Sunucuyu mysql bağlantısını web 'e aktarmak için ne yapmam gerekli araştırdım fakat anlaşılır bir şeyler bulamadım

MYSQL=
MySqlHost=
MySqlUser=
MySqlPassword=
MySqlDatabase=

direk buraya gireceğim local bilgileri web host bilgileri ile değiştirdiğim zaman olur mu ?
MysqlHost olan yere www.site.com

Ondan sonra cpanelden MySQL kisminda vps ip yazip baglantiya izin vermen gerekiyor.
dediğin şekilde denedim fakat bağlantı kuramıyor sphere neden dir ?
Bak cpanel'de MySQL kısmında dışarıdan bağlantı için ip izin vermen gerekiyor vps ip si yazicaksın sphere bağlanması için.
Eğer WebHost ayrı ise.
Firman basit bi firma ise dışarıdan gelecek olan mysql baglantı taleplerine izin vermeyecektir.Nekadar uğraşıp ip'ye izinde versen bağlantı kurulmaz.Host firmanızla iletişime geçin.

EğerLocal ise
<bilgim yok>
@G-Defender dediğini yaptım uzak mysql diye bir yer var ip verdim olmadı sanırım Mrs.xaRiyla nın dediği gibi hosting 'in ayarlaması lazım bunu
Ip address deny manager kısmına sunucunuzun ip adresini girin daha sonra sunucunuza mysql database ve kullanıcı adı oluşturarak mysql bağlantı işlemlerinizi gerçekleştirin

Not: Bu Cpanel için geçerlidir plesk hiç kullanmadım eğer plesk ise google'dan ufak bir arama ile onuda çok rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.