Dota 2 belki de hiç olmadığı kadar dengeli bir versiyonu geride bırakmak üzere. Öyle ki profesyonel turnuvalarda captans mode'da kullanılan heroların oranı, toplam heroların oranına çok yakın. Oyundaki heroların %95'i kullanılıyor 6.88'de. Ama artık yepyeni bir patch gelmek üzere.

Bakalım Icefrog ve ekibi ne gibi şeyler hazırladılar bu sefer.

Tabii ki en çok beklenen şeylerden biri de Wukong isimli Çin edebiyatının en önemli karakterlerinden biri olarak WC3 Dota'da 6.79'da bir oyun içi "boss" olarak gözüken ve Dota 2'nin ilk orijinal hero'su olacak olan Monkey King.

Profesyonel oyuncuların dediklerine göre Valve oyunu bambaşka bir oynanış seviyesine de getirmek üzere 6.89 ile. Aui_2000, developerlarla yaptığı konuşmalardan bu izlenimi edindiğini söylüyor.

Siz neler bekliyorsunuz 6.89'da?

naix infest nerf bekliyorum. bellir bir rata kadar publarda çok göze batmasa da profesyonel arenada infest bomb olayının iyice bokunu çıkardılar. onun dışında öyle dengeli bir meta var ki bence işleyen düzene çomak sokmak olacak bu yeni çıkan patch tahminimce. gyro, lina, leshrac, visage gibi herolara hafif bufflarla belki metaya sokulabilir. onun dışında illusionlara nerf gelebilir ama bana göre çok gereksiz bir nerf olur. sırf early pusha karşı koyamayan t2 takımlarının ağlaması yüzünden gelmiş olur eğer gelirse. bu saatten sonra gelecek patch auinin dediği gibi oyunun oynanış mekaniklerini değiştirmek üzere olur. zaten hafiften hafiften valve bu yola doğru kaymaya başladı. camp sınırlarının gözükmesi, damage gözükmeleriyle sanki oyunu daha bir kolay öğrenilebilsin, insanlar dotaya başlamaktan, öğrenmekten korkmasın diye bir çaba içindeler. çünkü moba oyunlarda tecrübesi olmayan her yeni player sırf dotanın karmaşıklığından dolayı lolü seçiyor. mevcut dota 2 comunitysi de dotayı zaten bu yüzden oynuyor. sanırım valve artık elindeki oyuncuları düşünmekten çok yeni gelecek olanlara yatırım yapmak istiyor. keşke oyun oynanılamaz hale gelse de ben de kurtulsam bu kanserden.

#427011 6lper:

naix infest nerf bekliyorum. bellir bir rata kadar publarda çok göze batmasa da profesyonel arenada infest bomb olayının iyice bokunu çıkardılar. onun dışında öyle dengeli bir meta var ki bence işleyen düzene çomak sokmak olacak bu yeni çıkan patch tahminimce. gyro, lina, leshrac, visage gibi herolara hafif bufflarla belki metaya sokulabilir. onun dışında illusionlara nerf gelebilir ama bana göre çok gereksiz bir nerf olur. sırf early pusha karşı koyamayan t2 takımlarının ağlaması yüzünden gelmiş olur eğer gelirse. bu saatten sonra gelecek patch auinin dediği gibi oyunun oynanış mekaniklerini değiştirmek üzere olur. zaten hafiften hafiften valve bu yola doğru kaymaya başladı. camp sınırlarının gözükmesi, damage gözükmeleriyle sanki oyunu daha bir kolay öğrenilebilsin, insanlar dotaya başlamaktan, öğrenmekten korkmasın diye bir çaba içindeler. çünkü moba oyunlarda tecrübesi olmayan her yeni player sırf dotanın karmaşıklığından dolayı lolü seçiyor. mevcut dota 2 comunitysi de dotayı zaten bu yüzden oynuyor. sanırım valve artık elindeki oyuncuları düşünmekten çok yeni gelecek olanlara yatırım yapmak istiyor. keşke oyun oynanılamaz hale gelse de ben de kurtulsam bu kanserden.

Evet bir ay önce oyun arayüzünde birçok basit görsel denemeler de yaptı valve ve bunlarla ilgili geri dönüşleri topladı. Stun bar'ların nasıl gözükeceğinden buff ve debuff'ların belirginleştirilmesine kadar birçok şey denendi. Bir kısmı hali hazırda eklendi ama daha fazlası da gelecek gibi. Oyunun öğrenme eğrisi çok yatay ve çok zaman harcanması gerekiyor, bunun direkt olarak önüne geçilmesi biraz zor ancak bu gibi ufak değişiklikler ve The International 6'nın çok iyi bir publicity kazanmasıyla birlikte aylık 15 milyon aktif kullanıcıya ulaşıldı. Hiç olmadığı kadar popüler Dota 2 ve daha da popüler olacağa benziyor önümüzdeki süreçte. 

Şahsen benim 6.89 ile ilgili en büyük beklentim str melee carry herolara yapılan buff'larla birlikte her maçta 5 melee carry alınıp bunun bu taktiği uygulayanların yanına kar kalmasının önüne geçilmesi. İlüzyonlara bir kısım nerfler geldi, daha da gelebilir mi bilmiyorum ,ki monkey king de iluzyon bazlı bir hero olacak. Dediğim gibi tek beklentim düşük mmr ya da yüksek mmr farketmeksizin oyun süresi 30 dakikayı aştığında otomatik olarak birlikte dolaşıp kazanmaya başlayan 5 str stratejilerinin nerflenmesi. OD tek başına bu stratejinin önüne geçemez, Invoker bir yere kadar dayanabilir. Str point artışlarının nerflenmesini istiyorum ben. Support oynamayı seven biri olarak sadece Ogre Magi'nin rng multi-cast'leriyle ayakta kalmamalı, Omni'siz de winrate'imi koruyabilmeliyim. Warlock bile daha eğlenceli kalıyor bu ikisi yanında. Elbette PA'in tek atmalarından kurtulabilmek kaydıyla :)

oyunun sürekliliği açısından bir iki heroyu aşırı üstün kılma olayını valve yıllardır yapıyor; drow, sniper, pa, phantom lancer, od, storm, invoker, lesh, alchemist ne bufflar görüp nerfler yedi. baki kalan slark oldu. ama şu an yakalanan dengeyi bozacaklarını sanmıyorum. önceden str herolarının carrylere kolayca ezilebilmesinden yakınırdık blademail işlevsizdi, pasifler pure değildi şimdi aşırı late oyunda bile axe phantom assasin ile kapışabiliyor erken çıkılan blink earlyi kazandırabiliyor. bristle ve cent lanede çok iyiler. oyunun bir ekosistemi var carryler, intleri avlıyor, intler strleri, strler de carryleri avlıyor. problem oyuncuların doğru pick yapamamasından kaynaklı buda kazananın kim olduğunu belirliyor zaten. sonuç olarak underlord'da ne heyecanlarla geldi oyuna bana göre iyi bi hero ama çok farklı beklentileri  vardı insanların. monkey king'inde bu düzeni bozacağını sanmıyorum, süreklilik açısından bi taraf güçlenecek, bi taraf  zayıflayacak. dünyanın düzenide böyle değilmidir zaten? 

Bu konu 05 tarafından düzenlendi(2016-12-04 20:43, 7 yıl önce)

morted kesinlikle nerf yemeli bence ayrıca linaya gelen nerf'ten sonra metadan çıkardılar bence lina gibi bir hero tekrar metaya girmeli buff gelmeli.

Purge şöyle bir şeyler söylemiş:

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.