simdi öncelikle bn bi iteme söyle bi komut veriyorm. daa dorusu bi item war eger onun 1 kare etrafında benim sectigim baska bi item warsa o 2. item siliniyor. yane asd itemim warsa elimde eger bunun 1 kare etrafında x itemi warsa bunlar deyince x itemi siliniyor. asagıdakilerin tüm fonksyionlarını yane olabilcek hallerini deneidm ama olmuyor. asaıdada belirttigim gibi ( normalde bunu asagıda yukarıda belirttigim gibi yazmam gerekiyodu ama :p burayı sora yazdıım :) ) src.p = p filan dedim öyle olması için . simdi yine < gibi işaretleri yazmadım asagıda görceksiniz. nese işte bide sunu da belirtmek isterimki :p bu functionları oyunda kullanınca işe yarıyor yane x istemi siliniyor fakat asd itemine ekleyince functionu işe yaramıyor. yannıs ekliyorum heralde . nsl ekleyeiblirim . tskrler

[itemdef asd]
id = i_Asd
...
bla bla bla 

on=@create
f_sallama // ilk böyle denedim olmadı

-------------

on=@create
timerf,1,f_sallama // buda işe yaramadı noxier demişti bunu yane bu tarz bişi demişti

------------

on=@create
src.sallama 

vs. baya bi denedim ama olmadı . functionda söyleydi .

------------------------------------

[function sallama ]
foritems 1 
if (baseid) == i.x // bu x silinmesini istedigim item.
remove
endif 
endfor
------
ilk böyle denedim olmadı sora bunun olabilcek tüm fonksiyonlarını aldım (yane src.baseid-act.baseid...cont.remove..targ.remove :p ) hepsini denedim olmadı .

aslında oyunda yazıncada tam istedigim gibi olmuyodu cünkü scpte eksiklik wardı. yane eger caprazında bi kare uzaklıgındaysa da oluyodu ama ben 2 item aynı karedeyse diye yapmak istiyodum sora söyle deiştirdim komutu

[function sallama ]
foritems 1 
if (baseid) == i.x  || (<src.p> == <p> )  
remove
endif 
endfor

bndada olabilcek tüm fonksiyonları aldım act vs. ama olmadı. neden olmuyo anlamıyorum. scpte sorun yok cünk üoyndayken yapıyorum olmuyo. iteme yannıs sekildemi ekliyorum acaba nsl ekleyebilirim ? cok sıkıldım artık bu konuda ya . o kdr denedim olmadı . delircem bunaldım kuscam artıkı :p yardım ederseniz sevinirm. sidmiden tskrler arkadaslar :)
on=@create
timerf 1,f_sallama

[function f_sallama]
foritems 1
if <baseid> == i_katana
remove
endif
endfor

bunun çalışması lazım
yapıyorum fakat olmuor. bu scpte göre su oluyor dime. eger bi asd iteminin yanında katana warsa katana siliniyor. ve on=@create kısmı da asd itemiiinin dime. ypatım aynısını yane pmden de demiştin saten fakat olmadı. msela katananın scpine de bişi mi eklememiz gerteiko . birasdan deniycem yine bunu( olmassa baska sekillerlede :) ) inş işe yarar. tek bura kaldı. noxier tskrler bu arada :)

----------

yok ya yine olmadı. yane bu sefer on=@create li kısmı katananın scpine yazdım (katana deil yane misal :D ) olmadı gerçi bunun olması saçmaydı ama scp calısmıyo. ama sey dio spherede katanayı add ypaınca. undenifed keyword 'timerf' . yannıs yeremi timerf i yazıyorum . yane on=@create li kısmı yannıs yeremi yazıyorum. annamadm ya pff

Bu konu Tcan tarafından düzenlendi(2007-10-10 17:42, 16 yıl önce)
Tcan yanlış anlamanı istemem ama, sorunlarını kısa kısa satırlarla özetleyemezmisin? Her topicde, her post'da uzun uzun yazıyosun :)
yok ya ne yannıs anlıycam . aslında onun bnde farkndayım ama bunda cok oldu yane dierlerinde yazmıyorum öle uzun . yane bunda herşeyi 3 er kere yazmıusımdır en az ama olsn o benim üslubum nese biri söyleyebilirmi nsl yapcagımı bi tek bura prüzlü tskrler simdiden

---
hade arkadslar yokmu cözümü bilen biri . büyük ihtimal sorunm functionu iteme eklemede cünkü oyunda yazınca işe yarıyor. yaw üzerinde calıstıgım bi projenin son kısmı yane tek sorun burda saten us de paylasmak için yazıyodum. haftaya sınawlar baslıyo o yüzden acele etmem lzm yoksa ertelenir baya . nese simdiden tskrler
Silindi
Banned
0
tam okumadığım için sorunu anlamamışım pardon ragnar haklı biraz az yaz :D

[function itemsil]
foritems 2
if (<baseid> == i_asd)
itemsil
endif
endfor

[function itemsil2]
foritems 2
if (<baseid> == i_xxx)
remove
endif
endfor

Bu konu MortaL tarafından düzenlendi(2007-10-14 02:27, 16 yıl önce)
function itemsil deki ifli kısımdan soraki yerde itemsil2 olmuyckmı ? bide itemsil komutunu hangi iteme wercem . remove olmasını istedigime mi yoksa remove edene mi ? orayı anlamadım tma - tskrler bu arada

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.