Konunla ilgili değil fakat bu Sphereserver'ın kod içine koyulan düzeni nekadar dandik :D
Akooo : https://www.sphereserver.net/forums/index.php?showtopic=8623&pid=121890&st=0&#entry121890

bu nedir biri açıklayabilir mi acaba :)

Bir Sistem Sanırsam . Yarışma Gibi Birşey, Çevirilerden Aldığım Sonuca Göre :) Yada At Yarışı Yerine Npc Yarışı Yapmış Olabilir :D Biraz Karışık Geldi :p
bende çevirdim fakat bi türlü tam olarak anlıyamadm :)
Anliyacağınız dilde söylemek gerekirse boss gibi birşey
Tymaron : Anliyacağınız dilde söylemek gerekirse boss gibi birşey

biras daha açarmısn tymaron ?
tam olarak script nasıl çalışıyor bilmiyorum ama şöyle başına ve okulanlara göz attığım kadarıyla script içinde farklı eventlerde farklı npc ile tabir ettiğimiz yaratıklar bulunmakta bu yaratıkların içinden belirli itemler vs çıkmakta ve bunların ayarları yapılmakta her yaratığı kestiğinizde item çıkıyor yani nasıl anlatim bilmiyorum ki sadece başına baktı ama script şöyle Mesela bir alan var ve olanı script içinde bir yerde ayarlıyorsunuz ayarladığınız alan marklanmıyor o alanda xxx npc çıkıyor ve bunun yarışı için savaş yapılıyor yani eğer mantıken tahminime göre eğer yaratığı kesmek için savaş yapıyorsunuz kazanırsanız yaratıkla savaşmak için hak kazanıyorsunuz yada daha farklı birşey şu anda salladım tahmin ettim ama demek istediğim yaratıkları boss olarak görebilirsiniz. Ancak işlevi hakkında yorumda bulunamam
:) alakasız bişi sallamıssın tymaron
yaratıkların ırk savaşları konu başlığı
adamın ilk sayfada demek istedigi sphere da yaratıkların sahip oldugu bir tag varmıs attackkarma die bu yaratıgın pozisitif ya da negatif karmalılara attack çekicegini gösteriormuş ancak bunun tam anlamıyla calısması için yaratıkların ırksal düşmanları içinde olmamalarıymış [misal sürüngenlerle terethanlar] adamın yapmak istediği pk lara pk olan yaratıklar dalmıyıcak mavilerede mavi olan yaratıklar dalmıycak gibi bişi aynı zamandada npc ler içi ırksal savaş başlatabilmek
Hmm anladım werb. Böle bişi yapmak biras zor değil mi :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.