Hesabına erişemeyen eski üyeler Discord üzerinden yardım alabilir.
Ben .tile .static xxx diye yazıp toplu item çıkarıyorum,ama yükseklik ayarlamasında süre uzuyor. Peki, çıkardığımız itemin direk çıkarken şu kadar yükseklikte olmasını sağlıyacak bir komut var mı?
.tile yukseklik,item id
.tile 15 xxxx (mesala burda 15 yukseklıgı Bıldırır xxx lerde ıtemı)
peki bunları static olarak kaydedebiliriz de mi? .static i kullanmadan?
Mapami Kaydetmek İstion Axisi Kullan
Yoksa Playerler Eleyemesin İstion Ama Gmler Eleyebilsin İstiyorsan alani .nuke attr attr_static yap
statics.mul varya onlara kaydedecem.
Axisi Kullan Arama Yap Bulursun

Bak Axıste Settınge Geldıgınde Statıc Tool Varsa Gır Oraya..File War Yukarıda Ona Bas Orada Select Wordfıle Var Ona Bas Ve Spheredekı Save Dosyanda Bulunan Sphereworld.scp yı Sec...O Yukleme Yapıcak Bekle Yapmasnı.Sonra Harıtada Statıclemek Istedıgın Yerı Bul..Ve Bulduktan Sonra Fıle a Bas Tekar YUkarıdan..Orada Analyze Wordfıle Var Ona Basıcan Bı Kc Sn Iıcnde Ykleme Yapar Okadar Bıle SUrmez..Sonra Static Object Yazan Yer Var Sag Tarafta Onun Altında Dynamıc Items Yazıyo Onun Yanındakı Kutucugu Isaretle ctrl+ shift Tuslarına Basıp Statıclemek Istedıgın Itemlerı Sec Oradan Ve Assagıda Bulunan Make Statıc Var Ona Bas Ama Bı Kere Bas..Sonra Fıle&裟a Gel Orada Apply
Pacht Fıle Var Ona Basıcaksın..Sonra Mesala xx De Kaydet..Sonra Axısı Kapa..Ultımanın Kurulu Oldug Dosyaa Gır(orn: crogramfıles/ultimaonline)Gibi..Orada Statics0.new Ve Staidx0.new Dıye 2 Tane Dosya Goruceksın..Onlara Hıcbır Mudahale Yapmadan Once Ultıma Klasorundekı Statics0.mul ve Staidx0.mul Dosyalarını Sil..Yukarıda Soyledıgım Statics0.new ve staidx0.new Dosyalarının Uzantılarını Mul Yap (Örn:Statics0.mul ve Staidx0.mul)Sadece Sonlarındakı newı Sil Mul Yap..Sonra Eger Sphereın Bulundugu Dosyanda Mul Dıye Dosya Varsa Bunları Oraya Kopyala..Eger Yoksa Spherea Mul Dıye Yenıklasor Ac Icıne...Tiledata.mul , Staidx0.mul ,Statics0.mul ,Hues.mul,Map0.mul..Bu Soyledıgım Dosyaları Actıgın Mul Klasorunun Kopyala..Nerden Kopyalıcam DIye Dusunuyorsan Ultima Online Klasorunun Icınde Bunların Hepsı Vardır..Hadı Sana Kolay Gelsın

Bak Burda Sadece Statıclemeyı Anlattım..Statıc Sılmekse Soyle Statıc toolsa gırıyorsun axısle sonra oradan fıle a gelıceksın oradan save dosyandakı worldscp yı secıceksn statıc sılmek ıstedıgın yerı sec harıtadn sonra ordan soldakı statıc ıteme basıcaksın sonra sılmek ıstedıgın ıtemlerı secıyorsun..altında make dynamıc var onada bı kere basıyorsun 2 kere basarsan harıta bırbırıne gırer..sonra yukarıdakı soyledıgım herseyın aynısını yapıcaksın kaydetme olsun new uzantılı dosyaları mul olarak cewırıceksın..hadı kolay gelsın..

Buyur Bıyerde Daha Anlatmıstım Takıldıgın Yer Olursa Soyle.

Not=Eger Ultıma Surumun Ml Ise Butun Pachtların Tam Olmalı Yoksa Statıc Yaptıgında Harıta Bırbırıne Gırer...Eger Yınede Olmazsa Aos Yuklu Olan Bırısınden Statıcs0.mul Ve Staıdx0.mul Dosyalarını Atmalarını Rıca Et..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.