Merhaba

Merak ettiğim bir konu var.Web browser üzerinden oynanan oyunları bilirsiniz.Mesela palantis,klansavasi, hatta ogame vs vs.Bu oyunların resimleri nasıl çiziliyor.Oyun resimi çizebileceğimiz bir program mevcutmudur.Bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?
Photoshop
Anemon : Photoshop

:kork

Şöye bildiğiniz sınırsız sayıda görsel ve oyun için kullanılabilecek resimleri olan bir site biliyormusunuz :D (örneğin çiftlik,maden,oduncu, vs vs)
Alıntı

Şöye bildiğiniz sınırsız sayıda görsel ve oyun için kullanılabilecek resimleri olan bir site

Bu nasıl olacak.. Yani Sınırsız olması..!!
Sınırsız işin espirisi.O espirinin açılımı Photoshop kullanmayı hiç denemedim.Çünkü görsel kabiliyetim yok :utangac1
öyle bir site bulabilceğini sanmıyorum araştırman gerekli ayrıca görsel yeteneğin yoksa ki bu iş göz çok önemli photoshop falan bilmiyorsan bu işe kalkışma bence çünkü hüsrana uğruyabilirsin..
photoshop'da olmazki photoshop sadece fotoğraf editlemeye yarar , aslında grafik tabletle çizerek yapabilirsiniz yada normal çizimleri scanner'dan geçirip vektörel'e çevirmen gerekli, diğer bir ayrıntıda illustrator programıdır programdaki araçlarla birşeyler yapabilirsin belki ama başarabileceğini zannetmiyorum.
Bizdw grafik okusaydık bizde bilirdik :D
illustrator programını indiriyorum.Belki birşeyler becerebilirim :) Olmadı tasarım aşamasında ordan burdan resimleri araklıyarak :) bir proje taslağı oluşturabilirim.Elle tutulur, gözle görülür birşeyler ortaya çıktığında bu işlerden anlıyan birisini bulurum heralde.Ortada fol ve yumurta yokken çıkıp, heyo ben oyun yapacağım sende grafiker ol ne dersin kanka? demek biraz acayip kaçar heralde.

öyle bir site bulabilceğini sanmıyorum araştırman gerekli ayrıca görsel yeteneğin yoksa ki bu iş göz çok önemli photoshop falan bilmiyorsan bu işe kalkışma bence çünkü hüsrana uğruyabilirsin..

Çok haklısın.Google kazan, ben kepçe pek birşey bulamadım xD
Cod i$i tamam galiba?
Lucretius :
photoshop'da olmazki photoshop sadece fotoğraf editlemeye yarar , aslında grafik tabletle çizerek yapabilirsiniz yada normal çizimleri scanner'dan geçirip vektörel'e çevirmen gerekli, diğer bir ayrıntıda illustrator programıdır programdaki araçlarla birşeyler yapabilirsin belki ama başarabileceğini zannetmiyorum.

Haklısın da.. Photoshop programlarıyla görsel efekt yapılabilir..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.