merhaba, arkadaşlar şuanda öle bir sorunla karşıyımki imkanım olsa yeni bir bilgisayar alıcak durumdayım
bundan 2 hafta öncesine kadar ultima online ekrandaki donma sorunu yaşiyordum tabiki bu her sunucuda olmuyordu. isim veriyorum ama beni bağışlayın İntense sunucuna girdigim gün ekrandaki donma sorunu yuzunden acti yapamiordum bir arkadaşın tavsiyesi ile "ekran kalitesini " 32bit 16 bit düşürdüm ve yaptıgım günden beri jailden cikamiyorum. ilginç olan kare atlama olayı koşarken 5 kare atlamamım sebebini bende cozemiyorum elimden gelen herşeyi yaptım ama anlamadıgım tek problem başka sunucularda neden bu problemi yaşamiyorum bu sorun sadece bende yok tabiki intense oyuncularn %60 bu sorunu yaşıyor bu sorun bendeyse? nasıl çözebilirim gerek ekran kartı gerek driver hepsini degiştirdim driveri 15 kere yükledim sildim 32 bit geri döndürüyorum bu sefer ekrandaki donma ve lagdan gidemiyorum lütfen yardım edin.

ekran kartının markası :NVDIA geForce FX 5200
Umarım sorunu çözersin.
Trina Başka bir sunucuda neden böle bir problem yaşamiyorum sadece sizin sunucunuzda böle bir problemle karşi karşiyayım anlamıyorum sadece bendede yok çogu kişi böle bir sorunla karsi karsiya.
Amd Athlon x64 serisi işlemci kullanıyormusunuz?
hyr kullanmıyorum.
Koşarken 5 kare atlıyor gibi görünmeniz, sunucu taraflı bir (!)sorundur.

Sphere.ini 'den
// Walk limiting code: buffer size (in tenths of second)
WalkBuffer=0
// Walk limiting code: regen speed (%)
WalkRegen=0

gibi ayar yapılması halinde, nispeten (!)düzelebilir.

Kaldıki diğer sunucularda ekran donması yaşamıyor ve sadece bahse konu sunucuda yaşıyorsan, client versiyonu ile alakalıdır. Her client'in kullandığı CPU farklıdır. client yada connector indirip bakmadım
Sorun sunucu'dan kaynaklanıyor. Bilgisayarınız da bir problem yok.
firehellsly : Sorun sunucu'dan kaynaklanıyor. Bilgisayarınız da bir problem yok.

Kimsede yok sadece 1-2 kişide var evet bence de sunucudan kaynaklanması daha mantıklı geliyor kulağa.
caos ve firehellsly'inin dediği gibi sorun sunucudan kaynaklanıyor , başka sunucuda olmayipda bu sunucuda oluyorsa sende sorun yoktur.Veya connector kullaniliyorsa ondan kaynaklıda olabilir.Umarım çözersin sorununu.
Ben de connectorden şüpheleniyorum, düşük özellikli makinalarda kasmaya sebep olup atlıyormuş gibi görünüyor olabilir.

Çünkü gözlemlediğim kadarıyla adamlar öne geçmiyor, sadece atlıyor. Optimize edicem bi ara bakalım.
Bakın teknik olarak ekran kartı nvdia işlemcili, büyük ihtimal'de anakart sis veya ati chipsetli. Bağlantı programı Cpu'da kafa karıştırıyor. Aslında uzunca açıklarım ama yapacak pek fazla bir şey yok :D

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.