Arkadaşlar her ultima clientinde karşılaştığım bir sorunu sizinle paylaşmak istiyorum.Derdime ancak siz derman bulabilirsiniz diye düşünüyorum (:

Herkesin bildiği koşarken çalılara,taşlara takılma sorununa benzer birşey benimkiside fakat ortalıkta hiç taş veya çalı yokken takılıyorum.Hani kendinize bandaj atarsınızda delay olarak beklersiniz ileri koşmaya çalışırsınız ama yerinizde durursunuz gider gibi olur ama gitmez bi durum vardır ya işte bana o normal düz yolda koşarken oluyor.Sağa sola zigzag yapmadan da birtürlü düzelmiyor.Yani düz yolda maksimum 10 adım atabiliyorum,10. adımdan sonra takılıyor 3-5 adım attıktan sonra tekrar takılıyor.Geçmesi için ultimayı sildim yeniden yükledim.ayarlarını değiştirdim,herşeyi denedim.Ekran kartı driverlerini güncelledim,bi format atmadığım kaldı,artık son çare onu düşüneceğim zaten (:
Bir arkadaşım clientin ML versiyonunu kullandığını söyledi fakat onun bahsettiği çalılara veya taşlara takılmaktı,benimkisi ise çok farklı.Umarım anlatabilmişimdir anlatmak istediğimi (: sizlerden en kısa zamanda yardım bekliyorum.çok teşekkürler.kolay gelsin :)
oynadığın serverdan olabilir speed scriptlerinin böyle bi engel koyduğunu hatırlıyorum
Dosyalar bölümünden UoLoader adlı programı çekip, clientini UoLoader ile aç.Büyük ihtimal düzelir.
Uo loader i indirdim,denedim fakat sonuç yine aynı.Oynadığım serverın forumlarında da aynı koyunu açtım banada ML yüklememi önerdiler onun haricinde başka birşey demediler,ayrıca uoloader in benim clientimde çalıştığında emin değilim.Oynadığım shardın clienti çok enteresan,kendine ait uo dosyaları var toplam 60mb civarında bi client.staticx,statics.mul dosyaları bile kendine ait özel bir client.Nasıl geçicek bu sorun deli oldum yahu :/
Blizzard Uo Loader ile olmadıysa bir bilgim yok fakat bu sorun senin oynadıgın serverla ilgili bir sorun burada elbet cözüm bulunur ama server yöneticileri ile görüsüp cözersen bu sorunu daha sağlıklı olacaktır.
Cevap için teşekkürler,diğer bilgisayarımda hiç takılmadan oynayabiliyorken laptopta takılıyor.Fakat bu clienti kurmadan once başka bi shardda hiç takılmadan oynayabiliodum :/ anlamadım gitti.Bi server yöneticilerine sorayım ben ;)
Server'ın map ı ile ilgili durumdur büyük ihtimalle. Bendede olmuştu da xD
Birde Şöyle Bir Sorun Var Bilgisayarına Daha Once Speed Hack,Speed Gear Gibi Programlar Yklediysen:D Bu Sorunla Çoğu Serverda Ve Oyunda Karsılasirsin Eğer Kullandıysan Format Atman Gerek.
Novice
-14.8
Çalılara Takılmadığın Bir Serverin Tiledeta'sını Al tiledata.mul olarak Değiştir client 2.0.3 3x ile felan giriyorsan eyer öyle olmazsa Serverin Kısatlmasına bak meselea serverin login'inde login.fdsf yazıyor çalılara takılmadığın client'in tiledatasını al tiledata.fdsf olarak deiştir Eminim olacaktır.
Cevaplar için çok teşekkürler.Fakat benim sorunum taşlara,çalılara takılma değil,sanırım cpu kullanımından dolayı yaşadığım bir sorun.Yukardaki reklam bannerinin olduğu yerde reklamı olduğuna göre herhalde serverin adını vermemde bir sakınca yoktur. (: oynadığım shardın,yani world uo'nun kendine has 60mblık clienti var.o yüzden normal clientlere kıyasla çok gelişmiş bir yapısı var.yani ne makroman nede herhangi bi program çalıştıramazsınız.pc de daha once hiç speed kurulmadı hatta belki geçer diye daha 3 gün önce formatladım,güncelleme bile yapmadım ki belki güncellemelerden dolayı olabileceğini düşünmüştüm.geçmedi sorun,hala takılıyorum koşarken.kısacası ne yapacağımı hala bilmiyorum.yeni desktop pc toplanana kadar laptopla oynamaya devam edeceğim artık katlanıcam sanırım böyle (:
AAAA evet bendede koşarken PATCHFİGnding YAzıyo gıcık oluyom ADAm kendi oynuyo kesin gm .contralle
Sana Tek Çözüm Yolu Var Onu Söyliyeyim UO PATCHLERİ Tamamlamam Gerekiyor.3 Saati Bulabilir.
@nicksiz

eğer pathfinding i kastediyosan oyundan kapanıyo kanka o
Basic : @nicksiz

eğer pathfinding i kastediyosan oyundan kapanıyo kanka o
Çok yöntemi war arkadaşlar

1. Blizzard UO Loader ile açarsanız olma iltimali var.
2. Tüm patchlerinizi yaparsanız olma ihtimali var.
3. Bu sorun tüm serverda yaşanıyor olabilir ana makinada spherenin mul dosyalarını görmüyor veya ana makinaya kurulu olan uonun patchsiz olma ihtimali var.
4. Kullandığın client'in tiledatası problemli yada uonun kendisinden gelen paylaşıma açık olmaması ihtima olabilir.
5. Birde düşük ihtimal ama uonu sil yeniden yükle sonrada clientlerini yükle. (Bu yöntem birçok derde devadır)

Eğer yukarıda yazanlardan hiçbiri işe aramadıysa yapılacak bişi yok |-)

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.