Arkadaşlar gateden geçtiği anda playerı koordinata yollayıp üzerine tek tıklayınca events verdim ama oradan çıktığı zaman
src.events -e_safe
olmalı ?
Üzerindeki events'i silmeyi bir türlü bulamadım
Neophyte
26.6001
Gönderdiğiniz alandamı sadece o eventa sahip olacak
Evet..
Kardeş orada yazdıkları yani enter exit i ekledim gene olmadı:

[itemdef i_safe]
 id i_moongate_black
 name Safe

on=@create
 color 0489
 attr 010

on=@step
if <src.hits> < 99>
message @0481 Hitsiniz: <src.hits>
else
src.events e_safe 
src.go 4310,1009
return 1

[AREA safe]
P=4310,1009 
 RECT=xxxx,xxxx,yyyy,yyyy 
FLAGS=00080

[events e_safe]

On=@Enter
 src.events e_safe
 message hos geldiniz
 return 1

On=@exit
 src.events -e_safe
 return 1

on=@click
src.message @1153 [Safe Alanda]
Safeye girdiğinde yazıyor ama çıktığında silinmiyor
Neophyte
26.6001
Yönlendirdiğim başlıktaki yorumlarda çok net açıklanmış her şey. İncelerseniz çözebilirsiniz.
Master
59.2997
@enter ve @exit'ı event'a değil region'a vermelisin.

Tüm sorularını tek başlık altında toplamayı düşünmelisin, günde 10 tane başlık olmaya başladı. Ve sunucu açmayı da düşünüyorsan bence vazgeç bu sevdadan; çünkü şu an bilgin çok yetersiz. Yok ben hobi için uğraşıyorum diyorsanda sitedeki dökümanları iyice okumanı tavsiye ederim.
Habi için uğraşmıyorum, Bilgileri kısa zamanda değil uzun bir zamanda toparlayıp serwerı en iyi şekkilde açmaya uğraşacam
Ve
sphereregion.scp düzgün değil,Yani guards bölgesine girdiğinde region.guarded 1 çıktığındaysa 2 yazıyor heryerde guarded değil ayarlanmıyorda oyu içi
Sphereregion scriptsi nasıl düzgün bir biçime koyabileceğimi anlatırsan sevinirim..
bu safe area'n olucak bunu sphere / scripts / maps klasöründeki sphere_map0 dosyasnın sonuna ekliyceksin ama ilk önce rect ve p yazan yerdeki koordinatları kendine göre ayarlamalısın bunu nasıl yaparım diyosan bir kare düşün köşelerine a b c d isimlerini verelim a köşesi sol üst köşe ilk koordinat o sol köşenin koordinatı oraya gidip .where yazıp koordinatları alıcaksın ve rect yazan yerin ilk 2 sayısını ayarlıycaksın sonra d köşesi sağ alt köşe oraya gidip yine aynı işlemi uygulayıp diğer 2 sayıyı yazıcaksın rect e bu şekil bişey olucak (1996,1916,2148,2043) orda p yazan yer .go safe yazınca gitmesi istediğin yer safe alanın orta bi koordinatını koyabilirsin.

[AREADEF a_safe]
EVENTS=r_default,r_default_rock,r_default_water,r_default_tree,r_default_grass,r_safe
NAME=Safe
P=2057,1956
RECT=1996,1916,2148,2043
FLAGS=region_antimagic_all|region_antimagic_recall_in|region_antimagic_recall_out|region_flag_no_pvp|region_flag_nobuilding

daha sonra gelelim region olayına scripts dosyasının içindeki sphere_region u bulup açıyosun ve en alta geliyyosun daha sonra altta verdiğim olayı oraya ekleyip kaydediyosun

[REGIONTYPE r_safe]
on=@enter
src.events +e_safe

on=@exit
src.events -e_safe
şimdi geldik event olayına altta verdiğim kodu herhangi biryere ekle
[events e_safe]
on=@click
src.message @1153 [Safe Alanda]
tüm dediklerimi yaptıysan olay bitmiştir daha fazla bişeyi yok iyi oku ve yap.
Teşekkürler bilgilerin çook net ama ben sphere_msgs den bunu yaptım:
msg_region_guards_1		"Artik GZ Alanindasin.."
msg_region_guards_2		"Gz Alanindan Cikis Yaptin Diikatli ol !"
//msg_region_guardsp		"You are under the protection of %s guards"
//msg_region_guardspt		"the"
//msg_region_pvpnot		"You lose your safety from other players."
//msg_region_pvpsafe		"You are safe from other players here."
msg_region_safetyget		"Safe Alanina Girdiniz.."
msg_region_safetylose		"Safe Alanindan Ciktiniz !"

msgs içinden saveyi buldum ve oyunda .Save dediğin zaman Save Aliniyor diyor ama ben 1 1,5 sene öne .Save yazdığın item sayısı,save alındıgı,online player hepsi yazıyordum bunun için bir save scriptsi yapmalıyım sanırım nasıl olacagı hakkında bilgi verirmisiniz ?
sphere_serv_triggers.scp 'le yapabilirsinz ayriyetten scp yazmana gerek yok

bunların altına istediğin gibi komutlar girebilirsin. dialog açtırırsın tema yaparsın kafana göre yani :D

[FUNCTION f_onserver_save] // başlangıç

[FUNCTION f_onserver_save_finished] // bitiş
Ya o dosyaya böle yazdı ama oyun içi .save yazdımı yazılar çıkmıyor ? :
[FUNCTION f_onserver_save]
message Dunya Kaydediliyor..

// This function is called after server has saved correctly (once per stage with background save).
[FUNCTION f_onserver_save_ok]

// This function is called after server hasn't saved correctly (once per stage with background save).
[FUNCTION f_onserver_save_fail]

// This function is called after server completely finished saving (also at end of background save).
// ARGS --> Time it took to save (in seconds, 4 digit precision)
[FUNCTION f_onserver_save_finished]
message Kayit Tamamlanmi$tir !
message iyi oyunlar..

// This function is called when a server is triggeted a shutdown, after all
// saves and everything finished

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.