Selam arkadaşlar,

Sorum başlıktada belirttiğim gibi connectorlerden beklediklerinizdir.
Klasik update, anti-hile nin ötesine geçmek istiyorum ancak aklımda herhangi bir fikir kalmadı.Bende bu yüzden serverların ihtiyaçlarını bilen sizlere danışarak o doğrultuya yönelmeyi düşünüyorum.
Bak güzel birşey geldi aklıma chat yeri yapabilirsin :)
1- Bir şekilde connectorle açtığınız clienti, kendi elinizle manuel olarak açtığınızda sunucuya giriş yapabiliyorsanız 2.maddemi okuyunuz.

2 - İddialı olmak güzeldir ancak onu bunu engelliyorum diye ortaya çıkmamak lazım.

3- Connectorden client vasıtası ile kod gönderip bunu serverda işleme sokup playerin oyuna devam etmesini veya bağlantısının koparılmasını sağlamıyorsanız connector yaptım demeyin.

4- Mul dosyalarını editleyip sizin connectorünüzle local da açtığım servera bağlanabiliyorsam bu işi bırakın.

5- Speed'i nasıl engellemeyi düşünüyorsunuz?Binlerce speed versiyonu var.İsimleri titleleri farklı olabilir.Kill program ile iş bitmez.

6- Teot'un 56b de şuan itibari ile kullanılamıyor olması sizce bir tesadüf müdür? ( bu soru konuyla tamamen alakasız :D )

7- Milyon $ verip xtrap yazdıran bazı oyunların (Knight Online) koxp karşısında hezimete uğramasını unutmayın.Forum sitelerinden copy paste ettiğiniz scriptlerle nasıl bir engelleme yapacak sınız?

8- Bir binayı inşaa etmek yıllar sürebilir fakat saniyeler içerisinde yıkmak mümkündür.
Chat mantıklı ancak server yazılımı yazmak lazım ki sphere ile aynı makinada olacak olursa gereksiz yere lag yapar.Ayrıca kimsenin de bir chat server için vps alacağını sanmıyorum.
Mantıklı ama

1- Cevabınız için teşekkür ederim.Teknik olarak oyuncunun makinasına sadece connector geliyor.
Client dosyaları run-time sırasında ekleniyor gerekli yerlere
2- Size katılıyorum
3- Aklıma gelmemişti güzel fikir teşekkür ederim :)
4- 1. sorunun cevabı ile aynı ^^
5- Speedin binlerce versiyonu olduğu doğru ancak hepsinin çalışma mantığı aynı
Bellekteki değerlerle oynuyorlar.internetten bulabildiğim 5 farklı seed hackin çalışma mantığını ve assembly ile kodlarını izlediğimde gördüm ki hepsinin bellekteki oynadığı yerler aynı.Mantıken ben bu bellekteki yeri connector ile sabitlediğim sürece sepeed hack açılması imkansız olacaktır ^^
Yani bu da çözülmüş durumda. :)
6- Kesinlikle bir ilgisi yada alakası yok.Tamamen benim zamanlamamla ilgili.Daha öncede program yazıyordum ama ultima online işine ilk 1 ay önce bir servera connector yaparak başladım.Kendimi geliştirmeye devam ediyorum :)
7- Koxp tamamen bir grup reverse-engineer grubu tarafından çıkarılmış olduğundan dolayı ve işin içinde para olduğundan dolayı Türkiyede kimsenin basit bir freeshard için öyle bir uğraşa gireceğini sanmıyorum :)
8- Güzel bir söz ^^
Hangi dil üzerinde çalışıyor sunuz?
connectorleri c++ ile yapıyorum ancak ortalama 11 dil biliyorum.
Bir ö.m yolladım bakabilir misin?
ok baktım
arkadaşlar konu off topic dönmesin yardım bekliyorum hepinizden
11 dil bilmek birşey değilki? En stabili 1 dili en ince ayrıntısına kadar bilmektir. Vede connector gereksiz birşey.
connector online sayısı online limiti ve sakınca görülmüyorsa online staff sayısı görülmesi gibi sunucu istatistiksel bilgilerinin görülmesi iyi olur kanısındayım.

Speed scriptsel olarak engellenebiliyor cconnector zorunluluğu değil.

Connectörden cliente ulaşılmaması ve editlenememesi en önemli konu olarak göze batıyor.
hmm anlıyorum
@Nemesis[Berk]
çok iyi derecede c++ ve assembly biliyorum off topic e kaçtığı için yüzeysel geçiştirmiştim orada ^^
@atacker
Önerilerin için teşekkür ederim
şahsen connectorun hile engelleme dışında hiç bir eklentisi olmamalı veya connector açılır açılmaz simge durumuna küçülüp clientin açılması gerekli, malum oyundan düşmeler vs. bu yüzden bu tür connectorlere karşıyım ^o^
güzel bir öneri ancak connector sürekli interneti kullanmadıkça ve kodlama hatası bulunmuyorsa oyundan düşme gibi bir durum söz konusu değildir ^^
yinede görüş için teşekkür ederim
sizin sayenizde çok güzel bir connector yazıyorum :)
normal clientlerde gönderme vs. yediğimizde diyorum :) connectoru aç bağlana bas vs. bayıyor =)
güzel bir düşünce
1. mesajdan itibaren bir toparlama yapınca ortaya şöyle bir program çıkıyor

Lütfen geliştirmeme yardım edin arkadaşlar.
Sayenizde çok güzel oldu daha da gelişmesini istiyorum ancak aklıma bir türlü fikir gelmiyor.
Öneri ve eleştirilere açığım konu off topice çıkmadığı sürece ^^

Bu konu kilitlenmiş ve yeni mesaj kabul edilmiyor.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.