Expert
34.0001
Bi püf noktası varmı, beynim patladı kağıtta hareket yok.
Superadminstratours : O kadar konsantre oluyorum ama şu küçük et parçasını bil yerinden oynatamıyorum bırakın ya bu işleri :)

Sen yapamıyorsun diye bırakmalıyız dimi? Bu bizim beceriksizliğimiz?

Ayrıca eleştiren arkadaşlar bir şeye kesinlikle yok veya var demek en büyük hatadır. Neden derseniz 300 yıl öncede dünya yuvarlak denince kimse inanmıyordu şuanda buna kimse inanmayacak. Gelecek yıllardada belki ışınlandığını söyleyen insanlara kimse inanmayacak ama onlar ışınlanacak. Yani ukala bir şekilde KESİNLİKLE YOK O YOK O YOK O!!!! demek sadece bilgisizliktir. En güzel örneği 1969 da aya gidildiğinde Türkiyedeki tüm kahvelerde olay oldu. Olur mu lan aya gidilir mi Allah aya gönderir mi? İzin verir mi? Sonra aya gidiş kesinliğini kazanmış oldu hemen ilahiyatçılarımız ayetleri gösterdi; "Bakın Allahın izniyle çıktınız." demeye başladı. Fikirlere açık olmazsanız komik duruma düşersiniz.

Saygılar.
Turgon bu yazından sonra bende inanmaya başladım. ancak bu kadar açık ve ikna edici olunabilir tebrikler
olabilr belki ama bu tür şeyler çok uzun zamandır denenen şeyler. ilk insanından bugünün insanına kadar düşündüğümüzde hepsinde aslında olağanüstü bir güce sahip olma anlayışı vardır ve bunlardan biri de sizin telekinezi olarak adlandırdığınız düşünce gücüyle cisimleri oynatmaktır. Ben bunları da göz önüne alarak ve çok uzun bir zaman boyunca insanların bu tür şeylerle uğratığını ve başarısız olduklarını da düşünerek bunun şuanki halimizle yapabileceğimiz birşey olmadığını düşünüyorum. Ama belki ilerde bişey olur. Bunu yapabiliriz. Onu bilemem. Ama tek diyebiliceğim şu anda bunu yapamayacağımız. O yüzden şimdilik inanmıyorum... :) Bu tür şeylerle uğraşmaktansa bi fizikle bi kimyayla bi biyolojiyle ilgilenmek insana daha mantıklı geliyo ;D :P
TuRGoN :
Superadminstratours : O kadar konsantre oluyorum ama şu küçük et parçasını bil yerinden oynatamıyorum bırakın ya bu işleri :)

Ayrıca eleştiren arkadaşlar bir şeye kesinlikle yok veya var demek en büyük hatadır. Neden derseniz 300 yıl öncede dünya yuvarlak denince kimse inanmıyordu şuanda buna kimse inanmayacak. Gelecek yıllardada belki ışınlandığını söyleyen insanlara kimse inanmayacak ama onlar ışınlanacak. Yani ukala bir şekilde KESİNLİKLE YOK O YOK O YOK O!!!! demek sadece bilgisizliktir. En güzel örneği 1969 da aya gidildiğinde Türkiyedeki tüm kahvelerde olay oldu. Olur mu lan aya gidilir mi Allah aya gönderir mi? İzin verir mi? Sonra aya gidiş kesinliğini kazanmış oldu hemen ilahiyatçılarımız ayetleri gösterdi; "Bakın Allahın izniyle çıktınız." demeye başladı. Fikirlere açık olmazsanız komik duruma düşersiniz.

Saygılar.

Bak canım yanlış biliyorsun bence biraz araştır... Elbette beyin gücü var fakat sen o gücü derslerine yönlendir...
bilim resmi olarak kabul etmesede bunlar için çeşitli bilimsel açıklamalar var. bilimsel olarak mümkün.
Bunu en başarılı olarka yapan kişi criss angel dır. Çoğu kişi ilizyon desede Criss Angel beyin gücünü dünya üzerinde en iyi kullanbilen insanlardan birisi.
psisik.com var bi inceleyebilirsiniz. ben telekinezi vardır demiyorum bilemeyeceğim onu ama kağıt parçasını denediğimde hareket ettiğini görmüştüm hafif olarak hatta heyecanlanmazsan uzun süre yapabiliyorsun ama enerjini tam veremediğinde olmuyor gerçekten. 10 dk falan kesintisiz denemiştim. açıklamalar mantıklı geliyor bana. tabi ki herşey Allah'ın takdiri.
Sen kendine yapabiliceğine tam olarak inanmadıktan sonra biyerlerini yırtsan en ufak bir başarı elde edemezsin.Bu iş inançta bitiyor.Herşey size bağlı inanın odaklanın yapın.
o internetteki goruntulerin çoğu ilüzyon şovları. Sonuçta ilüzyonistleri de büyük bi şaşkınlıkla izliyoruz. Oha imkansız hadi ordan diyorruz ama onların da çevirdiklri katakuliler var :D bunları vidyoya alanlarda da aynı şeylr oluyo
Master
59.2997
İnsan olumlu ve inanarak düşündüğü an bir çok şeyi gerçekleştirebilir. Önemli olan inanmak, inanmayan insanı ne kadar zorlasan da sonunda o konuda başarılı olması mümkün olmaz.
firehellsly :
TuRGoN :

Saygılar.

Bak canım yanlış biliyorsun bence biraz araştır... Elbette beyin gücü var fakat sen o gücü derslerine yönlendir...

Tamam bebeğim ama gazinin devam zorunluluğu yok biraz rahat olabiliyorum bu yüzden. Ayrıca yazımı okusaydın ne savundum nede tamamen yok dedim ben sadece esneklikten bahsettim bugün kesinlikle doğru bildiğin şeyin yanlış olabilmesi mümkündür. Sende buna bi odaklan olur mu canım?

Anlamadığım şeyde şudur Hz.Muhammed bende sizin gibi bir insanım der hatta kuran bunu vurgular. Bir çok evliyanın kerameti vardır. Avrupada bir çok olay çıkmıştır cadılıktan tut diğer şeylere kadar bunlara bizim milletimiz direk inanır sorgusuz sualsiz (ki bir çok şeyhi müridleri uçurur) ama bizden biri HALKTAN biri yapınca yok kardeşim olmaz öyle şey olur mu?
Yahu burda bilimi kabul eden kaç kişi evrimi kabul ediyorda böyle konuşuyor oda merak konusu.
Members
1.2
Tekrar merhaba,

Efenim şimdi, konunun aya gitmekle veya dünyanın yuvarlak olmasıyla bir alakası yok. Sizin bahsettikleriniz insanoğlunun bilim veya mantık yerine daha çok din ile yön aldığı zamanlarda, bilim insanının ortaya attığını yargısız infaz ile reddetme örnekleridir. Burada yer alan konu ise tam tersi; siz inançla açıklanan mantık ötesi durumları tez alıyorsunuz.

Birşey bilim ve mantıkla açıklanabiliyorsa o şey doğa üstü değildir. Sizin video linkleriyle "AÇIKLA" dediğiniz örnekleri benim size sunacağım şartlar altında tekrar edebilirseniz ben sizi peygamber belleyip tapmaya başlarım. Fakat video ile gösterildiğinde tamamen kişisel beceri şovu olarak algılanır ve bunu süper beyin gücü veya doğa üstü güçler olarak savunduğunuz için alay konusu olursunuz.

Ayrıca verdiğiniz linklerdeki başarınızı gerçek doğa üstü performans olarak tescillemek istiyorsanız JREF'e başvurun. Başarılı bir sonuç gösterebilene $1.000.000 veriyorlar. Şu zamana kadar yüzlerce kişi başvurmuş fakat hiçbiri bu ödülü alamamış. Belki siz başarırsınız.

Kolay gelsin.

Not: Sosyokültürel tanımlamaya göre ateistim. Söylenene değil, bizzat deneyimlediğime inanırım. "Topraktan geldik", "adem havva elma" zart zurt gibi desteksiz iddialar yerine oluşum/gelişim konusunda evrim ve doğal seleksiyon teorilerini çok daha doğru, mantıklı, olası buluyor ve kabul ediyorum.

Bu konu tex tarafından düzenlendi(2010-04-03 01:12, 14 yıl önce)
Ben burda doğa üstü diye bir olay söylemedim. Hatta bunların ileride kanıtlanabileceğinede inanıyorum. Bu kağıt çevirmelerde farklı yönlere çevirme eller sabitken mesela bu nasıl olabilir bununda açıklaması pek yoktur.

Benim tek doğa üstü gördüğüm şey doğanın kendisir. Ancak notunda söylediğin gibi bende pek çok şeye inanmam benim tekrar savunduğum şey birşeye kesinlikle vardır veya yoktur denmesinin mantıksızlığıdır. Şuan kuantum mekaniğine göre herşeyin bir ilizyon olduğu düşünülüyor hatta ölçme deneyi diye bakılırsa burda önemli olan aslında kişi oluyor yani herkesin bakış açısına göre farklı bir evren vardır. Bu yüzden bunlar gereksizdir.

Not: Dinle yönetilen zamanlar denmiş. Pisagorun katı bir majisyen olduğunu, bir çok mühendisin büyü okullarında eğitildiğini, o zamanın bilim ve felsefi düşünürlerinin "din" olgusuyla değil "maji" ve "okült" öğretiyle eğitildiğinide eklerim. Adem ve havva belki hikayedir (evrime kesinlikle inanırım) ancak okültizm veya majiye kesinlikle hikaye diyebilecek durumda değilim. Hele ki beyin dalgalarıyla atomların etkilenmesi veya kuantumdaki madde enerji kavramları yüzünden kesinlikle sembollerin, sayıların, seslerin, titreşimlerin bir "gücü" olduğunu savunabilirim. Tabi buda ileride değişebilir.
https://www.youtube.com/watch?v=mWERwCo0SUk&translated=1
Ne demek istediğimi bu videodan görebiliriz. Hepimiz birbirimizle bağlantılıyız. Benim kötü düşüncem seni onu herkesi etkileyebilir.

Saygılar.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.