ben küçükken uykumda bu davul seslerini duyuyordum vede cok korkuyordum :D nedendir bilinmez ramazan davulcularına tikim var Anti-RamazanDavulcusu Rebel :D
Ben de küçükken az uyanmadım :D
Ama buranın davulcuları İstanbul gibi değil bir başka davulcu.Kapında çalar oynar oyun havası da çalar oho adamlar dansöz gibi :pYok ya ne dansözü aslan gibiler vallahi (Şu ana kadar hiç bir bayramda para vermedik kısmet olmadı :p:D)=)

Ama bir kuzenim vardı ana-avrat bir küfrederdi.Asıl bomba olan şu anki mesleği davulcu :D Nasıl?Tam bomba değil mi? :D

Hala ona güleriz kuzenler olarak :D

Bu konu M.Ceritoglu tarafından düzenlendi(2007-09-13 10:25, 16 yıl önce)
walla ya tam bi bomba koptum :D hangi sehirde calısıyor ?
İl versem Hatay diye? :D
Burası süper memleket gülmekten ölürsünüz :D
:kikirik:kikirik:kikirik:kikirik

Her ırktan insan var :D (Neredeyse)

Bu konu M.Ceritoglu tarafından düzenlendi(2007-09-13 10:25, 16 yıl önce)
:D bende izmirliyim buranın davulcuları bi acayip hala tırsıyom onlardan :D demin yoldan gecerken perdeyi araladım baktım adam gordu bi baktı ben direk perdeyi kapadım :D burdakiler ruh gibi :D
Arkadaşlar!!
Kaçmayın davulculardan önerimdir. :D
Amcamın oğlundan bilirim :D
İyi bir insan ama davulcu :D
:kikirik:kikirik:kikirik:kikirik
Ne zaman görsem kendine küfrediyor :D:D

@Rebel
Vallahi İzmir'e geleceğim inşallah onları da tanıyıp seveceğim göreceğim :p:D
aman ha uzak dur :D cok kötü tipler :D
Hiç unutmam bir gece tatvandan 20 saatlik yol sonucu eve geldim saat 2 ramazan beynim dönmüş evde birinci kat yattım ölüyom yorgunluktan dan gıdı dungudu dan gudu lan noluyo rüyayla karışık çatışma çıktı sanmıştım sonra ver mermiyi camdan dışarı polis abilerle beraber sahuru yapmıştık.:O
oha adamı vurdunmu :D
davul çalarlarken hiç uyanmadım.
camı açık tut bak nasıl uyanıyon gümbür gümbür geliyorlar :D
:D bu arada. Ben yerlerdeyim gülmekten. Bi kere çıkıp davulcuya bağıracaktım. Biraz sesini kıs su davulların ama anlayan yok. Gelirler bizim kapının önüne para isterler. Ya kardeşim, Alarm lı saat denen bir şey var dimi. Teknoloji gelişti. Siz daha osmanlı yıllarında kalmıssınız. :D:D:D
Ryan ama adetlerimiz kayboluyor.Babam annem anlatır bana her Ramazan.Eskiden millet biribirinde hep beraber iftar sahur yaparmış.O kadar güzelmişki.Düşünsenize 20 kişi bir evde herkes bir tencere yemek getiryor.Vallahi duyunca özüldüm.Hiç olmazsa davulcular kalsın.Modernleşeceğiz diye yozlaştık.Bence bu yanlış.Tabi ki modernleşelim ama geleneklerimizi kaybetmek acı ama gerçek :(
Ben yanlış anlattım sanırım. Veya yanlış anladım. Davullar' söz konusu iftar sofrası değil. Biraz daha dikkatli oku.
Evet doğru okuduğuma eminim o da bir adet değil mi?
Haksız mıyım (Neyse tartışma çıkmasın :D)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.