Yaklaşık 1 haftadır bilgisayarın dertleriyle uğraştım durdum. İnternet açıkken bilgisayara girdikten 8 dk sonra bilgisayar donuyordu. Baya bi araştırdım , anti virüsler 1800 exe dosyasında Win32.Jeefo virüsü buldu. Ben bunları silemem dedim çok önemli dosyalarım var. Bir gün geldi :D Avast antivirüs ile bu yaklaşık 1800 adet olan virüsü sildim. Nerdeyse herşey yok oldu :D sphere , uo clientleri , game maker oyunların bazıları vs. vs. Ama format atmak yerine bunu yapmama deydi. İnsanlar böyle virüsleri yapınca ellerine ne geçiyor hala daha anlamak istiyorum. Ayrıca bu virüsü yapan işallah trafik kazası geçirir , bol bol acı çeker.

Ne yazıkki Jeefo virüsünü yaklaşık her antivirüsle denedim ama onarmayı beceremedim. Tek çare silmek. Eğer size de bulaştıysa , ya silin ya format atın çünkü yaklaşık tıkladığınız her exe bulaşan birşey bu. Bilgilerimi kaybetmek istemiyorum derseniz silin yada önemli herşeyi DVD/CD'ye çekin çünkü windowsu sadece C: ye kursanız bile D: de hala daha çoğalmaya devam eden jeefolar var. Hepsini sildim artık bilgisayarım hem hızlı hemde donmuyor. Tekrardan söylüyorum umarım Jeefoyu yaratanın başına felaket gelir.

Seni asla unutmayacağım Jeefo !
Novice
-14.8
dsfsd :d
Yani :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.