Arkadaşlar ben sphere_map0 içine böle yazıyorum
[AREADEF a_tarlam]
EVENTS=r_tarlam
NAME=Tarla
RECT=1184,1839,1215,1839,
P=1200,1824
FLAGS=region_antimagic_recall_in | region_antimagic_all | region_flag_safe | region_flag_no_pvp|region_antimagic_recall_out | region_flag_nobuilding 
sphere_region içine ise
[REGIONTYPE r_tarlam]
on @enter
src.sysmessage @1153 Tarla alanina hosgeldin <src.name>

on @exit
src.sysmessage @38 Tarla alanindan ayrildiniz.
Sanırım sphere_map0 içine RECT koordinatları eklerken hata yapıyorum.,Bana öğretirmisiniz?
Multiregion item ekle. Eklerken regiona event ver. Öneği mesela ev scplerine bakabilrsin. Uğraşma sphere maps ile bozarsan regionlarda sıkıntı yaşarsın.
Novice
12.5
[AREADEF a_tarlam]
EVENTS=r_tarlam
NAME=Tarla
RECT=1184,1839,1215,1839,0
P=1200,1824
FLAGS=region_antimagic_recall_in | region_antimagic_all | region_flag_safe | region_flag_no_pvp|region_antimagic_recall_out | region_flag_nobuilding

oyun içersinde "go tarla" yazınca gidiyor mu?

ayrıca genel bir event içersinde alttaki kodu dene.

on=@regionenter
if strmatch("<region.name>","tarla")
src.sysmessage tarla'ya giris
endif
eklediğin region'un üstünde o alanı kapsayan başka bir alan olabilir. en alt kısıma değilde en üst kısıma koymayı dene region'u yada en alta tam hatırlayamadım şimdi.
Mortal :oyun içersinde "go tarla" yazınca gidiyor mu?
Tarlaya .go tarla yazınca gidiyor fakat scriptsin en alt ve en üst kısmında şunu denedim olmuyor.
FILE LAST UPDATED: April 25, 2009
VERSION=0.56b

[AREADEF a_tarlam]
EVENTS=r_tarlam
NAME=Tarla
RECT=1184,1839,1215,1839,0
P=1200,1824

[AREADEF a_world]
Novice
12.5
a_World altına alman daha iyi olur.

x-----------
| ALAN |
------------y

RECT= x,y,0

şeklinde koordinat alıp yazman gerekiyor.Böyle yaptığına emin misin.Çapraz köşelerden alacaksın koordinatı.
y değerleri aynı ? regionu görmesi için en az 1 kare fark olması gerekir diye düşünüyorum

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.