Arkadaslar Oyundan Düşme Zamanini Nerden Ayiyoruz ?
[function f_dc]
timerf 60, disconnect

bunu bi script olarak ekle ve
on=@logout un altına f_dc ekle 60 sn sonra oyundan atar.
Veya direk on=@logoutun altına timerf 60, disconnect ekleyebilrsin ama f_dc yi başka yerlerde de kullanıcağın için daha pratik olur.
saniyesini kafana göre ayarlarsın.
Eyw Saolsin Kardesim De Bi Sorunum Daha Olucak Smdi Ornegin Adama Scp İle Para VErdiricez src.newitem i_gold,65000 attr=04 Yapinca Newbified Olmuyo Nası Yapabiliriz ? attr=attr_newbified gibi bişimi ? + bu function u baska bi yere veriozmu f_dc die ?
new.attr 04 yapıcaksın
basic saols bu dusme olayi ni yaptm ama olmadı sphere_skills den f_player_logout un altina src.f_dc ekledm hala eskisi gibi hmn dusuyo
sphere.ini den ayarlıycaksın oku biraz orayı görürsün

ctrl+f ile disconnect arat
Disconecte sadece bu var bunuda 5 ten 60 yaptm hala aynı
// Disconnect inactive socket in x min
DeadSocketTime=5

// How long logged out clients linger in seconds
ClientLinger=15

bu olması lazım 60 yap

ben dikkatli okumamışım oyundan hiç düşmüyor sanmıştım :)
Şu Tür Birşeyler Yapabilirsiniz ::)

[itemdef i_alt_not]//alt f4 silebilirsin bunu
name Instant Disconnecters
id i_memory
type t_eq_script
weight 0 
layer layer_special

On=@Create 
attr attr_invis || attr_decay || attr_newbie

On=@Equip 
timer 30
return 1

On=@Timer 
if (<cont>)
cont.disconnect 
remove
return 1
endif 
static adamın karakterler direk çıkıyo yani saniye beklemeden bu yazdığını koyarsa servera karakter çıktıktan sonra verir bu itemı ve hiç bir işe yaramaz
Master
59.2997
on=@logout
argn1 = 100

Örnek olarak böyle yaparsan karakter 10 saniye içerisinde oyundan düşecektir. Eğer çıktığı gibi oyundan düşmesini istiyorsan argn2 = 1 yapman yeterli.
Hmm Sorunu O Yöndeyse Haklısın [Basic] Ben 1-2 Saniye Geçiyor Düşüyor Diye Tahmin Ettim Süresini Uzatır Amaçlı Yazmıştım Ama Haklısın Sorunu Öyleyse İşe Yaramaz.
5 saniye sonra düşse bile senin yaptığın script işlemez sadece o itemi verir 30 saniye sonra tetiklenir ama 5 saniye sonra disconnect oluyorsa elden birşey gelmez. ya sphere.iniden o ayardan yada Slothere'ın dediği gibi yapılabilr.
ben argn1 in logout altında yazılabilir olduğunu bilmiyodum :) öğrenmiş olduk :P

Üye Ol veya Giriş Yap

Bu forum başlığına mesaj atmak istiyorsanız hemen üye olun veya giriş yapın.