Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.
Merhaba arkadaşlar bne bi önceki konuda sphere hataları üzerine açmıştım sağolsın arkadaşlar ben yardım etti ve kurdum amaat çıkarma komutu ve npc komutu lazım bulamadım .ADD c_h_ ghost ostard yazıoyrum(scriti var) çıkmıyor bu arada ben npc lerin hangi klasöre atıldığını bilmiyorum yardım ederseniz çok sevinirim?? arkadaşlar ben diyelimki bi scrit buldum neryee koyucamörneğin at scripti nerye? yardım ederseniz içten teşekkürlerimi sunarım

Bu konu notic tarafından düzenlendi(2007-10-29 07:58, 16 yıl önce)
owwww :D gol olmuş bilem. yani diceğim şudur. Format C:/
nedemeko şimdi fotmat?
Bırak bu işlerle uğraşma diyor anlayacağın. .add yaz ordan istediğini bulabilirsin diye tahmin ediyorum. Npc scriptlerini de her ne kadar spheredan anlamasamda Npc klasorunun ıcıne atman gerekiyor diye hatırlıyorum.
Bak binek scp ini kontrol et..

Orda c_h_ghost_ostard dediin seii bul komutu olan yani
İşte o scp i kontrol et altında endif yazmiorsa endif yaz..

yada msn ver bana sen bana istediigin seyi söle ben sana yaziyim !
msnim [email protected] uo hakkında danışabilceğim ve arrkadaş olabilirim
bak o scpi istedigin yere atabilirsin ama sora onu ya spheretables dan tanıtcan yada simdi diyceim seyi yapcan. mesela bn function die bi klasör acmıstım ilk ugrastıgım zamanlar. içindeki scpler olmuyodu sora saolsun noxier spheretablesda function klasörünü tanıtmamı demişti ve işe yaramnıstı ama simdi boswer onu . bak ya arkadasın dedigi gibi scpte sorun wardır endif filan yoktur yada eger dogruysa spherede 2 kere r ye bas. yada baska bi yol o scpi nereye kaydettiysen mesela scripts/npc/ghostostard.scp böyle kaydettin diyelim yane scripts klaösründeki npc klaösründe bi ghost ostard scpi war :p işte sora spherede serv.load scripts/npc/ghostostard.scp diycen ve o yüklüycek . scripts ten önce sphere geliyo olabilir unuttum orasını :D inş düzelir :S
Adamın bütün kurduğu cümlelerdeki kelimelerde yazım hatası var yuh yanii biride demiş endif koy töbee ya off
Arkadaşım Öncelikle Scit diil Script.

Ve Buldugun Scriptleri Notepad e atıp Sphere dizinindeki scripts klasörüne aynen atarsan çalışmaz.

İlk önce buldugun scripti notepade yapıştır.

Sonra Farklı Kaydet e bas ve scriptismi.scp şeklinde sphere nin bulundugu dizindeki scripts klasörünün içine at.

Örn C\Sphere\Scripts

Format demek dosyanın sonundaki bölüm oluyor.

Örn : .exe , .rar , .scp , .jpg gibi..

Ve birşeyi çıkarırken boşluk kullanamazsın.

Çıkarmak istedigin Ostardın scriptine bir gözat.
Orada

Defname=c_ostard_ghost

Tarzında birşey vardır.
Orada yazanı .add c_ostard_ghost şeklinde yazarsan çıkar :)

Umarım yardımcı olmusumdur.
ADD c_h_ ghost ostard sphere boşlukları tanımaz chardef kısmına c_ostard_ghost yapman lazım ayrıyetten c_h_ Character_human anlamına gelmektedir yani vendor npc si yaratıklar için c_m_ Character_monster diğerleri için Character_ ve stabil bi scriptte ghost_ostard değil ostard_ghost olmalıdır çünkü genelden özele gider Character_Türü_Cinsi

kolay gelsin...

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.