Arkadaşlar 3,5 yıl aradan sonra tekrar uo ya dönmeye karar verdim :selektor geçici miyim kalıcı mıyım bunu zaman gösterecek.

Takdir edersiniz bu kadar uzun süre ara verince oyunla ilgili birçok şey unutuluyor.Eskiden herbirinin altından girip üstünden çıkardım şimdi nerdee :)

Neyse mevzu şu;uo da oyun ekranını büyütemiyorum(tam ekranı kastetmiyorum).Uo oynamakta olan arkadaşlarımla konuştum onlar neyi nasıl işaretlediyse aynısını ayarladım oyuna gir-çık vs hepsini yaptım maalesef olmuyor.

Derdime deva arıyorum,şimdiden saolun.

alt enter dene
Novice
-14.8
Masaüstüne gelip ayarlardan 1024x768'i seçersen sorununun düzeleceğini zannediyorum. (:
2'sinide denedim çözünürlük değişti :) Ben sadece oyun ekranını büyütmek istiyorum,tam ekran değil tabi sadece yanlardan ve alt-üst olarak biraz daha genişlesin.
Novice
-14.8
Lcd monitörmü kullanıyorsun?
KadhraS : Lcd monitörmü kullanıyorsun?

Evet arkadşım 19'' Wide.

Herhalde çözümü yok baya araştırdım buraya başlık açmadan önce :(
Novice
-14.8
Çözünürlüğü olabildiğince düşürüp tekrar denermisin.Ya da monitörün ayarlarından ekranı küçültmeyi deneyebilirsin.
Çözünürlük ekrana etkiyor sadece,oyun ekranında değişiklik olmuyor.Benim sorunum Uo'da options bölümünden halledilebilecek birşeydir belki...Ama onuda koydum işte SS'de standart herkezin yaptığı...
Razor adlı program istediğin ölçüye ayarlar. Ama genelde RunUO ve OSI Razorla girişe müsade ediyor.
Bundan daha büyüğü yok zaten. 800*600 e getirdiğinde anlarsın olayı.
Hatırladıgım kadarıyla oyuna değil makinaya res atman lazım ayardan sonra?
tukrok : Bundan daha büyüğü yok zaten. 800*600 e getirdiğinde anlarsın olayı.

İşin aslı şu şuanki zaten 1024*768 işaretli olmasına rağmen 800*600 olarak gösteriyor meselede bu :conŞimdi denedim ayarı 800*600 getirdim,oyuna gir-çık yaptım bir değişiklik olmadı.

Mysterious : Hatırladıgım kadarıyla oyuna değil makinaya res atman lazım ayardan sonra?

Oyundan logout yarardı eskiden ama bunuda yaptım bu servera başladıktan sonra en az 60 kez bilgisayarı açıp kapamışımdır,maalesef değişiklik yok.

Şu anki oyun ekranımı ilk postta vermiştim,istediğim full screen değil sadece sağ/sol ve alt-üstten biraz daha büyük olması,

Mesela(eskilerden bir ss);

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.