merhabalar bir sorunum var. bundan birkaç ay önce üzerinde çalıştığım sphere' i sıkılarak kaldırıp kenarar atmıştım. bugünlerde tekrar üstünde çalışmaya karar verdim. sphere i açtığımda en sonda şu hataları alıyorum daha önce böyle birşey yoktu :

ERROR:(weap_swords.scp,602)Setting new id for base type i_cutlass_vanq not allowed
ERROR:(weap_swords.scp,602)Setting new id for base type i_cutlass_vanq not allowed
ERROR:(sphere_item_provisions_ore.scp,338)Setting new id for base type i_ingot_bronze not allowed
ERROR:(sphere_item_provisions_ore.scp,338)Setting new id for base type i_ingot_bronze not allowed
ERROR:(weap_spears.scp,480)Setting new id for base type i_spear_short_vanq not allowed
ERROR:(weap_spears.scp,480)Setting new id for base type i_spear_short_vanq not allowed
ERROR:(weap_hammers.scp,899)Setting new id for base type i_maul_vanq not allowed
ERROR:(weap_hammers.scp,899)Setting new id for base type i_maul_vanq not allowed
ERROR:(weap_hammers.scp,532)Setting new id for base type i_hammer_pick_vanq not allowed
ERROR:(weap_hammers.scp,532)Setting new id for base type i_hammer_pick_vanq not allowed
ERROR:(weap_hammers.scp,347)Setting new id for base type i_club_vanq not allowed
ERROR:(weap_hammers.scp,347)Setting new id for base type i_club_vanq not allowed
ERROR:(weap_spears.scp,285)Setting new id for base type i_pitchfork_vanq not allowed
ERROR:(weap_spears.scp,285)Setting new id for base type i_pitchfork_vanq not allowed
ERROR:(weap_spears.scp,866)Setting new id for base type i_war_fork_vanq not allowed
ERROR:(weap_spears.scp,866)Setting new id for base type i_war_fork_vanq not allowed
ERROR:(weap_swords.scp,1382)Setting new id for base type i_scimitar_vanq not allowed
ERROR:(weap_swords.scp,1382)Setting new id for base type i_scimitar_vanq not allowed
ERROR:(weap_swords.scp,1577)Setting new id for base type i_sword_viking_vanq not allowed
ERROR:(weap_swords.scp,1577)Setting new id for base type i_sword_viking_vanq not allowed
ERROR:(weap_polearms.scp,220)Setting new id for base type i_bardiche_vanq not allowed
ERROR:(weap_polearms.scp,220)Setting new id for base type i_bardiche_vanq not allowed
ERROR:(weap_spears.scp,602)Setting new id for base type i_spear_force not allowed
ERROR:(weap_spears.scp,602)Setting new id for base type i_spear_force not allowed
ERROR:(weap_hammers.scp,1264)Setting new id for base type i_mace_war_vanq not allowed
ERROR:(weap_hammers.scp,1264)Setting new id for base type i_mace_war_vanq not allowed
ERROR:(weap_hammers.scp,1079)Setting new id for base type i_hammer_war_vanq not allowed
ERROR:(weap_hammers.scp,1079)Setting new id for base type i_hammer_war_vanq not allowed
ERROR:(weap_bows.scp,378)Setting new id for base type i_bow_vanq not allowed
ERROR:(weap_bows.scp,378)Setting new id for base type i_bow_vanq not allowed
ERROR:(sphere_item_provisions_deed.scp,561)Setting new id for base type i_deed_tower not allowed
ERROR:(sphere_item_provisions_deed.scp,561)Setting new id for base type i_deed_tower not allowed
ERROR:(sphere_item_provisions_deed.scp,610)Setting new id for base type i_deed_keep not allowed
ERROR:(sphere_item_provisions_deed.scp,610)Setting new id for base type i_deed_keep not allowed
ERROR:(weap_swords.scp,1187)Setting new id for base type i_sword_long_vanq not allowed
ERROR:(weap_swords.scp,1187)Setting new id for base type i_sword_long_vanq not allowed
ERROR:(weap_swords.scp,719)Setting new id for base type i_katana_force not allowed
ERROR:(weap_swords.scp,719)Setting new id for base type i_katana_force not allowed

id çakışması olduğunu tahmin ettim ama ne yaptıysam düzelmiyor.
birde örnek olsun diye en alttaki hatanın satırında ki kodu atıyım :

[itemdef 0412c]
defname i_KATANA_FORCE
value 5000
id i_katana
name magical katana
resources i_katana,3 i_enchant_weapon

category Provisions - Weapons - Magic
subsection Magic katanas
description katana of force

On=@Create
morey 60.0
attr attr_magic
hitpoints {92 94}

On=@Click
message @0481,,1 a <name>
if (<attr>&(attr_identified))  
	message @<var0.weaphue> [force]
endif 
return 1 

On=@Equip
if (<src.swordsmanship> < 60.0)
src.hata Bu silahı kullanacak beceriye sahip değilsiniz.
	unequip
endif

if (<src.tactics> < 60.0)
	unequip
endif
src.events=+e_bleeding

on=@unequip
src.events=-e_bleeding
burda 719. satır id i_katana olan yer

buda i_katana scripti :

[itemdef 013fe]
defname i_katana
resources 8 i_ingot_iron
weight 4
type T_WEAPON_SWORD
flip 1
dam 12,13
skill Swordsmanship
reqstr 10
twohands N
category Provisions - Weapons
subsection Swords
description Katana
dupelist 013ff
skillmake blacksmithing 69.1
speed 41

on=@equip
src.events +e_bleeding

on=@unequip
src.events -e_bleeding

On=@Create
hitpoints {31 90}

[itemdef 013ff] // katana
dupeitem 013fe
0.1
Yeni bir sphereserver.exe indirmişsiniz. Muhtemelen son sürüm olduğu için bu hataları alıyorsunuz. Örneğin;
[itemdef  i_katana]
resources 8 i_ingot_iron
weight 4
type T_WEAPON_SWORD
flip 1
dam 12,13
skill Swordsmanship
reqstr 10
twohands N
subsection Swords
description Katana
dupelist 013ff
speed 41

Şeklinde scriptlerinizi düzenlemeniz gerekiyor. Yani defname olmayacak , itemdef kısmındaki sayılar ise sadece i_katana dan oluşacak.
malesef olmadığını dediğiniz gibi şu şekilde yaptım :
i_katana scripti :

[itemdef i_katana]
id 013fe
resources 8 i_ingot_iron
weight 4
type T_WEAPON_SWORD
flip 1
dam 12,13
skill Swordsmanship
reqstr 10
twohands N
subsection Swords
description Katana
dupelist 013ff
speed 41

on=@equip
src.events +e_bleeding

on=@unequip
src.events -e_bleeding

On=@Create
hitpoints {31 90}

[itemdef 013ff] // katana
dupeitem 013fe
i_katana_force scripti :

[itemdef i_KATANA_FORCE]
id i_katana
name magical katana
resources i_katana,3 i_enchant_weapon

category Provisions - Weapons - Magic
subsection Magic katanas
description katana of force

On=@Create
morey 60.0
attr attr_magic

On=@Click
message @0481,,1 a <name>
if (<attr>&(attr_identified))  
	message @<var0.weaphue> [force]
endif 
return 1 

On=@Equip
if (<src.swordsmanship> < 60.0)
	unequip
endif

if (<src.tactics> < 60.0)
	unequip
endif

src.events=+e_bleeding

on=@unequip
src.events=-e_bleeding

i_katana da sorun yok normal olarak çıkıyor ama i_katana_force u çıakrdığımda küçük bir taş halinde çıkıyor çantaya aldığımda ise client kapanıyor.

Bu konu dw4yne tarafından düzenlendi(2013-04-28 22:05, 11 yıl önce)
0.1
Özel mesaj olarak size sphereserv.exe gönderdim . Kendi sphereserv.exe'niz le değiştirip denermisiniz?
Sorun tam olarak ; kullandığınız sphereserv.exe versiyonu ile scriptlerinizin aynı versiyon olmamasından kaynaklanıyor.
düzeldi. çok teşekkürler. birkaç spheretables hatası aldım ama düzeltilcek şeyler
0.1
Dilerseniz spheretables.scp vs de gönderebilirim.
Arkadaşların genel görüşlerini bilmiyorum fakat bence en stabil çalışan sürüm budur işinize yaramasına sevindim ;)
düzelttim bile onları :) çok teşekkür ederim yardımınız için. iyi forumlar //
0.1
Estagfurullah , iyi çalışmalar 8)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.