Arkadaşlar size bir sorum olucak ama başlık için burası mı uygundur bilmiyorum ama ben laptop'tan uo oynamaktayım ama son zamanlarda uo ya bağlandıktan sonra laptop kendini bi zaman sonra kapatıyor cpu'dan kaynaklandığını düşündüm altına soğutucu aldım ama gene aynı şeyle karşılaşmaktayım eğer bu olayı bilen biri varsa söyleyebilirmi
ek olarak: laptop yeni formattan çıktı virüs falan olacağını zannetmem ama bilgisayar hakkında pek bişey bilmediğimden dolayı size danışıyorum yardım ederseniz sevinirim....
cpu ısınsaydı pc res atardı.
Peqi bu oLayın bi açıkLaması varmı ne yapmam Lazım qene eski küLüstür biLqisayarı kurdurtmayın bana arkadaşLar :(:(:(
Benim masaüstünde de öyle oluyordu tozdan fan delikleri tıkandığı için fazla kasıyordu galiba kapatıp duruyordu uo yu açınca ama laptopta neresini açarsın orasını bilemem
sanıyorum cpudan kaynaklı bi sorun servise göstermeni tavsiye ederim eğer fanla ilgili bi sorun varsa dahada büyük sorunlara yol açabilir..
cpu ısınmalarında pc res atmaz bu 1
pc res atıyorsa sorun ya harddiskte ya anakartta ya ramde ya psudadır bu 2
Bilgisayarın res atması için cpu fazlalalıgında bilgisayar kendını kapamaz , hard disk sorun olursa bilgisayar açılmaz, ramde sorun olursa cift slot ise bilgisayar performans düşer , bilgisayarda hiçbir mazeme kendı ısınıyor diye alete res atmaz bu şey sadece ana kart için geçerli sadece ana kart ısındığında bilgisayar kendine res atar. Tabi bunun binbir türlü sebebleri var görmeden bişi denmez ama illede parça ile ilgili olduğunu düşünüyorum dersen tek sebeb Fan=Anakart ısınmasıdır.
prudent : cpu ısınmalarında pc res atmaz bu 1
pc res atıyorsa sorun ya harddiskte ya anakartta ya ramde ya psudadır bu 2

BIOS'dan fan hızını düşür dene bakalım cpu ısındımı pc res atıomu atmıomu
çok bilmiş insanların da hastasıyım.
3 senedir yazılım mühendisliği okuyorum, donanım konusunda da 1990 doğumlu birisinden çok bilgim olduğuna emin olabilirsin.
biostan istersen fan hızını sıfırla, pc reset atmaz. ya donar, ya da kapatırsın bi daha açılmaz.
denemek bedava, sanki denedin de konuşuyorsun.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.