Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.

Google modern elektro gitarın mucidi sayılan Les Paul için özel bir logo tasarladı. Google'ın logosuyla elektronik gitar çalmak mümkün.

Les Paul kimdir?

Gerçek adı Lester William Polsfuss olan Les Paul bundan tam 96 yıl önce 9 Haziran 1915′te ABD’nin Wisconsin eyaletinde dünyaya geldi. 8 yaşında armonika çalarak müziğe başlayan Les Paul bir süre banjo çaldıktan sonra gitar kullanmaya başladı. Les Paul 13 yaşında gitarist olarak para kazanmaya başladı. Dönemin ünlü country grubu Rube Tronson’s Cowboys ile turnelere katılan Les Paul lise eğitimini yarıda bırakarak tamamen müzik piyasasına yöneldi.

Les Paul 1930′lı yılların ortalarında kendi elektro gitarını geliştirmek için karar aldı. 30′lı yılların elektro gitarları mikrofonlarla manyetik etkileşim oluşturup rahatsız edici bir ses çıkarması Les Paul’u bu arayışa itti. Tasarladığı “The Log” isimli gitar ilk modern elektro gitar olarak kabul ediliyor. Les Paul, müzisyen kişiliğinin dışında mucit kişiliği ile de önemli bir sanatçıdır. Les Paul, dünyanın en popüler gitar markası olan Gibson ile 1950′lerde geliştirdiği modeli ile tüm zamanların en fazla satan elektro gitarını da geliştirmiştir. Les Paul 13 Ağustos 2009′da, 94 yaşında hayatını kaybetti.

Bir şehir efsanesine göre ünlü gitarist Les Paul arabası kontrolden çıktığında kolunu karısını korumak için kaldırır. Araba çarpar, kol parçalanır. Doktorlar dirseğinin artık hareket edemeyeceğini, bir pozisyonda sabitleneceğini ve ölene kadar öyle kalacağını söylediklerlinde tek sözü “bana gitarımı getirin” olur. Gitarı güç bela kucağına alır, eline bir de pena, çalacakmış gibi yapar, sonra da doktorlara “kolumu bu açıyla sabitleyin” der, öyle de yapılır.

Daha dün annemizin kollarında:
"A-A-G-G-H-H-G-F-F-D-D-S-S-A"

Harflerle çalabilmek için tellerin altındaki klavye tuşuna basınız.
mükemmel tek kelimeyle
Aldarson : mükemmel tek kelimeyle
Ea.clip :
Aldarson : mükemmel tek kelimeyle
Expert
34.0001
w-e-t-o-ı-u-t-o-ı-u-t-e-t-u-t-y dedeler

d k j k j k j h j j h j j j h j h j h g h h g h h h g h g h g f g g f g f f f f f f d j j g f nikah masası

qqwqre qqwqtr qqıyrew ttrqwq happy birthday

w w w w + e e e e + r r r r + e e e ewwww+eeee+rrrr+eeee+wwww+eeee+qqq+w kurtlar vadisi

e-ı-ı-u-ı-o-u e-u-u-y-u-ı-y e-y-y-t-y-u-t t-r-t-y-r r-e-r-t-e şimdi uzaklardasın

d-h-k-j-h-k-h-j-h-f-g-d godfather

d h j k s l j k h g d f g f g f d d h j k ş ş l k j h g f d f g f g f d dil yarası

ttttytre - tıtytr - rrrrtrew - tıtyuı fenerbahçe marşı

11556654433221(*2)-5544332(*2)-11556654433221(*2) yaşasın okulumuz

djjj khhh jgggg hfff dfg apaçi marşı

0-0-0-9 0-0-0-9 8-9-8-9-0-0-9 yağ satarım bal satarım

e e r r e e -r r t t r r t r r t y t r e)x2
ı ı ı ı o ı u ı-ı ı ı ı u o ı u -u u u u y u -u u u u ı u y t-u u y t y u- u u y t y r- e e e e..e e r t y t r e r- e e e e... e e e w e batsın bu dünya

333-333-35123-444-333-22231 jingle bells

hkhkhklkjj- hkhkhklkjj- hkhkhklkjj- hhhghhhhhjhgg- jjjjkjhhghhhhhjhgg- jjjkjhhşşlkjhşl- llkjhglkşşlkjhşl- kkjhgh tarkan-şıkıdım

h-h-j-k-l-k-j-k-h-g-f-f-g-h-j-h-g-h-f-d fenerbahçe 100. yıl marşı

g-h-g-f-d-j-k-j-h-g-h-j-h-j-h-g-f-j-k-h-g-f-g-d-j-k-j-h-j-h-j-g-h-g-h-f-j-k-j-h-j-h-j-g-h-g-h-f samanyolu

2-3-4-5-6/6-5-5-4-5-4-5-6-5/5-4-4-3-4-3-4-5-4/4-3-3-2-3-2-3-4-3/3-2-2-1-2-1-2-3-2 yılan hikayesi

e-e-r-t-t-r-e-w-q-q-w-e-e-w-w / e-e-r-t-t-r-e-w-q-q-w-e-w-q-q beethoven 9. senfoni

cc nn mm k - kjn -jj gg h -sdffdsd -dd hh gjh barış manço-anlıyorsun değil mi

a-d-s-f-d-s-a-g-g-d-g-f-d-s-f-g-h-f-s-g-f-d-a-a-s-a-j-h-g-a-d-s-f-d-s-a-g-g-d-g-f-d-s-d-d-f-s-d-f-g-h-h-g-d-f-f-d-g-g-g-h-h-g-h-g-f-f-h-f-g-d-g-g-g-h-h-g-h-g-f-h-g-d-s-s-s-f-d-s-g-g-h-f-d-s-g-f-g-a 10. yıl marşı

h k jkj j j j j klk h h h h jkj hk süper baba

aa - tt - yy - t - rr - dd - ss - a -tt-rr-dd-s tt-rr-dd-s aa - tt - yy - t - rr - dd - ss - a daha dün annemizin

Alıntı
Denedim tam olarak godfather happy birthday yaşasın okulumuz yağ satarım bal satarım jingle bells daha dün annemizin bunları çalabildim oda melodilerini tam olarak bildiğim için :) :Müzikten hiç anlamam ama gitar en çok da ne alakaysa piyano çalmak istedim.. google insana müziği sevdirir ya..
süper yapmışlar
Helal olsun vallahi :)
Şuanda google'da bu logo bulunmuyor nerden bulabilirim acaba bilen varmı ?
Expert
34.0001
Google amcamı seviyorum :)
Buda benden UOculara gelsin.

https://goo.gl/doodle/M3dC0

Edit:Ben çalmadım.Bir arkadaşımdan rica ettim o çaldı.
Çok iyi tedbunndy ^^
Hayran kaldım adamlar Google ya :asik2
Dünyanın en iyi elektro gitarları gibson'dır bence sonuna kadar adam kral.

Jackson'ıda yabana atmıyoruz tabi.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.