Ben bu sunucuya PVM tarzı bir sunucu diyorum,

Aslında bilirsiniz aranızda hiç Wow, Knight, M2, Silkroad gibi oyunlar oynamamış kise yoktur fakat yine de kısaca belirteyim;

Ultima - Online isimli sphere 56b tabanlı daha çok oyuncuların yaratık kesmekten zevk alabileceği ve buna ihtiyaç duyacağı bir seviye geliştirme üzerine tasarlanmış fakat içerisinde bol miktarda eğlence ve macera bulunan en önemlisi de oyuncuların istedikleri zaman savaşabileceği bir sunucu.

Seçim yapmak zorunda kalacağınız bir kurgu ;

Seçtiğiniz tarafta hangi görevi yapmak istediğinizi seçme hakkı (Bir sınıf belirleme) ;

Level sisteminde 3 değil 6 stat seçme hakkı, seçtiğiniz sınıfa göre her seviyede yetenek kazanma imkanı;

Silahlara ve Zırhlara ekstra özellikler ekleme, ben buna ön ek ve son ek silah güncellemeri ;

Zırhlar, Silahlar seviyeye göre giyilecek ;

Size fazladan stat, regen, armor veya damage sağlayan takılar ;

Düşünüyorum acaba bu sunucuda kaç kişi oynamak ister ?

Lütfen önemle rica ediyorum bunu gereksiz şeyler yazmayalım, saygı ve sevgilerimle şimdiden teşekkürler.
sanmıyorum geneli yaratık kesmekle olacak bir levelli sunucunun tutacağını. playerlar artık sadece oyunun pvp kısmına bakmaktadır.
Sende haklısın :( bende ona üzülüyorum ya zaten

tabi içinde pvp de olacak bol miktarda ama skill kasmak yerine yaratık kesmek biraz daha eğlenceli, biraz daha karmaşık diye düşünmüştüm hala tasarlıyorum bitirmiş değilim gerçi sizlerle paylaşmak istedim sonuç ne olur acaba umarım herkes senin gibi açıkça belirtir düşüncesini.

Çok teşekkürler.
skill kasarak herkes eşit olabilir ama levelli sunucuda çok oynayan her zaman üstündür. günümüz şartlarındada o kadar fazla zaman harcayacak birileri basitçe anlatmak gerekirse yok...
Herkesin eşit olduğu zaman zaten bi anlamı kalmıyor bu sefer iş item e dönüyor ondan sonrada sıra pvp bilincine geliyor , bakalım başka arkadaşalr neler diyecek sen yeterince içimi kararttın :D
Run ile ilgin varsa, bazı kesim türk arkadaş ve yabancıları oyuna çekebilirsin. Halen PVM ye düşkün insanlar var. Örneğin reklam yapmak için demiyorum şuan Olympus'ta action neredeyse 0 , herkes pvmci ve craft. O nedenle bizde pvm ye yönelik sürekli yeni questler vesayre ekliyoruz. Oyuna giren kesim oyunun şeklini gidişatını belirliyor. Ultima online açıkcası sadece girip action yapmak için oynanan bir oyun değil. Eski bir Demise oyuncusu olarak belirtebilirim. Fakat gayet emek harcanmış gibi gözüküyor resimlerden baktıgım kadarıyla. Tabi içeriğini bilemem sistemlerin.

Örneğin eline katana alıp dragon kesmek bir warior için çok keyifli bir olay :) , Bu tarz şeyler yaparsan bence bir kesim bulabilirsin.

Hatta ben bile desteklerim seni :) Fakat oyunda kasmak bir şeyleri elde etmek level atlamak zor olmalı. Parti ağırlıklı yapmalısın oyunu. Misal sürekli dungeonlara parti giderken, parti kurulu ise exp olayını farklı ayarlamak vesayre. Bu tarz bir server açıcaksan cidden bir çok detayı düşünüp ona göre açmalısın. Diablo'yu örnek al derim. Boşver meti2 sikroad knight falan :)
Değişik runuo modelleride var azıcık güzel ama
Uo_Meadhros : Değişik runuo modelleride var azıcık güzel ama

Runuo modeli evet ama tamamen sphere arkadaşım...

^Avatar^ :

Run ile ilgin varsa, bazı kesim türk arkadaş ve yabancıları oyuna çekebilirsin. Halen PVM ye düşkün insanlar var. Örneğin reklam yapmak için demiyorum şuan Olympus'ta action neredeyse 0 , herkes pvmci ve craft. O nedenle bizde pvm ye yönelik sürekli yeni questler vesayre ekliyoruz. Oyuna giren kesim oyunun şeklini gidişatını belirliyor. Ultima online açıkcası sadece girip action yapmak için oynanan bir oyun değil. Eski bir Demise oyuncusu olarak belirtebilirim. Fakat gayet emek harcanmış gibi gözüküyor resimlerden baktıgım kadarıyla. Tabi içeriğini bilemem sistemlerin. 

Örneğin eline katana alıp dragon kesmek bir warior için çok keyifli bir olay :) , Bu tarz şeyler yaparsan bence bir kesim bulabilirsin.

Hatta ben bile desteklerim seni :) Fakat oyunda kasmak bir şeyleri elde etmek level atlamak zor olmalı. Parti ağırlıklı yapmalısın oyunu. Misal sürekli dungeonlara parti giderken, parti kurulu ise exp olayını farklı ayarlamak vesayre. Bu tarz bir server açıcaksan cidden bir çok detayı düşünüp ona göre açmalısın. Diablo'yu örnek al derim. Boşver meti2 sikroad knight falan :)
[/quote]

Avatar arkadaşım dediğin şeyler var mesela, Level kasarken, party exp sistemi var 1 kişi 5 exp alıyorsa party 5 kişi iken 20 exp alıyor party deki kişi sayısı maksimum 5 kişi olabiliyor buda kendisi dahil değil iken aldığı exp i 4 katına çıkartıyor gibi şeyler var,

Metin 2 falan örneğim değil açıkcası belirtmek isterim ki oyun içerikleri 4-5 tane online oyundan alıntı şeklidedir
mesela ;
ön ek ve son ek zırh ve silah eklentileri Ace Online denen bir oyundan alıntı
Level sistemi tamemen diablo diyebiliriz eklenti olarak kendine potion yapmak isteyen kişilerin craft expleri almaları
Bence sansını denemelisin .. İddası var düşüncenin.
Açıcam diyorsan aç türkiyede ilk olur böyle birşey runuo tema full sphere güzel olur runuocularda gelir :)
Uo_Meadhros : Açıcam diyorsan aç türkiyede ilk olur böyle birşey runuo tema full sphere güzel olur runuocularda gelir :)

Daha önce bir çok örnekleri açıldı. İlk olmaz fakat açılırsa oyuncu kitlesine bağlı, güzel olabilir ya da hüsranda olabilir.

Ayrıca serverı bir an önce açmanı tavsiye etmem, üzerinde büyük ihtimalle bayağı uğraşmışssındır fakat iyice bir kontrol edip bir beta dönemi yapmanı tavsiye ederim.

Bu konu ^Avatar^ tarafından düzenlendi(2012-05-31 13:21, 11 yıl önce)
Suan daha bunlar başlangıcı inanın devam etmiyorum bile desem yeridir, hatta o set üzerinde gözüken şeyler artık gözükmüyor bile onları tekrar eklemem falan lazım fakat ara ara devam ediyorum açacak oluram büyük bi ihtimal eylül ekim gibi olur oda bi ihtimal sadece rehaveti görmek istedim kitleyi görmek istedim ama yinede azar azar devam ediyorum tek başına anca bu kadar oluyor çünkü,

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.