uygun şekilde yazıyoruz. yani nasıl mı? modemden aldığımız yerel ip miz ne? 192.168.... veya 10.0. falan diye giden ip mizi "internal ip" gördüğünüz yere, www.whatismyip.com sitesinde çıkan externap ip mizi de "external ip" yerine yazıyorsunuz (tırnaklar yok). kaydediyorsunuz server.cfg yi ve keyfinize bakıyorsunuz arkadaşlar....

NOT: modemi her kapattığınızda hatta kapatmasanız bile Türk Telekom 24 saatte bir ip nizi deiştireceği için "external ip" nizi değiştirmek zorunda kalacaksınız. Ben no-ip.com gibi bir statik ip sağlayıcısından aldığım xxxxxx.selfip.com gibi bir adı external ip olarak yazdım. ve modemi kapatsam da açsam da server.cfg dosyasında ayar yapmam gerekmiyor. Eğer siz de server.cfg dosyasını sürekli ayarlamak zorunda kalmak istemiyorsanız ya Türk telekomdan statik ip hizmeti alıcaksınz ve bu ip adresini "external ip" kısmına yazıcaksınız, ya da no-ip.com gibi bir servisten xxxxx.no-ip.com gibi bir adres alıcaksınız ve "external ip" kısmına bu adresi yazıcaksınız. Herkese sevgiler, bol güneşli günler...

Bunları Yaptıktan Sonra Metamodun en son versionunu indirdim sorunum düzeldi saol kardeş

Bu konu cLaW tarafından düzenlendi(2008-01-09 00:37, 16 yıl önce)
kardes ben yaptım oldu saol ama server.cfg ye playerların ip sini yazıyorum benı atıyor bnm kını yazıyorum player lerı atıyor ne yapmam laızm bı yardım edın msn ekleyım lutfen [email protected]

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.