Arkadaşlar ben bir item'a tıklayınca bir kere sysmessage vermesini istiyorum yani;

[itemdef asdasd]
id i_asd
name asd

on=@create
attr attr_newbie

on=@Dclick
src.sysmessage @07a1 Hebele hubele

şimdi ben on=@dclick triggerının altındaki message'i bir kereligine cıkartmak istiyorum yanı player 2. defa tıklayınca cıkmayacak yapabilirmiyiz
on=@dclick 2 tık demek bunn yerine tek tık icin on=@click yaparsan tek seferde olur yane

[itemdef asdasd]
id i_asd
name asd

on=@create
attr attr_newbie

on=@click

Gibi Yardımcı olabildiysem ne muylu bana :D
benim istemediğim olmasa da on=@click altında message'i vermek aklıma gelmemişti.En iyisi oyle yapayım teşekkürler :D
ya yapacakın tek şey

on=@click
sysmessage @07a1 asdsafasda

yada

on=@click
serv.sysmessage @07a1 asfasdsa

2. yi yazma sebebim bazen normal yazınca cıkmıor öle yazınca düzelior :D istedikin şeyi tam anlamadım sen tek tıklayınca kenardan yazı gecsin istemiormusun ?

src deilde serv dene bi bakim olması lazım :D
serv.sysmessage yazınca TÜM serverda olan playerların yan tarafında yazmaz mı ?
src.sysmessage @07a1 xxxx yaz sen daha iyi.
Zaten src.sysmessage yazdım :) tşk.
ZoLLy : Arkadaşlar ben bir item'a tıklayınca bir kere sysmessage vermesini istiyorum yani;

[itemdef asdasd]
id i_asd
name asd

on=@create
attr attr_newbie

on=@Dclick

şimdi ben on=@dclick triggerının altındaki message'i bir kereligine cıkartmak istiyorum yanı player 2. defa tıklayınca cıkmayacak yapabilirmiyiz

Çok pardon eğer ben angut değilsem bu asdasd itemine iki kere tıklayan bir player bir sysmessage okuyacak.Aynı player bu asdasd itemine tekrar tıklarsa daha önce tıkladığı için mesaj göremeyecek anlamını çıkartıyorum.Acaba yanlış mıyım?
Eğer bir karakter'e sadece bir kereye mahsus sysmessage vermesini istiyorsan..

on=@Dclick
if !(<src.tag0.al> == 1)
src.sysmessage @1153 Silahi aldınız..
src.tag0.al 1
endif

Konuyu tam anlayamamış olabilme ihtimalim var..
Sanırım arkadaşın yapmaya çalıştığı bir kere sysmessage değil..
Bir eşyayı ilk eline aldığı zaman birşeyler yaptırmak istiyor..
Bu mantıktan gitmeye çalısacak sanırım..
serv.sysmessagede Tüm serverdeki herkez görmez Onn için serv.allclients sysmessage yaparsın ....Bazen src yapınca olmuor serv.yapınca oluor ondan söledim :selektor
Anladıgım kadarıyla

[itemdef asdasd]
id i_asd
name asd

on=@create
attr attr_newbie

on=@Dclick
if (<src.tag.tikladi> == 1)
return 1
endif
src.tag.tikladi 1
message cart curt vayq vayq
return 1
System_Error : Anladıgım kadarıyla

[itemdef asdasd]
id i_asd
name asd

on=@create
attr attr_newbie

on=@Dclick
return 1
endif
src.tag.tikladi 1
return 1

" return " kullanmışsın mesaj verse bile her 2 şekildede eşyayı kullanamıyacaktır..
tag yerine tag0 kullanır isen sphere'de oluşabilecek " symbol " hatalarını engelliyebilirsin..

Yaptığın yolla 1 kere mesaj verir eşyayı kullanamaz bundan sonrasında hiç kullanamaz..

En kısa'sı bu şekilde olacaktır..

on=@Dclick
if !(<src.tag0.al> == 1)
src.sysmessage @1153 Silahi aldınız..
src.tag0.al 1
endif
Prdn ben Triggeri deiştirmeyi unutmuşum o trigger

on=@Dclick
deil

On=@Click olcaktı çünkü adam tek tık istiyor galiba ?

bide tag0 kullanımı 55iden gelen bi alışkanlık pek bi yararı veya zararı yok
HP-Nexiel : " return " kullanmışsın mesaj verse bile her 2 şekildede eşyayı kullanamıyacaktır..
tag yerine tag0 kullanır isen sphere'de oluşabilecek " symbol " hatalarını engelliyebilirsin..

1. Symbol hatalarının nedeni karşılaştırma yaparken bir integer değişken ile bir string değişkeni karşılaştırmandır. bunu <eval> kullanarak çözebilirsin.

2. si

on=@Dclick
return 1
endif
src.tag.tikladi 1
return 1

Eğer tag.tikladi 1 se olaydan çık ve geriye 1 döndür. değilse tag.tikladi'yi 1 e eşitle mesaj çıkart ve başa dön

Neden saçma olmuşki ? gayet mantıklı ve senin yaptığın kısa şekilde return 1 girmezsen objenin orjinal halindeki olayları gerçekleşir.
Adam biliyor neden adam bir berk :D

ayrıca ben tagların hepsini verdigim gibi yapıyorum ve hiç symbol hatası almıyorum :asik2
Nemesis[Berk]

1. Symbol hatalarının nedeni karşılaştırma yaparken bir integer değişken ile bir string değişkeni karşılaştırmandır. bunu <eval> kullanarak çözebilirsin.

Hangisi daha kısa ve kullanışlıdır ?

Benimki ;

tag0.selam
var0.selam

Seninki ;

<eval <tag.selam>>
<eval <var.selam>>

Nemesis[Berk]

on=@Dclick
return 1
endif
src.tag.tikladi 1
return 1

Eğer tag.tikladi 1 se olaydan çık ve geriye 1 döndür. değilse tag.tikladi'yi 1 e eşitle mesaj çıkart ve başa dön

Neden saçma olmuşki ? gayet mantıklı ve senin yaptığın kısa şekilde return 1 girmezsen objenin orjinal halindeki olayları gerçekleşir.

Peki sana şunu söyliyeyim hangisi daha mantıklı geliyor ?

Tek mesaj verdirmek istiyorsun ?

Tag kullaniyorsun ve tag yoksa mesaj verdiriyorsun tag ekliyorsun sonrada ;
tag varsa başa döndürüyorsun ?
çift tıkladığında 2 durumdada bu eşyayı eline alamıyacak ama sadece çift tıklama ile eline alamıyacak..

Benim dediğim ise ;

Tag yoksa tag ve mesaj versin..

Bu kadar basit sanırım ?

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.