Arkadaslar Sphere Script uzerinde birkac degisiklik yapmak istiyorum bunun icin yardimlariniza ihtiyacim olacak!...

Buyu Effectleri ile ilgili kafami kurcalayan birkac soru var ornegin kullanmis oldugumuz buyu effectlerini degistirebiliyormuyuz degistirebiliyorsak hangi script'en degistiriliyor, mesela Ko veya Lineage gibi oyunlarin effectlerinden yararlanabilirmiyiz veya benzerlerini yapabilirmiyiz bu konuda bilgisi olan arkadaslar bi el atabilirlermi? Not: bilen yoksa bile yukarida da belirttigim gibi Effectler hangi Script'in icinde yardimci olursaniz sevinirim...
Novice
-14.8
Playerlara verdiğin ortak bir event'te " on=@spelleffect " triggerının altında büyü effectlerini değiştirebilirsin.Onun haricinde lineage ve ko gibi oyunların effectlerini , çizdikten sonra anim programları aracılığıyla oyuna entegre edebilirsin.
Tesekkurler Umarim yapabilirim bugun kullandigimiz effectlerden daha guzel effectler neden olmasin uo da
Eger evente Verirsen Gereksiz Satır Olur Sen direk Sphere_spellsin icindekilerden ayarlayabilirsin
Tesekkur ederim MicrofibeR Sphere_spells events vermektense bu sekilde daha kolay oldu ayni zamanda effect kodlarini diledigim gibi degistirebiliyorum.
Novice
-14.8
Bildiğim kadarıyla sphere_spells scriptinde , büyü kodlarında bulunan " effect_id " isimli satırda sadece 1 tane efect verebiliyoruz.Onun haricinde oyunculara verdiğimiz ortak bir eventta " on=@spelleffect " altına istediğimiz herşeyi yaptırabiliriz.

Örnek ;
[events e_efekt_kadhras]
on=@spelleffect
if (<serv.spell.<argn1>.defname>==s_cure)
f_kadhras_cure
endif

[function f_kadhras_cure]
serv.newitem i_fx_heal_effect
new.color 0808
new.p <p>
new.timerd <eval {1 3> 
Evet olabilir senin isteiğine bağlı
Elinize saglik arkadaslar halettim yardimlariniz icin tesekkurler

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.