Kıymetli Arkadaşlarım.Bu soruyu nereye sorsam tam cevap alamadım.Lütfen..

Şimdi ben bir ram bellek ve işlemci alıcam.Bu alacağım iki alet hem hesaplı
hemde birbirine uyumlu olucak.Yani Yüksek kalitede ram bellek alıpta düşük bir işlemci veya tam tersi gibi bir şey almak istemiyorum.İkiside uyumlu olucak.Şimdi sorum size şu.

Bu durumda Size Sorum Şu arkadaşlar.Bana hangi ram belleği ve işlemciği önerirsiniz.Eğerki önerdiyseniz sebeplerinide yazın.Efendime söleyim işte şu şöyle olduğu için hesaplıdır.Şunun şöyle özeeliği vardır ve uyumludur vs..Bu yüzden uyumludur gibi bir döküman istiyorum usta arkadaşlarımdan.Lütfen düzgün cevap.Bekliyorum
Ana kartın destekeleyecek mi alacağın yeni işlemci ve rami? .
Bir de alabileceğin sınırı söyle ( para sınırı yani ;o )
Arkadaşlar Siz söyleyin bana para ora sınır olucak.Önemlide değil fazla ama hem işlemci hemde ram belleğin uyumu hakkındaki açıklamalar lazım.Dökümanlar.Biliyorsanız lütfen yazın.Yani olay şu birbirine uyumlu ram ve işlemci
Intel Core 2 Duo İşlemci E4400 2.00 GHz bunun gibi birşey al derim işlemciye. Ram olarakta Kingston ramlar en iyisi sanırm. 1gb tan asagıda ram alma ileriyi düşünüyorsan. Fİyatlarına bakarsak Bimeksteki fiyatları işlemci:144dolar+kdv Ram:Kingston 1 GB 533 MHz DDR2 PC420 55 dolar
eywallah saol
Silindi
Members
0
oyun için ise amd almalısın ( tabi anakartın destekliyorsa )

ATHLON 64 BIT 4200+ 940 PIN X2 DUAL CORE BOX Fiyatı = 88$
Bu işin içinden biri olarak sana tavsiyem.

Eğer overclock işinden anlıyorum diyorsan ocz gold edition 2 x 1 gb 800 mhz ram ve amd 4400+ işlemci al derim. Eğer o.c. den anlamıyorsan veya yapmayacaksan kingston un 2 x 1 gb 800 mhz lik dual kitleri satılıyor mavi soğutucullu olanlarından ve yine amd 4400+ al derim ben
MortaL : oyun için ise amd almalısın ( tabi anakartın destekliyorsa )

ATHLON 64 BIT 4200+ 940 PIN X2 DUAL CORE BOX Fiyatı = 88$

Oyun için AMD'yi hayatta tavsiye etmem.;-)

Şimdi şöyle.AMD alırsın ama AMD oyun için çabuk yıpranır.İntel işlemcilerde kullanılan malzeme ile AMD işlemcilerde kullanılan malzeme arasında kalite bakımından İntel çok daha iyi.Ama İntelden 1 performans alırsan AMD'den 5 performans alırsın.:)

Oyun için tavsiyem Intel Core 2 Duo.Kredi kartın varsa internetteki işlemci piyasasını takip et.Çok uygun fiyatlar var.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.