Merhaba arkadaslar Bir cok yerde gördum ve bende Bu konu hakkında bilgi veriyim dedim Konu biraz uzun oldu ama sonuna kadar okursanuz Basarılı olursnuz//RESİMLİ ANLATIMDA YAPICAM HENUZ RESİMLERİ HAZIRLAYAMADIM

Not: Bu bilgilerle Profesyonel bir conector yapamassınız bu sadece sizin icin bir baslangıc olarak kabul edin

İlk once Delphi 7.0 ı indiriyoruz
https://www.brothersoft.com/delphi-76437.html

burdan indirin serial paylasmak yasak olduu icin internette seriali var

Yukledikten sonra Delphiyi calıstırın

karsınıza Form 1 diye bir sey cıkıcak iste connectorumuz bunun ustunde olucak

Hemen bunun ustunde Saveleme yerleri olan biyer var formumuzun ustunde ki yerden Button amblemli seye bir kere Tıklıyoruz ve gelip form1 e tıklıyoruz

Buttonumuz hazır buttonumuza 2 kere Tıklayınca unit sayfası gelicek buraya begin yazısının altına su kodu yazın
WinExec('C:\Program Files\ultima online '),SW_SHOW);

bunu kendi dosya dizininize göre ayarlayın veya bundan birkac tane alt alta koyarak uonun genel dosya dizinlerinide yazabilirsiniz

Artık genel manasıyla Con. hazır Simdi kapam buttonu ayarlıyacağız bir button daha form1 e atın

buttona cift tıklayın ve cıkan yere yine begin yazısının altına close yazın artık buttonlar bitti simdi istersek birde image ekleyelim

////Buraya Dikkat edin Ozellikle delphi ile İlgilenmeyenler ve yeni baslayanlat//////////////

formumuzun ust tarafındaki seceneklerden additionali bulun ve tıklayın daha sonra altında cıkan menuden image seceneğini bulun ve forma koyun

sol tarafınızda bir object inspector olucak ordan pictıre seceneğini bulunve bikere tıklayın yanında 3 nokta cıkıcak buna tıkladıınızda onunuze bir sayfa gelicek burda lod yerine basın resminizi secin ve oka basın resiminiz artık hazır

Simdi Geldi Sıra Programımızı kaydetmede Programımızı birkez ''f9'' a basarak calıstıralım c:/programfiles/borland/delphi/project icinde bir project 1 adında dosya olusacak buna cift tıkladıınızda programınız calısır programı daha sonra yeniden acıp ustunde calısma yapmak istiyorsanız Ust taraftaki file Seceneginden save leyebilirsiniz yine aynı dosya dizinine saveler bu arada Project 1 adlı dosyayı artık ordan cıkarabilirsiniz o artık bir program oldu ve con. olarak kullanabilirsiniz ama Bunun speed easyuo fixi var bu sadece programı calıstıran basit bir connector oldu
Novice
-14.8
Eline sağlık
MicrofiBer kardesim cok guzel anlatmissin!.. ''Ancak'', bir connector yapmak kolay hele (vb veya delphi) bilen biri icin, fakat bilinmeyen bir ayrinti varki connector ile client iliskisi. Daha cok bunlari bilmiyor arkadaslarimiz, buna ben de dahil ornegin connector'u yaptik hazir bunu client ile baglantisi nasil yapilacak? tabir yanlis olmayacaksa client connector'e nasil gomulecek? hangi yonergeler takip edilecek bununla ilgili arastirmadigim forum sayfasi kalmadi tek bir yerde bile detayli bir sekilde connector yapimi ve client ile iliskisi anlatilmamis egerki biliyorsan detayli ve sade bir dille bizlerin de anlayacagi sekilde bir documan hazirlarmisin?....
Sana soyle soyleyeyim Clientle İliskilendirmek istiosan İlk once rame mudahale edebilmen gerek nedir rame mudahale edebilmek her programın ramde bir kaydı vardır bu kaydı bulup delphi de kullanıcaksın biraz arama yaparsan rame mudahale die bulursun 2.si fixleri yapabildinmi sen en onemlisi o ?
MicrofiBer arkadasim vermis oldugun code sanirim adece ultima online icin gecerli!.. Peki Ultim Online Mondain's Legacy icin olan code biliyormusun? bu sekilde ekledigimde kabul etmiyor neden acaba? WinExec('C:\Program Files\EA Games Ultima Online Mondain's Legacy '),SW_SHOW); Ayrica vermis oldugun code'da WinExec('C:\Program Files\ultima online '),SW_SHOW); ikinci Parantez olunca kabul etmiyor yani Online'dan sonraki Parantez'i kaldirmadan save yapmiyor bununla ilgili bilgin varmi?
Ben direkt patcher yaptım.. connector 56b için gereksiz çünkü. Yani kafaya koymuş birisi hileyi zaten yapar bir yolunu bulup kırar.. Artık hilelerin neredeyse %100'ü in game scripting ile hallediliyor.
Xantier aslinda haklisin ancak MicrofibeR arkadasimizin acmis oldugu basliktan yola cikarak kendisinden bilgi almak amaciyla bazi sorunlari ne sekilde haledebilecegimi yazmistim yukarida da beelirttigim gibi dogrusu emegine saglik arkadasimizin iyi bir paylasim yapmis yapmis da hem bilgi verirken eksik vermis hem de yanllis vermis!.. ''Ornekler' WinExec('C:\Program Files\ultima online '),SW_SHOW); ikinci Parantez olunca kabul etmiyor yani Online'dan sonraki Parantez'i kaldirmadan save yapmiyor!.. Ayrica WinExec('C:\Program Files\EA Games Ultima Online Mondain's Legacy '),SW_SHOW); kirmiziyla belirttigim yerler olunca sorun veriyor bunlari ne sekilde haledebiliriz diye merak etmistim..
Ben bunun cevabını verdim ya sana Orda Ram olaya giriyor iste ole kolay ben burda basit connector yapımından bahsettim baslangıc icin dipnotta gectim profesyonel con. bukada bilgiyle yazılmaz die bu is icin ramdeki kayıtları bulman gerek rame bakıcaksın bakmayı biliyorsan
bu arada winexacla actıgın dosyada mondain's in tırnagı sorun yaratır bu yuzden rame bak die sana daha oncede yazdım burda

Xantier Hicbir zaman speed easy gibi programlar fixlenmez game scriptleriyle connectorda fixlemek en kalıcı yontem
Master
59.2997
@Microfiber

Speed script ile fixlenir. Mesela Noxier fixledi tamamen, ancak her babayiğidin harcı değil o scripti yazmak. Sadece sıkı bir algoritma yeteneğin ve gerçek anlamda bir scripting bilgin olması gereklidir. Ayrıca connectör kalıcı yöntem demişsin ancak şu anda kim connectör yaparsa yapsın kırılması 5 dakikayı geçmeyecektir. Örnek olarak Wild Genie'nin yazdığı bir connectörde çift dll kontrol edip enjekte etmesine ve Wild'in bunca senelik tecrübelerine rağmen kırılması 5 dakika almıyor. Her programın kırılabilitesi vardır elbette ancak connectör bu yapı taşının maalesef en zayıf halkalarından bir tanesi. O yüzden connectör kullanımını pek tavsiye etmiyorum.
MicrofibeR arakdasim ben cahil biriyim neden kiziyorsunki ben cok fazla anlamadigimdan soruyorum sadece sunu soylemeye calisiyorum burada WinExec('C:\Program Files\ultima online '),SW_SHOW); bu ilk parantez oldugunda f9 islev gormuyor kaldirinca saveliyor ),SW_SHOW); bu sizde de aynimidir?
Cok kalıcı yolu var Connectorcular Bunları piyasaya surmuor eger delphi biliorsan anlarsın Anti vırus programlarının virus yazdıı gibi
Connector yazmak basit iş sadece yetenek olması gerek.

@Slothere
Kırılamayacak connector sunucu - istemci tabanlı olmalıdır. Sunucu ile istemcisi kesildiği anda ( dışardan bir müdahale ile ) direkt olarak sistemi kapatır ki ayriyetten istemci yazılım sistem hakkında detaylı bilgi toplarsa var olan programlarıda çözmüş olabilirsin
Bu arada freeman Winexecteki sorunun ' isaretinden kaynaklanıyor ona bişey yapamassın oyuzden sana dedim rame mudahale ogrenmen lazım

WinExec('C:\Program Files\ultima online '),SW_SHOW); diger tırnak isaretlerinden once baska bi tırnak isareti olmus oluyor mondain's yazınca ondan calıstırmaz sorun yaratır Öm attım sana sorunun olursa söylersin
;)
' için escape character yok mu bu Delphi'da? komik olmayın, ram falan..

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.