Son dakika haberi: İstanbul'daki patlamadan acı haberler! Bakan açıkladı...

İstanbul'daki patlamanın olduğu bölgeden son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. İç İşleri bakanı Süleyman Soylu, şehit sayısının 38'e yükseldiğini açıkladı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise hastanelerde 14'ü ağır 155 yaralının olduğunu belirtti. 

Beşiktaş'ta Vodafone Arena Stadı'nın hemen yanındaki Beleştepe olarak bilinen yer ile Maçka Parkı'nda dün akşam meydana gelen iki ayrı patlamanın ardından, polisler incelemelerde bulundu. Gece boyunca süren incelemelerin tamamlanmasının ardından, bölgede temizlik çalışmaları başladı. Belediye ekiplerinin temizlik çalışması hala devam ediyor.

Son dakika: İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena yakınında iki patlama meydana geldi. Gelen son dakika haberlerine göre; patlamalarda  30'u polis 7'si sivil, 1'i kimliği tespit edilememiş 38 kişi şehit oldu.  Saldırılar nedeniyle yaralananların sayısı ise 155 olarak açıklandı.

Patlamalarla ilgili  son dakika açıklaması  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi.  Soylu, "Dün akşamki saldırıda şahadete erişmiş vatan evlatlarımız 38 oldu. 7'si sivil vatandaşımız, 1'inin kimliği tespit edilemedi, 30 polis memurumuz şehit oldu. 155 vatandaşımız hastanelerde tedavi görüyor. Gözaltına alınanların sayısı 13'e çıktı. Saldırı PKK'yı işaret ediyor" dedi.

Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada, "Türkiye, PKK, DEAŞ ve FETÖ örgütlerinin hedef alanında bulunmaktadır. Güvenlik kuvvetlerimiz 24 saat tedbir almak, vatandaşımızın huzur ve güveni için çalışmak için çaba sarf ediyor. Bu konuda elbette ki gerek DEAŞ'ın, gerek PKK'nın, gerek de FETÖ'nün bu süreçte Türkiye'nin bu huzurunu ve istikrarını bozmak için çabası var. Buna dair istihbaratlar değerlendirilmekte ve tedbir alınmaktadır" ifadelerini kullandı.

SAĞLIK BAKANI: 14'Ü YOĞUN BAKIMDA 155 YARALI

Sağlık Bakanı Recep Akdağ da yaptığı açıklamada, "Üstün gayret gösteren bütün sağlık camiasına teşekkür ediyorum. 155 yaralımız hastanemizde. 14'ü yoğun bakımda, 5'i ameliyatta" diye konuştu.Olay yerine yaklaşık 1km uzaklıkta oturuyorum patlama olduğunda gök gürültüsü gibi bir ses ile birlikte bina titredi.Çok çok geçmiş olsun umarım bir daha böyle haberler ile karşılaşmayız ALLAH fırsat vermesin.Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.