Arkadaşlar sadece char yaratıldığında bir dialog açtırmak istiyorum.Yani ilk login olduğu zaman.

[FUNCTION f_onaccount_login]

buna denedim olmadı :S
bunu ben bi serverda görmüştüm sanki :)
neyi :)
sphere version 56b ise sphere_skills scpnde on=@login'in altına
IF (strmatch(<src.tag0.girdim> == 1)
src.sysmessage @07a1 Hos Geldiniz ..!
else
IF (strmatch(<src.tag0.girdim> ==0 )
sdialog d_giris_menu
src.tag0.girdim +=1
edif

Gibi birşey yapabilirsin eksiklerim ve yanlıslarım varsa düzeltirseniz sewinirim bende örenmiş olurum
tamam ben yanlış anladım karakter yaratılırken isim yazmaya geldiğinde bi menü geliyo diye sandım onuda ben bi yerde görmüştüm arkadaşın dediği doğru öyle yapabilirisn :)
Login'e aynen öyle yaptım ama olmadı.
sphere.ini'de events player diye arat your eventi başındaki // leri sil oraya mesela e_deneme diye bir event ver sonra event yaratıp

[events e_deneme]
on=@login
if (0<account.plevel>>1)
işlemler
else
if (0<account.plevel> <2)
if (<src.tag0.dialogacti>==0)
sdialog d_xxx
src.tag0.dialogacti 1
else
src.sysmessage  Iyi Oyunlar
endif
endif
endif
Sağolasın dostum ya :)
Alderson Adam Oyuna her girene Diyil Sadece ilk girisnde diyalıg actırtcak ve bunu eventsle karıstırma

Cylunsar

IF (strmatch(<src.tag0.girdim> == 1)
src.sysmessage @07a1 Hos Geldiniz ..!
else
IF (strmatch(<src.tag0.girdim> ==0 )
sdialog d_giris_menu
src.tag0.girdim +=1
edif

Eğer Şu Döngüye bakarsan
EDİF yazmısım ENDİF olcak snra d_giris_menu ( diye bir menun varmı ) bunları gör fark et alıp direk yapıstırma oks :gorme
Cylunsar ilk login olduğunda diyor işte char ilk login olunca o dialogu acar diğer loginlerde acmaz bende onun cevabını verdim
Hmm events oldunu görünce okumadım aynı şeye gelior Tmm Devam Sorun yok Ama Tam scp verme birazda örenmek lazım xD Alderson özelden bi msn'ini verirmisin cok tanıdık geliyosun bana ama
Xariyla,biliyorum sende acemi yaptın iyice :) Denedim onları çok ama olmadı.Aldarson'un verdiği oldu :)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.