herkese iyi akşamlar. ne zamandır uğraşıyorum fakat bir türlü beceremedim. elimde önceden kalma bi görev sistemi var fakat biras karışık. görev aldığın zaman bir alana atması istiyorum ve ordaki belirlediğim yaratıkları vs kesmesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim yardım ederminiz?
görevi alldığında return 1 in üstüne

src.go xxx,yyy,zz kordinatlarını gir sonra direk oraya gönderecektir.. :) bu kordinatları .where yazıp öğrenebilin :)
xwerswoodx : görevi alldığında return 1 in üstüne

src.go xxx,yyy,zz kordinatlarını gir sonra direk oraya gönderecektir.. :) bu kordinatları .where yazıp öğrenebilin :)

yardım etmeye çalıştığın için saol fakat o kadarını bende yaptım sorun şu başka biride o görevi alınca aynı yerde oluyorlar karışıyor onu ayarlıyamadım.
Scriptteki go ları karıstırmısın adam nereden bilecek ki scripti koyda bakalım
he sen biri görevi alınca başkası aynı görevi aldığında aynı yere göndermesin istiyorsun...

buna kesin bir çözüm bilmiyorum ama sana gidecekleri yerde 1 kadar şansa indirtebilirim

mesela 5 farklı yer olacaksa

Dorand 5
src.go x1,y1,z1
src.go x2,y2,z2
src.go x3,y3,z3
src.go x4,y4,z4
src.go x5,y5,z5
enddo

gibi... :D
if (<src.tag.2questvar>==1)
src.sysmessage @49 1 goreviniz varken digerini alamazsiniz (2 nolu gorevi bitirin )
return 1

bu kısım neden error veriyor acaba yardımcı olurmusunuz

11:14:ERROR:(Unicorn.scp,511)Undefined symbol ''
11:14:ERROR:(Unicorn.scp,515)Undefined symbol ''
11:14:ERROR:(Unicorn.scp,519)Undefined symbol ''
11:14:ERROR:(Unicorn.scp,523)Undefined symbol ''
11:14:ERROR:(Unicorn.scp,527)Undefined symbol ''
11:14:ERROR:(Unicorn.scp,531)Undefined symbol ''
11:14:ERROR:(Unicorn.scp,535)Undefined symbol ''
11:14:ERROR:(Unicorn.scp,539)Undefined symbol ''
11:14:ERROR:(Unicorn.scp,543)Undefined symbol ''

şeklinde.
Yanlış Anlamadıysam Unicornun Scriptinde Yanlıs Bişiyler Kullanmıssın Buraya Koyarsan Sorununu Kaldırırz.
Zaten Koydum üsteki cod içine aldığım yer hata veriyor.
O sphere'deki Yer biz Sana scripti koy diyoruz
script te hata veren yeri koydum diyorum bende sana

ON=1
if (<src.tag.1questvar>==1)
src.sysmessage @49 ayni gorevi 2 defa alamassiniz.
return 1
endif
if (<src.tag.2questvar>==1)
src.sysmessage @49 1 goreviniz varken digerini alamazsiniz (2 nolu gorevi bitirin )
return 1
endif
if (<src.tag.3questvar>==1)
src.sysmessage @49 1 goreviniz varken digerini alamazsiniz (3 nolu gorevi bitirin )
return 1
endif
if (<src.tag.4questvar>==1)
src.sysmessage @49 1 goreviniz varken digerini alamazsiniz (4 nolu gorevi bitirin )
return 1
endif
if (<src.tag.5questvar>==1)
src.sysmessage @49 1 goreviniz varken digerini alamazsiniz (5 nolu gorevi bitirin )
return 1
endif
if (<src.tag.6questvar>==1)
src.sysmessage @49 1 goreviniz varken digerini alamazsiniz (6 nolu gorevi bitirin )
return 1
endif
if (<src.tag.7questvar>==1)
src.sysmessage @49 1 goreviniz varken digerini alamazsiniz (7 nolu gorevi bitirin )
return 1
endif
if (<src.tag.8questvar>==1)
src.sysmessage @49 1 goreviniz varken digerini alamazsiniz (8 nolu gorevi bitirin )
return 1
endif
if (<src.tag.9questvar>==1)
src.sysmessage @49 1 goreviniz varken digerini alamazsiniz (9 nolu gorevi bitirin )
return 1
endif
if (<src.tag.10questvar>==1)
src.sysmessage @49 1 goreviniz varken digerini alamazsiniz (10 nolu gorevi bitirin )
return 1
endif

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.