İnsanlık tarihine yeni bir leke daha ve herzamanki gibi yahudiler'den.

"İsrail Genelkurmay Başkanı bugün saat 16:00'da Genelkurmay Başkanını telefonla arayarak, Doğu Akdeniz'de meydana gelen olay hakkında bilgi vermiştir.

Görüşme esnasında Genelkurmay Başkanı, İsrail Genelkurmay Başkanına, uluslararası sularda meydana gelen bu olayda askerî güç kullanılmasının; vahim ve kabul edilemez olduğunu ve olaya bu şekilde müdahale edilmesinin ortaya çok ciddi sonuçlar getirdiğini belirtmiştir."

- Arkadaşlar dikkat edelim sadece bizim TÜRK gemisi MAVİ MARMAYA Saldırı olmuştur ve şu anda kamuoyundan alınan bilgilere göre 9 TÜRK öldürülmüştür. Hep beraber her yere yazalım xxxx YOU ısreal..

/////Anemon: Tepkin doğal olabilir ama burdaki ortamı ve yaşı küçük arkadaşları ve bu platformun saygı çerçevesindeki duruşlarını göz önüne alarak sansürlemek zorundayım çünkü sonuçta bir küfür var. İsrail yandaşı değilim. Söylediklerine aynen katılıyorum bana gorede ... you israel

Bu konu Anemon tarafından düzenlendi(2010-06-01 11:18, 13 yıl önce)
// Edit. - Neran

Bu konu Neran tarafından düzenlendi(2010-06-01 15:36, 13 yıl önce)
"Bir gün gelecek bütün yahudileri öldürmediğim için bana küfür edeceksiniz" - Adolf Hitler
Bu konularda hassas olmanız çok güzel bir davranış.Fakat tepkiniz ve hedefinizdeki kişi yanlış.Emin olun Türkiye'den veya dünyanın belli yerlerinden gelen tepkiler İsrail'in umrunda değil.Adamlar Gazze'ye girerek bütün dünyayı karşılarına almışlar.

Yarın bir gün "Kahrolsun İsrail","İsrail'e Dur Deme Zamanı" gibi Türkiye'nin belli başlı yerlerinde eylemler düzenlenir.Gider katılırsınız ve yediğiniz polis
copu ile kalırsınız.Keşke senin,benim gibi kişilerin sanal platformlar da "FUCK you Israel" demesiyle düzelicek birşey olsa.

Kısacası siyasilerin birşeyler yapması lazım.Verilen oyların ise bugünler için bir anlam kazanması gerekli.Boş meydanlarda Davos fatihliği yapıp "One minutes" demekle olmuyor.Biyere de tepkisiz kalmıyacağız demiş.Peki bu sefer ne olacak ? "One sec" ?

Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu :İsrail özür dilesin.
İsrail : Özür dilerim abi.

THE END !
İsrail için ağlayanları giden şehitlerimiz içinde ağlamalarını isterdim
kaymond : "Bir gün gelecek bütün yahudileri öldürmediğim için bana küfür edeceksiniz" - Adolf Hitler

Çok yanlış, çok cahilce ve çok barbarca bir söylem bu. Bunu söylemek bile seni o silahsız insanlara ateş eden askerlerin konumuna düşürüyor bunun farkında değilsin sanırım. Hitlerin yahudilere yaptığı insanlık tarihinin en acı olaylarından biridir, 6 milyonun üzerinde insanın hayatını yok etmiştir. Israil'in uyguladığı şiddet sonrası bütün yahudiler için böyle bir görüş beyan etmek hiç hoş değil. Çevremde her miletten insan var kimsenin bu durum sonrası Israil'e hak verdiğini görmedim. Burada çok yakın olduğum iki israilli intern arkadaşım var, oldukça şeker insanlar. Onlar da bu olay ile ilgili olarak aynı duyguları ve düşünceleri paylaşıyorlar. Aklı olan her birey böyle bir vahşeti görmezden gelemez. Buradan yola çıkıp israili yöneten budalaların ve askerlerin yaptığı birşeyi bütün hepsine mal etmek oldukça yanlış olur. Sanıyorum bunu yapmandaki tek neden yöneticilerin beceriksizliğinin ve eylem eksikliğinin verdiği çaresizlik ile olaya duygusal yaklaşmak. Bu bir çözüm değil ki...
Keanu : Çok yanlış, çok cahilce ve çok barbarca bir söylem bu. Bunu söylemek bile seni o silahsız insanlara ateş eden askerlerin konumuna düşürüyor bunun farkında değilsin sanırım. Hitlerin yahudilere yaptığı insanlık tarihinin en acı olaylarından biridir, 6 milyonun üzerinde insanın hayatını yok etmiştir. Israil'in uyguladığı şiddet sonrası bütün yahudiler için böyle bir görüş beyan etmek hiç hoş değil. Çevremde her miletten insan var kimsenin bu durum sonrası Israil'e hak verdiğini görmedim. Burada çok yakın olduğum iki israilli intern arkadaşım var, oldukça şeker insanlar. Onlar da bu olay ile ilgili olarak aynı duyguları ve düşünceleri paylaşıyorlar. Aklı olan her birey böyle bir vahşeti görmezden gelemez. Buradan yola çıkıp israili yöneten budalaların ve askerlerin yaptığı birşeyi bütün hepsine mal etmek oldukça yanlış olur. Sanıyorum bunu yapmandaki tek neden yöneticilerin beceriksizliğinin ve eylem eksikliğinin verdiği çaresizlik ile olaya duygusal yaklaşmak. Bu bir çözüm değil ki...

Katılıyorum.

Tek bir yahudi bile İsrail Devleti'nin yaptığı teröre karşı çıkıyorsa,biz 'tüm yahudiler' suçludur diyemeyiz.Kaldı ki tek bir yahudi değil buna karşı çıkanlar,

https://www.haberturk.com/polemik/haber/520179-birileri-bu-fotograftan-utanir-mi

Bu fotoğraftakiler baya dindar yahudiler ama,gördüğünüz üzere ellerinde Türk bayrağıyla;İsrail'i ve politikalarını kınıyorlar.

İsrail'de,İsrail'i eleştirdiği için hapis yatan binlerce insan var...Bu insanlar Arap kökenli değil çoğu musevi...Daha dün Türk-Musevi cemiyeti başkanı İsrail'in yaptığını çok sert şekilde eleştirdi...Ki kendileri her hafta Abdullah Gül'e (sevin sevmeyin bende politikalarına karşıyım ama devlet başkanıdır) 3 kere dua okuyorlarmış(bu konuda en ufak zorunlulukları olmadığı halde)...

Evet;İsrail'i ve yaptığı terörü sonuna kadar kınamalıyız ama bu işi antisemitizme götürmemeliyiz.

İsraiL'in de istediği Antisemitizmin tırmanmasıdır.Antisemitizm ne kadar tırmanırsa İsrail'de yaptığı terör eylemlerini o kadar haklı göstermeye çalışacaktır...

Saygılar.
Novice
-14.8
Keanu çok doğru bir noktaya parmak basmış.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.