Öncelikle merhabalar,
Bilgisayardaki tüm font'lar büyük olmuş ve word belgesi dahil hepsi büyük görüntülerde yazi tipi boyutu normal ama hala aynı çözümünü bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.
Merhaba Qnd konu yanlış yerde sanırım !

Xp mi,Win 7 mi kullanıyorsun ?
Evet yanlış yerde fakat yardım gene bişey değişmiyor, xp kullanıyorum.
Ben win 7 kullanıyorum :(
Fazla hatırlayamiyacam ama masaüstünde sağ tıkla özelliler de görüntüyü seç orada tema ayarlamak varya orada yazı puntlar "normal,büyük,çok büyük" simgeler yazıyo !
Ayarlayamazsan video araştırırım..
Onlar zaten normal boyutta onluk bişey değil, başka bişey olması gerek.
Tam olara sorununu açıklarmısın ve sorunun fotosunu koysan çözeriz bu işi ;)
Şimdi arkadaşım bilgisayardaki tüm yazılar büyük yani kalın :) microsoft wold belgesinde bile yazıcıdan yazı çıkardığım zaman o bile kalın çıkartıyor bunun çözümünü arıyorum.
Yazıcıdan çıkarttığın yazı yazdığın programla alakalı ya kalın font kullanıyorsun
arial
arial black
gibi yada size 24 lerde olabilir
Sana önerim office wordü kullan open office yaz indir hemen..
Kalın font kullanmıyoruz arkadaşım bilgisayar komple kalın font :)
Dediğim gibi masaüstünde özelliklediyip görünüm tıkl,Oradada yanılmıyorsam özellikler butonu var orada tema ayarları gerekirse 10 20 kez kontrol edip normal yazı putu ve büyük yazı putları seçip 2 3 kez uygula,Buda olmazsa o yazı putları vüristen etkilenmiştir ya format at yada googleden araştır.

Sana sağdece yazıların büyüklüğü amacı ile formatı önermem,Comodo anti virüsü yükleyip tam sistem taraması gerçeklştir..!
Novice
12.5
CTRL tuşuna basılı tut mouse'daki scrollu geri doğru itekle sorun düzelecektir. veya -(eksi) ile aynı işlevi yapabilirsin.

Eğer bilgisayardaki iconlarda büyüdüyse sorunun çözümü bu.
İconla alakası yok :) Yunus bilgisayarda ki tüm fontlar siteler dahil kalın menüler dahil.
1) Başlat--->Çalıştır'a---> C:\windows\fonts Yazıyoruz
2) Açılan klasörde Dosya-Düzen-Görünüm menülerinden Dosya'yı seçiyoruz
3) Yeni Yazı Tipi Yükle'ye tıklıyoruz.
4) Açılan küçük pencerede Klasörlerden C:-->Windows-->Fonts görünmeli Sarı klasörler halinde. Ona tıklıyoruz.
5) Sonra sağ yukardan tümünü seç diyoruz ve Yükleye basıyoruz. (Yazı tiplerini Fonts Klasörüne Kopyala Seçeneği İşaretli Olmalı).
6) İşlem bittikten sonra kapat diyoruz ve her şey normale dönüyor.
Aradhell : 1) Başlat--->Çalıştır'a---> C:\windows\fonts Yazıyoruz
2) Açılan klasörde Dosya-Düzen-Görünüm menülerinden Dosya'yı seçiyoruz
3) Yeni Yazı Tipi Yükle'ye tıklıyoruz.
4) Açılan küçük pencerede Klasörlerden C:-->Windows-->Fonts görünmeli Sarı klasörler halinde. Ona tıklıyoruz.
5) Sonra sağ yukardan tümünü seç diyoruz ve Yükleye basıyoruz. (Yazı tiplerini Fonts Klasörüne Kopyala Seçeneği İşaretli Olmalı).
6) İşlem bittikten sonra kapat diyoruz ve her şey normale dönüyor.
Eğer bunu yaparsan windows xpnin tüm fonları bozulur ve bağzı yazıları okuyamazsın !
Aradhell dikkatini çekerim Qnd Sana Office yazı tiplerri ile sorunum var demiyorki,Sorunu windowsta
Mortal : CTRL tuşuna basılı tut mouse'daki scrollu geri doğru itekle sorun düzelecektir. veya -(eksi) ile aynı işlevi yapabilirsin.

Eğer bilgisayardaki iconlarda büyüdüyse sorunun çözümü bu.
Ve eğer intenet sayfa yazıları büyük ise Xp'de Ctrl+Mousenin orta tuşu işlemez,Görünüm ayarlarından sayfadaki yazıların büyük küçüklüğünü ayarlayabilirsin ama dediğim gibi sorunun windowsta Xp'nin orjinal fontları değiştirmelisin,Buda office ile olmaz..

Kardeşim şuan xp kullanmıyorum win 7 kullanıyorum ve internet sitesini açıp buraya bir resim uplooad etsen dahada aydınlatırım,Senin problemin :
WINDOWS XP GÖRÜNTÜ AYARLARINDA
Office ile ne alakası var? Windows fontları bozulmuş zaten ve çözüm yollarından biri de odur.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.